اخبار ارزهای دیجیتال

سبقت کارمزد تراکنش‌های بیت کوین از اتریوم برای اولین بار بعد از 3 سال

بیت‌کوین اکنون به لطف پیش‌بینی‌های مثبت در مورد ETFهای اسپات، در کارمزد تراکنش‌های روزانه از اتریوم پیشی گرفته که منجر به افزایش درآمد برای ماینرها می‌شود.

خلاصه‌ی خبر

  • بیت‌کوین اکنون بر کارمزد تراکنش‌های روزانه تسلط دارد و پس از سه سال از اتریوم پیشی گرفته است.
  • افزایش کارمزد بیت‌کوین، اگرچه برای کاربران ناخوشایند است، اما امنیت بلاک‌چین را افزایش می‌دهد و برای ماینرهایی که برای رویداد هاوینگ در آوریل 2024 آماده می‌شوند، سودمند است.

سبقت بیت‌کوین از اتریوم در کارمزد تراکنش‌های روزانه

معرفی یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین در ایالات متحده باعث افزایش علاقه به بیت‌کوین شده است. این افزایش تقاضا، کارمزد تراکنش‌ها را افزایش داده و درآمد اضافی برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین ایجاد کرده است. با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ، بیت‌کوین برای اولین بار در سه سال گذشته از اتریوم در کارمزد تراکنش‌های روزانه پیشی گرفت.

اتریوم و تاج گم شده

تقریباً سه سال پیش، اتریوم از نظر کارمزد تراکنش از بیت‌کوین پیشی گرفت که توسط برنامه‌های غیرمتمرکز بلاک‌چین همه‌کاره‌ی آن هدایت می‌شد. با این حال، بیت‌کوین اکنون تاج را تصاحب کرده و کارمزد روزانه 11.63 میلیون دلار را در 16 نوامبر ثبت کرده است. در همین حال اتریوم کارمزد روزانه‌ی 8.44 میلیون دلار را به ثبت رسانده است. میانگین کارمزد تراکنش بیت‌کوین به 18.69 دلار افزایش یافته که تقریباً 1000% افزایش را از اول نوامبر نشان می‌دهد.

افزایش قیمت بیت‌کوین و انتظارات ETF

بیت‌کوین در حال حاضر 36,527 دلار ارزش‌گذاری شده است. افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین به دلیل انتظار سرمایه‌گذاران برای تایید ETF بیت‌کوین توسط SEC است. غول‌های وال استریت مانند بلک‌راک چندین ETF ثبت کرده‌اند. عبور احتمالی بیت‌کوین از مرز 38000 دلار نشان‌دهنده‌ی احساسات خوش‌بینانه سرمایه‌گذاران است.

پیامدها برای ماینرها

کارمزد تراکنش‌های بالاتر باعث ناراحتی کاربران می‌شود. با این حال، کارشناسان با استناد به تقویت امنیت بلاک‌چین بیت‌کوین، این را یک پیشرفت مثبت می‌دانند. افزایش فعالیت تراکنش‌ها برای ماینرهایی که هزینه‌های BTC را برای پردازش تراکنش‌ها دریافت می‌کنند، سودمند است. این امر با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ در آوریل 2024 بسیار مهم می‌شود و پاداش‌های بلاک را 50٪ کاهش می‌دهد.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *