اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارزهای دیجیتال

جدیدترین اخبار پرونده ریپل و SEC؛ دعوا بر سر جریمه همچنان ادامه دارد

ریپل با توجه به پرونده ترافورم لبز اعلام کرده که درخواست جریمه ۲ میلیاردی SEC ناعادلانه است. با این حال SEC هم نسبت به این مقایسه واکنش نشان داده‌ است.

خلاصه خبر

  • SEC تلاش ریپل برای استفاده از پرونده ترافورم لبز را رد کرد.
  • SEC تاکید کرد که ۲ میلیارد دلار جریمه‌ای مناسب برای ریپل‌ است.

به گزارش بی‌این کریپتو، کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلاش ریپل برای استفاده از پرونده ترافورم لبز (Terraform Labs) و کاهش جریمه ۲ میلیارد دلاری خود را رد کرده است.

ریپل مدعی است که درخواست SEC برای جریمه ۲ میلیارد دلاری این شرکت بیش از حد است. این شرکت خاطرنشان کرد SEC با وجود فروش ناخالص ۳۳ میلیارد دلاری و فعالیت‌های مجرمانه ترافورم لبز که بیش از ۴۰ میلیارد دلار از سرمایه سرمایه‌گذاران را نابود کرده، تنها ۱.۲۷ درصد از فروش آن را به عنوان جریمه طلب کرده است.

SEC برداشت ریپل از جریمه ترافورم را زیر سوال برد

SEC در واکنش به این مسئله از اینکه ریپل‌ برای اثبات ادعای خود به مقایسه‌های نامناسب و محاسبات اشتباه متوسل شده‌، انتقاد کرد. این آژانس مقایسه ریپل با ترافورم لبز را نامعتبر دانست، چراکه ترافورم لبز ورشکسته‌ شده‌ و برخلاف ریپل با مجازات شدید خود موافقت کرده است.

SEC بر چند تفاوت مهم بین این دو مورد تاکید کرده است. طبق گفته‌های این آژانس ترافورم لبز در حال پایان دادن‌‌ به فعالیت‌های مجرمانه خود است، کلید تمام اوراق بهادار کریپتویی خود را از بین برده‌، با جبران خسارت قابل‌توجه سرمایه‌گذاران موافقت کرده و دو عضو هیئت مدیره دخیل در این تخلفات را عزل کرده است. با این حال آژانس مذکور خاطرنشان کرد که ریپل با هیچ یک از این اقدامات موافقت نکرده است. SEC ادامه داد:

اشاره به پرونده‌ شرکت‌هایی که وجوه را به قربانیان بر می‌گردانند و موافقت می‌کنند که تخلفاتشان را متوقف کنند؛ به پرونده ریپل کمکی نمی‌کند. در این پرونده باید درباره مجازات لازم برای تنبیه و بازدارندگی یک متهم ثروتمند که زیر بار تخلفات خود نمی‌رود، تصمیم‌گیری شود.

علاوه بر این SEC مقایسه ریپل بر اساس نسبت جریمه را نادرست دانست؛ زیرا به نظر این آژانس باید سود ناخالص شرکت‌ها در نظر گرفته‌ شود. طبف گفته‌های SEC، در این صورت جریمه مناسب برای ریپل‌ خیلی بیشتر از مقدار پیشنهادی این شرکت خواهد بود. SEC خاطرنشان کرد که با اعمال نرخ جریمه ترافورم لبز در سود ناخالصِ ۸۷۶.۳ میلیون دلاری ریپل، جریمه این شرکت به ۱۰۲.۶ میلیون می‌رسد؛ نه ۱۰ میلیون دلاری که پیشنهاد کرده است. آژانس مذکور ادامه داد:

ریپل حاضر نیست جریمه ترافورم لبز را با سود ناخالص خود مقایسه کند. این نسبت (۴۲۰ میلیون دلار به ۳.۵۸۷ میلیون دلار) به ۱۱.۷٪ می‌رسد. اگر آن را روی سود ناخالص ۸۷۶.۳ میلیون دلاری ریپل حساب کنیم، جریمه این شرکت ۱۰۲.۶ میلیون دلار خواهد بود که بیشتر از پیشنهاد جریمه ۱۰ میلیون دلاری شرکت مذکور است.

نزاع حقوقی ریپل با SEC از سال ۲۰۲۰ شروع شده‌ است. این آژانس در آن زمان، ریپل را متهم کرد که از XRP به عنوان اوراق بهادار ثبت‌نشده برای جمع‌آوری سرمایه استفاده کرده است. با این حال قاضی آنالیسا تورس (Analisa Torres) اعلام کرد که فروش ریپل به سرمایه‌گذاران خرد به معنی فروش اوراق بهادار نبوده‌ است. با وجود این او همچنین اعلام کرد که فروش مستقیم XRP به سرمایه‌گذاران نهادی می‌تواند در حکم فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده باشد. از زمان صدور این حکم، دو نهاد مذکور بر سر مجازات‌های مناسب با هم درگیر شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید