اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارزهای دیجیتال

راه‌اندازی بازی فوتبال فانتزی در بلاک چین تون

بازی Web3 که در بلاک چین تون راه‌اندازی شده، درنظر دارد ژانر فوتبال فانتزی را تا افق‌های جدید ارتقا دهد و به تجربهٔ بازی در تلگرام بُعد جدیدی ببخشد.

خلاصهٔ خبر

  • آخرین سرمایه‌گذاری تلگرام در فضای Web 3،  تغییر منحصربه‌فرد در فوتبال فانتزی ایجاد می‌کند، که از فناوری بلاک‌چین بهره گرفته شده است.
  • فانتون (Fanton)، که یک بازی فوتبال مبتنی‌بر Web 3 است، رویکرد نوآورانه‌ای دارد که در The Open League، که نوعی سیستم تشویقی جامعه‌محور و بخشی از اکوسیستم تون است، تجسم یافته است.

اپلیکیشن پیام‌رسان سازگار با Web3‌ تلگرام رویکردی سازگار با ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است و  از شبکه باز (TON) به‌عنوان شبکهٔ بلاک‌چین ترجیحی خود حمایت می‌کند. تلگرام برای افزایش شتاب پذیرش ارزهای دیجیتال، کیف پول اختصاصی خود را عرضه کرده است؛ یک ربات درون‌برنامه‌ای که فرآیند خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را ساده می‌کند.

مکمل این پیشرفت‌ها بازی اوپن لیگ (Open League) است؛ نوعی سیستم تشویق مبتنی‌بر جامعه که متعلق به اکوسیستم TON است و با هدف تقویت تعامل کاربران با پروژه‌های Web3 در شبکه تون طراحی شده است.

تلفیق تلگرام، غول پیام‌رسان با بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال، و جذابیت جهانی فوتبال، ورزشی با حدود ۵ میلیارد طرفدار در سراسر جهان، نشان‌دهندهٔ همگرایی استراتژیک دو جامعه مخاطب بزرگ است.

از یک طرف، تلگرام پلتفرمی با دسترسی زیاد و پایگاه کاربری فراگیر جهانی است که فضایی مطلوب برای تقویت تعامل اجتماعی و نوآوری دیجیتالی فراهم می‌کند. درمقابل،‌ فوتبال با محبوبیت بی‌بدیل خود، زبانی جهانی است که ورای مرزها و فرهنگ‌ها مورد توجه است. پایگاه هواداران جهانی فوتبال ازحیث تعداد و شور و اشتیاقی که دارند، قابل توجه است و درنتیجه زمینهٔ مناسبی برای تجربه‌های دیجیتال به وجود می‌آورد که می‌توانند از این اشتیاق بهره بگیرند.

اوپن لیگ در نظر دارد با استفاده از بلاک چین تون، Fanton را به یک بازیگر دیجیتالی بزرگ در این حوزهٔ تبدیل کند که می‌تواند ضمن استفاده از تکنولوژی‌های Web3، برای طیف گسترده‌ای از مخاطبان جذابیت داشته باشد.

فوتبال فانتزی Fanton آمیزه‌ای از ورزش‌های فانتزی و کلکسیون‌های دیجیتالی است. کاربران در ژانر فوتبال فانتزی، تیم فوتبال مجازی تشکیل می‌دهند و برای کارهای شاخص بازیکنان در مسابقات واقعی امتیاز کسب می‌کنند. کاربران فانتون کارت‌های مجازی مبتنی‌بر NFT و با عکس فوق‌ ستاره‌های فوتبال را خریداری و مدیریت می‌کنند.

بازیکنان با استفاده از کارت‌های رایگان یا NFTها، تیم تشکیل می‌دهند و برای رقابت در مسابقات مختلف ثبت‌نام می‌کنند. شرکت‌کنندگان درصورت برد یا داشتن عملکرد برجسته در این مسابقات، توکن TON یا کارت‌های جایزهٔ NFT به دست می‌آورند. بازیکنان این امکان را دارند که از این NFTها در مسابقات آینده استفاده کنند یا آن‌ها را در ازای TON در بازار آزاد بفروشند.

یکپارچه‌سازی تلگرام تجربهٔ کاربر را ساده‌تر می‌کند و به‌واسطهٔ راحتی و دسترس‌پذیری یک پلتفرم پیام‌رسان محبوب، راه جدیدی برای تعامل با ورزش‌های فانتزی ارائه می‌کند. Fanton که به‌شکل منحصربه‌فردی با تلگرام ادغام شده است،‌ از مرزهای اپلیکیشن‌های مستقل معمولی فراتر می‌رود و از قابلیت‌های مینی‌اپلیکیشن‌ها بهره می‌گیرد.

سهولت استفاده از فانتون در آمار نیز انعکاس دارد: اجتماع Fanton در تلگرام از مرز ۲۰۰،۰۰۰ عضو فراتر رفته است، درحالی‌که تعداد هواداران آن در توئیتر به بیش از ۸۰،۰۰۰ افزایش یافته است. همچنین، تعداد کاربران ثبت‌‌شده به بیش از ۷۱۰،۰۰۰ نفر رسیده است و تعداد کاربران فعال ماهانه تنها در ژانویه از ۲۷۵،۰۰۰ فراتر رفته است.

این‌که Fanton بخشی از ابتکار TON است، مزایای متعددی برای آن دارد. فانتون می‌تواند علاوه‌بر حمایت مالی، مشاورهٔ تخصصی دریافت کند،‌ به شبکهٔ گستردهٔ رهبران صنعت دسترسی داشته باشد و از فرصت بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفتهٔ بلاک‌چین برخوردار باشد.

الدار خیرت‌الدینوف، مدیرعامل فانتون، بر اهمیت این همکاری با TON در Open League تأکید کرد و گفت که هدف آن‌ها تنها این نیست که شرکت‌کننده باشد؛ بلکه می‌خواهند در تعیین استانداردهای جدید برای ورزش‌های فانتزی پیشگام باشند. خیرت‌الدینوف معتقد است:

در Open League نیز مانند لیگ برتر انگلیس، تمرکز بر بهترین‌ها است و Fanton مفتخر است که بخشی از این حلقه نخبگان  باشد.» و افزود: «این کمپین صرفاً تلاش بازاریابی نیست؛ بلکه بزرگذاشت برتری و نوآوری است.

همچنان که جایگاه‌های جدیدی در فضای Web3 ظهور می‌یابد، راه‌های بی‌نظیری برای ۵ میلیارد هوادار فوتبال در سراسر جهان شکل می‌گیرد تا ازطریق آن‌ها بتوانند با ورزش محبوب‌شان تعامل کنند. فناوری بلاک‌چین در آینده این ظرفیت را دارد که بسیاری از صنایع مختلف را متحول کند و بسیار فراتر از محدوده فعلی خود گسترش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *