اخبار ارزهای دیجیتالایردراپ

غیر رسمی: وایت پیپر همستر کامبت منتشر شد

با لیست شدن همستر کامبت در بازار پیش از عرضه صرافی Gate.io، یک نسخه از وایت پیپر آن منتشر شده‌ است. طبق توکنومیکس این وایت پیپر، فقط ۱۰۰ میلیون HMSTR از عرضه کلی ۱۰ میلیارد واحدی آن به ایردراپ همستر کامبت اختصاص داده‌ شده‌ است. این در حالی است که توسعه‌دهندگان بازی مذکور روز قبل اعلام کردند تعداد کاربران آن به ۱۵۸ میلیون نفر رسیده‌ است.

خلاصه خبر

  • وایت پیپر همستر کامبت گمانه‌زنی‌های زیادی به وجود آورده‌ است.
  • طبق این وایت پیپر فقط ۱۰۰ میلیون HMSTR ایردارپ می‌شود.

صرافی Gate.io چند روز پیش توکن همستر کامبت را در بازار پیش از عرضه خود لیست کرد. قیمت این توکن هنگام نگارش این متن در محدوده ۰.۵ دلار قرار داشت اما نکته‌ای که توجه معامله‌گران را به خود جلب کرد، وایت پیپر آن بود.

با بازدید از وب سایت Gate.io و کلیک کردن روی عبارت «Hamster Kombat» تصویر پایین نمایش داده‌ می‌شود. طبق داده‌های موجود در این بخش، وایت پیپر HMSTR منتشر شده‌ است.

اطلاعات همستر کامبت در سایت Gate.io
اطلاعات همستر ‌کامبت در سایت Gate.io

با مراجعه به لینک مذکور می‌توانید وایت پیپر همستر ‌کامبت را مشاهده کنید. بعضی از منابع ادعا کرده‌اند که این وایت پیپر قبلاً در سایت همستر کامبت قرار داشته‌ اما اکنون برداشته‌ شده‌ است. در هر صورت توسعه‌دهندگان همستر کامبت در وایت پیپر مذکور اعلام کرده‌اند که از توکن HMSTR قرار است برای خرید آیتم‌های درون‌برنامه‌ای، خرید به‌روزرسانی‌ها، خرید شخصیت‌ها، خرید اشتراک محتواهای خاص، خرید سرویس‌های مختلف مثل پشتیبانی درون‌برنامه‌ای، شرکت در اسکوادها و رویدادها و رقابت‌های استفاده شود.

با این حال نکته مهم‌تر اطلاعاتی است که ایردراپ همستر کامبت در این وایت پیپر قرار دارد. طبق این بخش، ۸۲۵ میلیون HMSTR به سرمایه‌گذاران مشارکت‌کننده در دور تامین سرمایه KOL اختصاص داده‌ می‌شود. طبق گزارش کوین دسک، افرادی در دور تامین سرمایه KOL شرکت می‌کنند که اینفلوئنسر هستند. آن‌ها در تامین سرمایه استارت آپ‌های کریپتویی مشارکت می‌کنند و سپس آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مثل یوتیوب تبلیغ می‌کنند. پروژه‌ها تلاش می‌کنند با برگزاری دور تامین سرمایه KOL به جذب کاربران خود کمک کنند.

در بخش دوم مشخص شده‌ که تنها ۱۰۰ میلیون واحد HMSTR به ایردراپ اولیه آن اختصاص داده‌ می‌شود. این مقدار تنها ۱ درصد از عرضه کل ۱۰ میلیارد توکنی همستر کامبت را تشکیل می‌شود. البته همه این توکن‌ها از ابتدا قابل‌ برداشت نخواهد بود و فقط ۲۰ درصد از آن‌ها آزاد می‌شود. این در حالی است که تعداد کاربران همستر کامبت به بیش از ۱۵۸ میلیون نفر می‌‌رسد.

توکنومیکس همستر کامبت
توکنومیکس همستر کامبت

در هر صورت این مسئله گمانه‌زنی‌های زیادی را به وجود آورده‌ اما توسعه‌دهندگان همستر ‌کامبت هنوز هیچ واکنشی به آن نشان نداده‌اند. حذف این وایت پیپر از وب سایت همستر کامبت ممکن است به این معنی باشد که آن‌ها قصد دارند تغییراتی در توکنومیکس HMSTR اعمال کنند. با این حال تا زمانی که توسعه‌دهندگان بازی مذکور به طور رسمی به این مسئله واکنش نشان ندهند، نمی‌توان درباره آن اظهارنظر کرد.

شایان ذکر است که ۲۵ میلیون واحد HMSTR به عرضه اولیه توکن در صرافی غیرمتمرکز، ۵۷۵ میلیون واحد به شرکاء، ۷۷۵ میلیون واحد به تیم توسعه‌دهندگان و ۱۰۰ میلیون HMSTR به نقدینگی آن اختصاص داده‌ می‌شود. علاوه بر این ۷.۶ میلیارد واحد HMSTR هم به تشویق کاربران اختصاص داده‌ شده‌‌ است.

پوشش اخبار و آموزش‌های مرتبط با بازی تلگرامی همستر‌ کامبت در مجله نوبیتکس صرفاً با هدف اطلاع‌رسانی انجام می‌شود و به‌هیچ‌وجه توصیه‌ای برای مشارکت در همستر‌‌ کامبت نیست. مجله نوبیتکس هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با خطرات احتمالی تعامل با همستر کامبت و بازی‌های مشابه ندارد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید