اخبار نوبیتکس

ارائه اولین پروتکل اثبات اندوخته در ایران توسط نوبیتکس

پلتفرم مبادله رمز ارز نوبیتکس به زودی از اولین پروتکل اثبات اندوخته در ایران رونمایی می‌کند. کاربران با استفاده از این پروتکل می‌توانند گزارش اثبات اندوخته‌ی اتریوم خود نزد نوبیتکس را دریافت کنند.

ارائه‌ی گزارش‌های اثبات اندوخته (Proof of Reserve) توسط پلتفرم‌های حوزه‌ی مالی، یکی از اقدامات موثر در راستای شفافیت و حفظ اعتماد کاربران است. گزارش‌های اثبات اندوخته به کاربران نشان می‌دهند که یک پلتفرم، با نسبت ۱:۱ دارایی آن‌ها نزد آن پلتفرم، اندوخته دارد.

برخلاف پلتفرم‌های تبادل رمز ارز خارجی، پلتفرم‌های ایرانی در راستای حفظ حریم خصوصی و امنیت دارایی کاربران‌شان قادر به انتشار گزارش‌های پروف آو ریزرو نیستند. در نتیجه تیم نوبیتکس لبز، در یک اقدام نوآورانه پروتکلی توسعه داده است که با استفاده تکنولوژی‌های دانش-صفر و ضمن حفظ حریم خصوصی و امنیت دارایی کاربران، گزارش‌هایی مبنی بر اثبات اندوخته اتریوم‌ نزد نوبیتکس ارائه می‌دهد. این پروتکل در حال حاضر مختص ارز دیجیتال اتریوم است و «اثبات اندوخته خصوصی اتریوم» نامیده می‌شود.

نوبیتکس لبز، بازوی تحقیقاتی نوبیتکس

تیم تحقیق و توسعه‌ی «نوبیتکس لبز» فعالیت خود را به صورت رسمی از تابستان ۱۴۰۲ و با هدف ارتقای دانش رمزنگاری و بلاکچینی نوبیتکس آغاز کرده و اقدامات درخشانی چون تحویل «پروپوزال کرم چاله دانش-صفر» به بنیاد اتریوم را در کارنامه‌ی خود دارد. این تیم طی آخرین اقدام خود، پروتکل نوآورانه‌ی «اثبات اندوخته خصوصی اتریوم» را با استفاده از تکنولوژی اثبات‌های دانش-صفر توسعه داده و این پروتکل، به زودی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید