تحلیل تکنیکالواچ لیست

واچ لیست هفته اول اردیبهشت؛ ۵ ارز برتر این هفته که باید زیرنظر داشته باشید!

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.

در اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو (TradingView) به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم.

هر ۵ آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. ارزهای این واچ لیست در این هفته از سطوحی حمایتی برخوردار بوده و جذابیت تحلیلی بالایی دارند. در این تحلیل به شناسایی سطوحی می‌پردازیم که برای شکار موقعیت‌های معاملاتی، مناسب و مستحکم هستند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

قیمت کوین چین لینک در نمودار خود در تایم فریم روزانه و بعد از اصلاح عمیقی که طی دو هفته گذشته تجربه کرده، از بالا به حمایت میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه خود برخورد کرده است. این سطح حمایتی با ناحیه حمایتی ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد فیبوناچی موج صعودی قیمت همپوشانی دارد. این همپوشانی اعتبار این ناحیه حمایتی را دوچندان می‌کند؛ همان‌طور که شاهد هستیم قیمت در روزهای گذشته به آن واکنش خوبی نشان داده و به بالا جهش کرده است.

در اندیکاتور مکدی نی شاهد واگرایی مخفی مثبت بین دو کف قبلی هستیم که احتمال ادامه‌ روند صعودی قیمت را تأیید می‌کند. با شکست خط روند نزولی و فرعی قیمت (خط نارنجی)، احتمال رشد آن تا اهدافی مانند ۱۷ و ۱۸.۲ دلار وجود دارد.

نمودار قیمت چین لینک در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت چین لینک در تایم فریم روزانه

آوالانچ (AVAX/USDT)

قیمت کوین آوالانچ نیز در شرایطی مشابه و طی ۱۰ روز گذشته، همنند کلیت بازار ریزش عمیقی را تجربه کرده است. این ریزش بر روی میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه و سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی موج قبل متوقف شده است و شاهد واگرایی مخفی مثبت بر روی اندیکاتور مکدی نیز هستیم. واکنش قیمت به این حمایت و این واگرایی نشان از ادامه احتمالی روند صعودی قیمت دارند.

اهداف قیمت در مسیر صعود و بعد از شکست خط روند نزولی فرعی، به‌ترتیب ۴۸.۱ و ۵۳.۸  دلار هستند.

نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم روزانه

یونی‌سواپ (UNI/USDT)

توکن صرفی غیرمتمرکز یونی سواپ نیز بعد از ریزش ناگهانی قیمت‌ها، به سطح حمایتی میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه خود رسیده و به آن واکنش نشان داده است. این سطح با سطح ۵۹۰۰ درصد اصلاحی فیبوناچی همپوشانی دارد. تأیید واگرایی مخفی مثبت و نقض خط روند نزولی فرعی قیمت، تأییدیه‌های بعدی قیمت برای ادامهٔ روند صعودی هستند.

اهداف قیمت در مسیر صعود، به‌ترتیب ۷.۸ و ۹.۱ دلار هستند.

نمودار قیمت یونی‌سواپ در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت یونی‌سواپ در تایم فریم روزانه

گراف (GRT/USDT)

قیمت توکن گراف در تایم فریم روزانه بعد از برخورد به همپوشانی میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه و سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی، جهش مناسبی را تجربه کرده است. این واکنش قیمت نشان‌گر اهمیت و قدرت این سطح حمایتی دارد. واگرایی مخفی مثبت نیز در اندیکاتور مکدی می‌تواند نشانه ادامه روند صعودی قیمت باشد. 

اهداف کوتاه مدت قیمت در مسیر صعود و بعد از شکست خط روند نزولی فرعی (خط نارنجی)، به‌ترتیب ۰.۳۵ و ۰.۴۰ دلار هستند.

نمودار قیمت گراف در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت گراف در تایم فریم روزانه

هدرا (HBAR/USDT)

قیمت توکن هدرا در تایم فریم روزانه و مانند ارزهای دیگر این تحلیل، بعد از ریزش ناگهانی خود، بر روی حمایت میانگین متحرک ۴۰۰ روزه حمایت شده است. این میانگین با ناحیه حمایتی ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی قبلی قیمت همپوشانی دارد. مجموعه این عوامل در کنار جهش قیمت از این ناحیه، اعتبار و اهمیت آن را مشخص می‌کنند. همچنین اگرایی مخفی مثبت در قیمت نشان از ادامه روند صعودی قیمت دارد.

بااین‌تفاسیر، اهداف قیمت در مسیر صعود، ۰.۱۰ و ۰.۱۲ دلار خواهند بود.

نمودار قیمت هدرا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت هدرا در تایم فریم روزانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 10 =