تحلیل تکنیکالواچ لیست

۵ ارز برتر این هفته که باید زیرنظر داشته باشید!

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.

در اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو TradingView به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم.

هر ۵ آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. ارزهای این واچ لیست در این هفته از سطوح حمایتی برخوردار بوده و جذابیت تحلیلی بالایی دارند. در این تحلیل به شناسایی سطوحی می‌پردازیم که برای شکار موقعیت‌های معاملاتی، مناسب و مستحکم هستند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

انجین کوین (ENJ/USDT)

قیمت توکن انجین کوین در نمودار خود در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی و میدماژور خود را نقض کرده و به آن پولبک نیز کرده است. در اندیکاتور مکدی شاهد شکل‌گیری یک واگرایی مخفی مثبت (+HD) هستیم که با تقاطع دو خط سیگنال و مکدی (به‌ترتیب نارنجی و آبی) تأیید خواهد شد. این واگرایی نشانه‌ای مبنی بر ادامهٔ روند صعودی خواهد بود.

قیمت همچنین به سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی قبلی خود واکنش نشان داده است که به‌شکلی در همان پولبک مشاهده می‌شود.

با شکست خط روند نزولی فرعی، اهداف بعدی قیمت در مسیر صعود در کوتاه مدت، به‌ترتیب ۰.۶۳ و ۰.۸۲ دلار خواهند بود.

نمودار قیمت انجین کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت انجین کوین در تایم فریم روزانه

کرو دائو توکن (CRV/USDT)

قیمت کرو دائو توکن در تایم فریم روزانه و مشابه انجین کوین، خط روند نزولی خود را نقض و دو مرتبه به آن پولبک کرده است. قیمت همچنین در وضعیت فعلی و با این دو پولبک به سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی واکنش نشان داده و بر روی آن حمایت شده است. این سطح همچنین محل قرارگیری میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه نیز هست که اهمیت این حمایت را دوچندان می‌کند.

اهداف قیمت در مسیر صعود و بعد از شکست خط روند نزولی فرعی، به‌ترتیب ۰.۷۵ و ۰.۸۵ دلار هستند.

نمودار قیمت کرو دائو توکن در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کرو دائو توکن در تایم فریم روزانه

جاست (JST/USDT)

قیمت توکن جاست در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی بلند مدت خود را نقض کرده و به آن پولبک نیز کرده است. قیمت موج صعودی قبلی خود را به‌میزان ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاح کرده و به آن واکنش نیز نشان داده است. با این اصلاح (یا همان پولبک به خط روند نزولی) قیمت به خط روند صعودی نیز برخورد کرده است. مجموعه این عوامل، اهمیت همپوشانی این سطح حمایتی را نشان می‌دهد.

اهداف قیمت در مسیر صعود، به‌ترتیب ۰.۴۴ و ۰.۵۴ دلار هستند.

نمودار قیمت جاست در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت جاست در تایم فریم روزانه

پولکادات (DOT/USDT)

قیمت ارز پولکادات در تایم فریم روزانه به سطح روند صعودی خود برخورد کرده است. این سطح با ناحیه حمایتی ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی قبلی همپوشانی دارد. در اندیکاتور مکدی نیز شاهد شکل‌گیری یک واگرایی مخفی مثبت در اندیکاتور مکدی هستیم که با تقاطع خطوط سیگنال و مکدی تأیید خواهد شد. مجموعه این عوامل، اهمیت این سطح حمایت و احتمال ادامهٔ روند صعودی را تأیید می‌کند.

اهداف کوتاه مدت قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب ۱۰.۲۸ و ۱۴.۲۳ دلار هستند.

نمودار قیمت پولکادات در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت پولکادات در تایم فریم روزانه

اکسی اینفینیتی (AXS/USDT)

قیمت توکن اکسی اینفینیتی در تایم فریم روزانه تا ناحیه بین سطح ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد فیبوناچی موج صعودی قبل، اصلاح قیمتی کرده است. قیمت همچنین در این ناحیه حمایتی به خط روند صعودی ماژور خود واکنش نشان داده است. این عوامل اهمیت این ناحیه حمایتی را نشان داده و احتمال صعود قیمت از این سطح را افزایش می‌دهند.

بااین‌تفاسیر، اهداف قیمت در مسیر صعود، ۱۲.۵ و ۱۵.۳ دلار خواهند بود

نمودار قیمت اکسی اینفینیتی در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت اکسی اینفینیتی در تایم فریم روزانه

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 15 =