تحلیل ارز‌های دیجیتال

واچ لیست هفته اول شهریور؛ بررسی نواحی حمایتی بیت کوین و سه ارز دیگر

واچ لیست تحلیلی این هفته نوبیتکس مگ، تحلیل تکنیکال سه ارز از بازار است که بر اساس معیارها و بررسی انجام‌شده در آن‌ها، شرایط و ویژگی‌های خاصی از دیدگاه این سبک خاص از تحلیل بازار دارند و امیدوارکننده به نظر می‌رسند. با بهره‌گیری از شاخص‌ها و ابزارهای موجود در سبک‌های مختلف تحلیل تکنیکال، هدف ما ارائهٔ دیدگاه جامعی نسبت به شرایط تکنیکالی این ارزهای منتخب بوده که منجر به شناسایی فرصت‌ها شده و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تری در بین خوانندگان ایجاد کند. در ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت

بررسی عوامل کلان اقتصاد، هاوینگ و تکنیکال در بیت کوین

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحدهٔ آمریکا در سخرانی خود در تاریخ ۲۵ اوت (روز گذشته) هشدار داد که نرخ تورم همچنان مقادیر بالایی داشته و همچنین اذعان داشته است که بانک مرکزی آمریکا در صورت نیاز ممکن است این رقم را در سطوح بالا نگه دارد. اظهارات پاول این دیدگاه را تقویت می‌کند که احتمالاً نرخ بهره نیز در بلند مدت در سطوح بالا خواهد ماند؛ زیرا با افزایش تورم، بانک‌ها نرخ بهره را با هدف تشویق مردم به کاهش هزینه‌ها و پس‌انداز بیشتر، افزایش داده تا برای مهار تورم تلاش کنند. این امر برای بازارهای پرریسکی مثل بازار کریپتو می‌تواند به معنی رکود و حرکات کم نوسان این ارزها باشد.

جدا از عناصر اقتصاد کلان، محرک دیگری که توانایی اثرگذاری بسیار بالایی بر قیمت بیت کوین و به‌طبع آلت کوین‌ها داشته و نمی‌توان از آن غافل شد، رویداد آتی هاوینگ بیت کوین است. پنترا کیپتال، صندوق سرمایه‌گذاری بزرگ بازار رمزارزها اعتقاد دارد که بیت کوین روند هاوینگ‌های قبلی خود را تکرار خواهد کرد. بر همین اساس، بیت کوین می‌تواند تا آوریل سال ۲۰۲۴ (اواسط فروردین سال ۱۴۰۳) به ۳۵ هزار دلار رسیده و بعد از این رویداد، وارد روند صعودی قدرتمند خود شود و تا ۱۴۸ هزار دلار صعود کند. 

طبق داده‌های کوین مارکت کپ (CMCقیمت ارز BTC از هفت روز گذشته، تا وضعیت فعلی کمتر از نیم درصد نوسان داشته است. نوسان قیمت یک دارایی در نزدیکی یک سطح حمایتی می‌تواند نشانه‌ای از نقض احتمالی این ناحیه در آینده‌ای قریب‌الوقوع باشد؛ چرا که به هر میزان این حمایت تکیه‌گاه محکم‌تری برای قیمت باشد، واکنش قیمت به آن بیشتر خواهد بود و به سرعت از آن دور خواهد شد. 

با مشاهدهٔ نمودار زیر می‌توان دید که قیمت با کندل قبلی خود در تایم فریم هفتگی به زیر میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ دوره (منحنی آبی در نمودار) رفته است. شکست قیمت به زیر چنین میانگینی در این تایم فریم نشانهٔ خوبی برای حرکات آتی قیمت در آینده نخواهد بود و این کار گاوهای بازار را سخت خواهد کرد؛ زیرا  تنها با حرکت قیمت به بالای این مقاومت و آزمودن آن، می‌توان انتظار حرکات صعودی رونددار و بیشتری را از قیمت داشت.

با همهٔ این تفاسیر در دورهٔ ثبات فعلی بیت کوین، احتمال بازیابی ریزش اخیر با توجه به استحکام ناحیه حمایتی ۲۴,۸۰۰ الی ۲۵,۳۰۰ دلار (باکس بنفش در نمودار) غیرممکن نخواهد بود و در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان چندین ارز را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند شناسایی کرد. در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو به چارت رجوع کرده  و این ارزها را با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. این سه رمز ارز در صرافی نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند.

ناحیه حمایتی حیاتی در قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی
ناحیه حمایتی حیاتی در قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

لیدو دائو (LDO/USDT)

توکن لیدو دائو در تایم فریم هفتگی بر روی سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصد اصلاحی موج بلند مدت خود و روند سوپر ماژوری که از ابتدای لیست‌شدن در صرافی بایننس آن را تشکیل داده قرار گرفته است. با بررسی تحرکات قیمت در تایم فریم‌های پایین‌تر و دریافت تأییدیه از حرکات قیمت و واکنش آن به خط روند و این سطح اصلاحی بسیار مهم، می‌توان نقطهٔ ورودی مناسبی با R/R (نسب سود به زیان) بهینه پیدا کرد. کندل بعدی در این تایم فریم به احتمال زیادی سبز رنگ خواهد بود.

نمودار قیمت لیدو دائو در تایم فریم هفتگی
نمودار قیمت لیدو دائو در تایم فریم هفتگی

مونرو (XMR/USDT)

به کانال صعودی ترسیمی در مونرو در تایم فریم روزانه و واکنش قیمت به سطوح مختلف آن (کف، سقف و خط میانی) توجه کنید؛ قیمت بار دیگر به کف این کانال برخورد کرده و به آن واکنش خوبی نشان داده است. با تکمیل یک واگرایی مخفی مثبت (+HD) در اندیکاتور مکدی می‌توان ادامهٔ روند صعودی و بلند مدت قیمت را انتظار داشت. 

نمودار قیمت مونرو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت مونرو در تایم فریم روزانه

دوج کوین (Doge/USDT)

اگر به حرکت توکن دوج کوین در تایم فریم روزانه و درون کانال نزولی خود توجه کنید، می‌توانیم مشاهده کنیم که قیمت در دو مرتبهٔ گذشته در کف کانال و سطح گسترشی ۱۱۳ درصد فیبوناچی خود، روند نزولی خود را به اتمام رسانده و به سمت سطوح بالاتر حرکت کرده است. با توجه به واکنش اخیر قیمت به همپوشانی این نواحی نیز می‌توان انتظار تکرار تاریخ و حرکات صعودی قیمت را در کوتاه مدت داشت. 

نمودار قیمت توکن دوج در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن دوج در تایم فریم روزانه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شش =