تحلیل ارز‌های دیجیتال

واچ لیست هفته دوم آذر؛ معرفی 6 ارزی که باید زیر نظر داشته باشید

همان‌طور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای پرنوسان مالی است و آنچه که در نهایت موفقیت شما را تضمین می‌کند؛ به‌روز ماندن در این بازار است. در چشم‌انداز بازار رمزارزها که دائماً در حال تغییر است؛ پیشرو و همیشه یک قدم جلوتر بودن یکی از ضروریات حضور سرمایه‌گذاران در این بازار با هدف کسب سود حداکثری است. شناسایی رمزارزهایی که به صورت بالقوه توانایی ثبت عملکرد بهتری را در کوتاه مدت نسبت به باقی پروژه‌ها دارند، مستلزم تحلیل تکنیکالی بازار، بررسی روندها، حجم معاملات و اندیکاتورهای کلیدی است.

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی کرده که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب بوده و در وضعیت فعلی امیدوارکننده به نظر می‌رسند. ما در واچ لیست هر هفته به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان شش ارزی را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند داشت، بررسی کرد و زیر نظر داشت؛ در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر شما در معامله ارز دیجیتال کمک کنیم.
در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. هر شش رمزارز از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت نوبیتکس

مجیک (Magic/USDT)

قیمت توکن مجیک نیز همانند مابقی ارزهای این تحلیل، خط روند صعودی و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را در نمودار خود نقض کرده و این شکست با کندل پرقدرت و معتبری نیز رخ داده است. هر بازگشت به این خط و میانگین متحرک، فرصت خوبی برای بررسی ورود به معامله در بازار این توکن خواهد بود. اهداف بعدی و میان مدت قیمت در مسیر صعود، ۰.۹۷، ۱.۱۶ دلار و در نهایت ۱.۵۴ دلار خواهند بود. 

نمودار قیمت توکن مجیک در تایم فریم روزانه

فایل کوین (FIL/USDT)

قیمت توکن فایل کوین در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی بلند مدت خود (خط زرد) را نقض کرده است. قیمت بعد از این حرکت، روند صعودی خود را آغاز کرده که این روند بعد از برخورد به ناحیهٔ مقاومتی ۵ الی ۵.۳ دلار (باکس سفید) متوقف شده است. با توجه به تکمیل پولبک اولیه به میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (منحنی آبی) و حرکت قیمت بر روی آن، احتمال ادامهٔ روند صعودی در این تایم فریم وجود دارد.
اولین ایستگاه قیمت، باکس مقاومتی سفید رنگ و بعد از نقض آن سطح ۶ و ۷.۳ دلاری، اهداف بعدی قیمت هستند.

قیمت توکن فایل کوین در تایم فریم روزانه 

بند پروتکل (BAND/USDT)

مشابه فایل کوین، توکن بند پروتکل نیز در تایم فریم روزانه، روند نزولی قیمت خود را نقض کرده و در یک محدودهٔ رنج، نوسان می‌کند. حد پایین این محدوده، سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه بوده (منحنی آبی) و حد بالای مقاومت روانی ۱.۵ دلار است. با توجه به شکست معتبر و قدرتمند میانگین متحرک و پولبک‌های متعدد به آن، احتمال نقض این ناحیه مقاومتی و حرکت قیمت به سمت اهداف بالاتر وجود دارد. این اهداف به‌ترتیب ۱.۷ و ۲ دلار هستند.

نمودار قیمت توکن بند پروتکل در تایم فریم روزانه

وو نتورک (WOO/USDT)

توکن وو نتورک نیز شرایطی مشابه دو ارز قبلی دارد؛ قیمت در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه را نقض کرده، به این میانگین متحرک پولبک کرده و روی آن قرار گرفته است. اولین مقاومت بر سر راه قیمت در مسیر صعود، ناحیهٔ ۰.۲۵۰ الی ۰.۲۵۴ دلار بوده و بعد حرکت به بالای این ناحیه و نقض آن، ۰.۲۹۰ و ۰.۳۱۰ دلار اهداف بعدی هستند.

نمودار قیمت توکن وو نتورک در تایم فریم روزانه

مسک نتورک (MASK/USDT)

توکن مسک نتورک اما کمی از ارزهای دیگری که تا به اینجا معرفی کردیم، گویا عقب مانده است. در عین شباهت‌هایی مانند پولبک به میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه و نوسان بر روی آن، تفاوتی که این توکن با سه ارز دیگر دارد این است که هنوز روند نزولی بلند مدت خود را نشکسته است. با توجه به هل‌دادن قیمت به سمت بالا  توسط میانگین متحرک و نزدیک‌شدن به خط روند احتمال شکسته‌شدن پرقدرت آن و رشد سریع قیمت وجود دارد.
با نقض روند نزولی و دریافت تأییدیه، انتظار رشد قیمت تا اهداف به‌ترتیب ۴، ۴.۶ و در نهایت ۵.۵ دلار وجود دارد.

نمودار قیمت توکن مسک نتورک در تایم فریم روزانه

پولکادات (DOT/USDT)

قیمت ارز پولکادات نیز در تایم فریم روزانه از سناریویی مشابه سه ارز ابتدای تحلیل پیروی می‌کند؛ نقض روند صعودی و میانگین متحرک، پولبک به این میانگین و قرارگیری در نزدیکی مقاومتی کلیدی. قیمت حتی به خط روند نزولی پولبک نیز کرده است. البته توجه داشته باشید که در نمودار این ارز پیوت‌هایی با درجه اعتبار کمتر نسبت به ارزهای قبلی برای ترسیم خط روند نزولی انتخاب شده‌اند.
با حرکت قیمت به بالای سطح مقاومتی ۵.۵ دلار، اهداف بعدی و موردانتظار ۵.۸ و ۶.۷ دلار هستند.

نمودار قیمت ارز پولکادات در تایم فریم روزانه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 19 =