تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکالواچ لیست

واچ لیست هفته چهارم دی ۱۴۰۲؛ پولبک به سطوح حمایتی

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلندمدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.

سلب مسئولیتدر اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو (tradingview) به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم. هر پنج آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

بیت‌کوین‌کش (BCH/USDT)

قیمت بیت کوین کش در تایم فریم بزرگی مانند روزانه، خط روند نزولی و معتبر خود را نقض کرده و قیمت پس از نقض مقاومت میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه، بارها بر روی این میانگین متحرک حمایت شده است. اگر به سطوح فیبوناچی اصلاحی موج صعودی اخیر و واکنش قیمت به آن‌ها نیز توجه کنیم، متوجه اعتبار آنها، علی‌الخصوص حمایت روانی ۲۰۰ دلار نیز می‌شویم.
در مسیر صعود قیمت، ۳۸۵ دلار اولین هدف قیمت خواهد بود و در ادامه سطح ۵۳۵ دلار، سطح آهنربایی فیبوناچی و بسیار مهمی تلقی می‌شود که احتمال حرکات قیمت به سمت آن در میان‌مدت بالا است.

نمودار قیمت بیت کوین کش در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین کش در تایم فریم روزانه

توکن اکسی اینفینیتی و بیت‌کوین‌کش جزء معدود دارایی‌های هستند که در این آخر هفته نسبت بالاتری از موقعیت‌های فروش نسبت به موقعیت‌های خرید دارند. به‌نظر می‌رسد تریدرها عقیده به جهش ناگهانی سطح عمومی قیمت‌ها به سمت اهداف بالاتر دارند، اما گویا نظر آنها این است که بیت‌کوین‌کش و اکسی اینفینیتی دو استثناء در این زمینه هستند.

بسته‌شدن این موقعیت‌های فروش می‌تواند مانند سوخت راکت عمل کرده و باعث افزایش ارزش بازار این دو ارز شود.

نمودار نرخ تأمین مالی (Funding Rate) در اکسی اینفینیتی و بیت‌کوین‌کش
نمودار نرخ تأمین مالی (Funding Rate) در اکسی اینفینیتی و بیت‌کوین‌کش

لایت کوین (LTC/USDT)

قیمت لایت کوین در تایم فریم روزانه بار دیگر به کف کانال صعودی در نمودار قیمت خود برخورد کرده است. قرارگیری و واکنش قیمت در همین قیمت به سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی گذشته و مشاهده واگرایی مخفی مثبت (+HD) در اندیکاتور مکدی، عواملی مبنی بر تأیید احتمال بالای روند صعودی قیمت هستند.
اهداف قیمت در مسیر صعود ۸۷ و ۱۱۰ دلار است.

نمودار قیمت لایت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت لایت کوین در تایم فریم روزانه

جاست (JST/USDT)

قیمت جاست در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی و بلند مدت خود را نقض کرده، بر روی میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه حمایت شده و در حال دست‌وپنجه نرم کردن با خط روند نزولی فرعی خود است. واگرایی مخفی مثبت بر روی اندیکاتور مکدی، احتمال شکسته‌شدن این خط روند نزولی و صعود قیمت تا اهداف ۰.۰۴۹ و در بالای آن تا ۰.۰۶۲ دلار افزایش می‌دهد.

نمودار قیمت جاست در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت جاست در تایم فریم روزانه

انجین کوین (ENJ/USDT)

انجین کوین در تایم فریم روزانه خط روند نزولی خود را نقض کرده و به آن پولبک نیز کرده است. این پولبک دقیقاْ بر روی سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی قبلی تمام شده است. این عوامل در کنار واگرایی مخفی مثبت بر روی اندیکاتور مکدی، احتمال رشد قیمت انجین کوین تا اهدافی از جمله ۰.۴۰ و ۰.۴۸ دلار به‌مراتب افزایش خواهد داد.

نمودار قیمت توکن انجین کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن انجین کوین در تایم فریم روزانه

بیسیک اتنشن توکن (BAT/USDT)

قیمت بیسیک اتنشن توکن در تایم فریم روزانه خط روند نزولی خود را شکسته و به آن پولبک کرده است. اتمام پولبک در سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی قبلی نیز بوده است. قیمت در وضعیت کنونی با مقاومت بالاسری میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه درگیر است و در حال آماده‌شدن برای نقض آن است.
با نفوذ، تثبیت و پولبک یه این میانگین متحرک، احتمال رشد قیمت تا اهدافی مثل ۰.۳۰ و ۰.۵۳ دلار وجود خواهد داشت. هدف دوم از دیدگاه سطوح فیبوناچی، سطح آهنربایی جذابی محسوب می‌شود.

نمودار قیمت بیسیک اتنشن توکن در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیسیک اتنشن توکن در تایم فریم روزانه

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. یکی از ویژگی های خوب پلت فرم نوبیتکس علاوه بر صداقت که بنده سالهاست معاملات خودم را با این صرافی یا بهتر بگم پلت فرم انجام میدم. تحلیلگیری و آگاهی رساندن شهروندان و کاربران خودشه.
  بنده همیشه تحلبلهای خودمو با تحلیلهای نوبیتکس مقایسه میکنم.
  و تا الان فقط مثبت بود
  سلامت و تندرستی را برای تک تک کارکنان و به ویژه مدیریت این سازمان دارم
  با احترام
  بزرگ زاده

  1. نظز لطف شماست و خیلی خوشحالیم که با ما همراه هستین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =