تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

واچ لیست هفته سوم اسفند؛ آلت کوین‌هایی که از اوج تاریخی خود عقب مانده‌اند

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.
در اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم.
هر ۵ آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. ارزهای این واچ لیست در این هفته از سطوحی حمایتی برخوردار بوده و جذابیت تحلیلی بالایی دارند. در این تحلیل به شناسایی سطوحی می‌پردازیم که برای شکار موقعیت‌های معاملاتی، مناسب و مستحکم هستند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

ریپل (XRP/USDT)

قیمت ارز ریپل در تایم فریم روزانه بین مقاومت بالاسر خود در روند نزولی بلند مدت و معتبر و حمایت کلیدی خود بر روی میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه قرار گرفته است. با توجه به قرارگیری قیمت بین این دو ناحیه در نمودار و با فاصله‌ای کم، می‌توان گفت که در وضعیت فعلی قیمت ریپل شرایط حساس و تعیین‌کننده‌ای قرار دارد.

اهمیت مقاومت بالاسری قیمت در این تایم فریم هنگامی دوچندان می‌شود که با کمی دقت بیشتر، مشاهده کنیم که این مقاومت در سقف قبلی قیمت در ۰.۶۷ دلار، محل قرارگیری میدچنل کانال صعودی و معتبر قیمت نیز هست؛ اعتبار این کانال نیز با توجه به تعداد و میزان واکنش قیمت به میدچنل (خط میانی کانال) قابل‌بررسی و تأیید است. قیمت همچنین در ریزش عمومی قیمت‌ها در روز گذشته واکنش به این سطح بسیار مهم را تأیید کرده است.

اهداف قیمت در مسیر صعود و پس از حرکت قدرتمند قیمت به بالای سطح ۰.۶۷ دلار، در کوتاه مدت به‌ترتیب ۰.۷۵ و ۰.۹۵ دلار هستند.

پالیگان (Matic/USDT)

قیمت توکن متیک یک مرحله از ریپل جلوتر است؛ همراه با اغلب ارزهای بازار خط روند نزولی و بلند مدت خود را نقض کرده و با ریزش روز گذشته به آن پولبک نیز کرده است. احتمال ریزش بیشتر قیمت تا حمایت کلیدی خود بر روی میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه وجود دارد؛ اما به‌احتمال زیاد این حرکت ناگهانی و به‌شکل شادو در نمودار کندلی قیمت ظاهر خواهد شد.

با توجه به حرکت قیمت در کانال صعودی و حملهٔ چندین‌بارهٔ آن به مقاومت میدچنل، می‌توان گفت با حرکت قیمت به بالای سقف قبلی قیمت در ۱.۱۲ دلار، اهداف بعدی قیمت در مسیر صعود ۱.۲۷ و ۱.۵۰ دلار خواهند بود.

اتم (ATOM/USDT)

ازآن‌جایی که در این واچ لیست قصد به شکار ارزهایی کرده‌ایم که نسبت به باقی بازار کمتر حرکت کرده‌اند، در معرفی سومین ارز به‌سراغ ارز اتم، توکن بومی شکبه کازماس می‌رویم. قیمت توکن اتم نیز مانند متیک، یک مرحله از ریپل جلوتر است. روند نزولی و بلند مدت خود را نقض کرده و در حال تکمیل پولبک به آن است. 

قیمت در یک کانال صعودی بلند مدت نیز قرار دارد که اعتبار آن با توجه به تعداد برخوردهای آن به میدچنل و میزان واکنش آن‌ها مشخص می‌شود. اهداف قیمت در مسیر صعود ۱۶.۶ و ۲۱ دلار هستند.

کوانت (QNT/USDT)

قیمت توکن کوانت نیز مانند اولین ارز در این تحلیل به مقاومت بالاسری خود در خط روند نزولی برخورد کرده و به آن واکنشی سریع و شدید نشان داده است. در وضعیت کنونی قیمت کمی احیا شده ولی همچنان این مقاومت را نقض نکرده است. اما تفاوتی که کوانت با ریپل دارد، در نوع پیوت‌های خط روند نزولی آن است؛ در ریپل شاهد پیوت‌هایی ماژور بودیم که اعتبار و قدرت مقاومت آن را بیشتر می‌کند، اما در کوانت پیوت‌ها میدماژور و کوتاه‌مدت‌تر هستند که احتمال نقض روند نزولی را افزایش می‌دهد.

قیمت بر روی حمایت خود یعنی میانگین متحرک نمایی ۴۰۰روزه قرار گرفته است. در مسیر صعود و بعد از نقض این خط روند نزولی، اهداف بعدی قیمت در سطوح ۱۳۷ و ۱۵۳ دلار قرار می‌گیرند.

چیلیز (CHZ/USDT)

در نهایت به توکن چیلیز می‌رسیم که وضعیتی مشابه مانند دو ارز دیگر در این تحلیل دارد. قیمت توکن چیلیز خط روند نزولی، پرقدرت و بلندمدت خود را نقض کرده و با ریزش در روز گذشته به این خط پولبک نیز کرده است. احتمال ریزش قیمت تا حمایت میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه در ۰.۱۰ دلار وجود دارد و ممکن است به‌شکلی سریع و ناگهانی اتفاق بیافتد.

اهداف قیمت چیلیز در مسیر صعود به‌ترتیب، ۰.۲۱ و ۰.۲۹ دلار هستند.

مطالب تحلیلی منتشرشده در نوبیتکس صرفا جنبهٔ آموزشی و ارائهٔ اطلاعات دارد و به هیچ‌ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری و سیگنال خرید و فروش نیست. سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال با ریسک بالایی همراه است و کاربر موظف است قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، مطالعه و تحلیل شخصی خود در رابطه با دارایی موردنظر را انجام دهد.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام عیار صلاحیت و شفقت حرفه ای نوبیتکس قابل تحسین است، بسیاری از مردم با تحلیل های علمی و به روز شما بهتر زندگی می‌کنند همچنین رقبای فراوان شما نیز با کپی برداری از تدابیر و اقدامات شما در مسیر بهبود قرار گرفته اند، صمیمانه ترین دعاها و درودهای تقدیم شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =