تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکالواچ لیست

واچ لیست هفتهٔ دوم فروردین؛ ۵ ارز برتر این هفته که باید زیرنظر داشته باشید!

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.

در اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم.

هر ۵ آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. ارزهای این واچ لیست در این هفته از سطوحی حمایتی برخوردار بوده و جذابیت تحلیلی بالایی دارند. در این تحلیل به شناسایی سطوحی می‌پردازیم که برای شکار موقعیت‌های معاملاتی، مناسب و مستحکم هستند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

رادیانت کپیتال (RDNT/USDT)

قیمت توکن رادیانت کپیتال در نمودار خود در تایم فریم روزانه به میدچنل کانال فرضی صعودی خود برخورد کرده است. قیمت در این تایم فریم همچنین تنها خط روند نزولی قیمت خود را از ابتدای لیست‌شدن در صرافی‌ها نقض کرده و به آن پولبکی معتبر نیز کرده است. پس از پولبک شاهد حمایت قیمت بر روی حمایت دینامیک میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه و واکنش به آن بوده‌ایم که مجموعهٔ این عوامل ادمه روند صعودی قیمت را در این کانال تأیید می‌کند.

اهداف قیمت در مسیر صعود و پس از نقض و پولبک به کانال، به‌ترتیب ۰.۵۵۵ و در بالای آن ۰.۸۷۰ دلار خواهد بود. 

قیمت و تحلیل ارز رادیانت کپیتال
نمودار قیمت رادیانت کپیتال در تایم فریم روزانه (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

او ام جی نتورک (OMG/USDT)

قیمت توکن او ام جی نتورک در تایم فریم روزانه خط روند نزولی و ماژور خود را از ابتدای لیست‌شدن در صرافی کوکوین نقض کرده است. قیمت در تایم فریمی بزرگ‌تر (هفتگی) بر روی اندیکاتور مکدی یک واگرایی معمولی مثبت (+RD) تشکیل داده که می‌تواند تأییدیه‌ای مبنی بر چرخش روند نزولی قیمت باشد. هرگونه بازگشت قیمت تا سطح این خط روند و تا میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه و به‌عنوان پولبک، فرصتی مناسب برای ورود به بازار معاملات این توکن تلقی خواهد شد.

تکمیل پولبک و شروع آلت سیزن می‌تواند قیمت را تا اهدافی مانند ۱.۶۴، ۲.۲۳ و ۴.۴۱ دلار هدایت کند.

قیمت و تحلیل ارز او ام جی نتورک
نمودار قیمت او ام جی نتورک در تایم فریم روزانه (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

آربیتروم (ARB/USDT)

قیمت توکن آربیتروم در تایم فریم روزانه از بالا به میدچنل کانال صعودی فرضی خود برخورد کرده است. اعتبار این کانال را می‌توان از تعداد برخورد و میزان واکنش قیمت به این سطح دینامیک بررسی کرد. از طرفی این سطح دقیقا محل قرارگیری میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه است. مجموعهٔ این دو عامل میزان اهمیت و اعتبار این سطح کلیدی حمایتی را برای ادامهٔ روند صعودی قیمت این توکن مشخص می‌کنند. همچنین که در این تایم فریم شاهد واگرایی مخفی مثبت (+HD) در اندیکاتور مکدی هستیم.

اهداف قیمت در مسیر صعود، به‌ترتیب ۲.۲۳، ۲.۸۶ و ۳ دلار هستند.

قیمت و تحلیل ارز آربیتروم
نمودار قیمت آربیتروم در تایم فریم روزانه (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

کانوکس فایننس (CVX/USDT)

قیمت توکن کانوکس فایننس در تایم فریم روزانه خط روند زنولی و معتبر (اما میدماژور) خود را نقض کرده و با حرکات اخیر خود به آن پولبک نیز کرده است. این سطح همچنین محل قرارگیری میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در قیمت است که اهمیت و اعتبار این سطح حمایتی را دوچندان می‌کند. با توجه به واگرایی مثبت معمولی (+RD) در تایم فریم بزرگ‌تر (هفتگی) می‌توان گفت که چرخش روند نزولی قیمت در میان مدت تأیید شده است.

اهداف کوتاه مدت قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب ۵.۵۱ و ۶.۸۱ دلار هستند.

قیمت و تحلیل ارز کانوکس فایننس
نمودار قیمت کانوکس فایننس در تایم فریم روزانه (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

جی‌ام‌اکس(GMX/USDT)

قیمت توکن جی‌ام‌اکس در تایم فریم روزانه چندین مرتبه به سطح میدچنل کانال صعودی فرضی حمله کرده و از آن عقب‌نشینی کرده است. اعتبار این کانال با بررسی تعداد برخوردها به سطوح مختلف آن ازجمله میدچنل قابل‌بررسی است. با توجه به این که برخوردها به میدچنل توسط قیمت و از پایین، به‌مراتب اتفاق افتاده است، احتمال حرکت قیمت به بالای میدچنل و مقاومت کلیدی میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه بالا خواهد بود. 

در چنین شرایطی اهداف قیمت در مسیر صعود، ۵۸.۴۵ و ۷۰.۰۸ دلار خواهند بود.

قیمت و تحلیل ارز جی‌ام‌اکس
نمودار قیمت جی‌ام‌اکس در تایم فریم روزانه (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سه =