تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

واچ لیست هفته چهارم اسفند؛ آلت کوین‌های مستعد رکوردشکنی

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.
در اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم.
هر ۵ آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. ارزهای این واچ لیست در این هفته از سطوحی حمایتی برخوردار بوده و جذابیت تحلیلی بالایی دارند. در این تحلیل به شناسایی سطوحی می‌پردازیم که برای شکار موقعیت‌های معاملاتی، مناسب و مستحکم هستند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

مولتی ورس ایکس (EGLD/USDT)

قیمت ارز مولتی ورس ایکس در تایم فریم روزانه و بعد از برخورد به کف کانال فرضی، مقاومت بالاسری خود در روی میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه را نقض کرده و به آن پولبک نیز کرده است. اعتبار این کانال نیز با توجه به تعداد و میزان واکنش قیمت به میدچنل (خط میانی کانال) و سطوح مختلف این کانال فیبوناچی قابل‌بررسی و تأیید است. قیمت همچنین در تایم فریم هفتگی، واگرایی مثبت معمولی بر روی اندیکاتور مکدی تشکیل داده که نشان از چرخش بلند مدت قیمت در میان مدت دارد.

اهداف قیمت در مسیر صعود و پس از حرکت قدرتمند قیمت به بالای مقاومت کلیدی قیمت در ۷۵ دلار و در کوتاه مدت، به‌ترتیب ۸۷ و ۱۲۶ دلار خواهد بود. 

نمودار قیمت مولتی ورس ایکس در تایم فریم روزانه

بالانسر (BAL/USDT)

قیمت توکن بالانسر، یک مرحله از مولتی ورس ایکس عقب‌تر است و هنوز نوسانات مشابهی بعد از شکست خط روند نزولی نداشته است. همچنین قیمت به‌تازگی مقاومت میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه را نقض کرده و به آن پولبک کرده است. بااین‌تفاسیر به نوسانات صعودی قیمت، می‌توان بیشتر امیدوار بود. در تایم فریم هفتگی همچنین شاهد شکل‌گیری واگرایی معمولی مثبت (+RD) بوده‌ایم که تأییدی بر حرکات صعودی کوتاه مدت قیمت هستند.

اهداف بعدی قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب، ۸.۷ و ۱۱ دلار هستند.

نمودار قیمت بالانسر در تایم فریم روزانه

فلو (FLOW/USDT)

ازآن‌جایی که در این واچ لیست قصد به شکار ارزهایی کرده‌ایم که نسبت به باقی بازار کمتر حرکت کرده‌اند، در معرفی سومین ارز به‌سراغ نمودار قیمت توکن فلو می‌رویم. قیمت مشابه دو ارز قبلی، روند نزولی خود را نقض کرده، به آن پولبک کرده است و در نهایت به بالای مقاومت بالاسری خود در میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه رفته و بر روی آن حمایت شده است. همچنین در تایم فریم هفتگی شاهد واگرایی معمولی مثبت در اندیکاتور مکدی هستیم. 

اهداف قیمت در مسیر صعود در کوتاه مدت،  به‌ترتیب ۲.۱، ۳.۳ و ۴.۳ دلار هستند.

نمودار قیمت فلو در تایم فریم روزانه

وان اینچ نتورک (1Inch/USDT)

قیمت توکن وان اینچ نتورک در تایم فریم روزانه و با شباهت بسیار به نمودار قیمت فلو، میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه و خط روند نزولی بلند مدت خود را نقض کرده است. نکته در اینجا همپوشانی این دو مقاومت کلیدی بر سر راه قیمت بوده که هر دو با قدرت نقض شده‌اند و این نشانهٔ خوبی برای حرکات بعدی قیمت است. در تایم فریم هفتگی نیز شاهد واگرایی معمولی مثبت در اندیکاتور مکدی به‌ نشانهٔ تأییدیه‌ای برای این حرکات بوده‌ایم.

اهداف بعدی قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب، ۰.۹ و ۱.۳ دلار هستند.

نمودار قیمت وان اینچ نتورک در تایم فریم روزانه

لایت کوین (LTC/USDT)

در نهایت به سراغ نمودار قیمت لایت کوین می‌‌رویم که شرایطی مشابه دارد. قیمت به کف کانال صعودی بلند مدت و قدرتمند خود واکنش نشان داده و مقاومت‌های بالاسر را نقض کرده است. در تایم فریم هفتگی نیز واگرایی معمولی لایت کوین بر روی مکدی قابل‌مشاهده است.

اهداف قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب، ۱۳۰، ۱۶۵ و ۱۹۱ دلار هستند.

نمودار قیمت لایت کوین در تایم فریم روزانه

مطالب تحلیلی منتشرشده در نوبیتکس صرفا جنبهٔ آموزشی و ارائهٔ اطلاعات دارد و به هیچ‌ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری و سیگنال خرید و فروش نیست. سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال با ریسک بالایی همراه است و کاربر موظف است قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، مطالعه و تحلیل شخصی خود در رابطه با دارایی موردنظر را انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =