تحلیل ارز‌های دیجیتال

واچ لیست اختصاصی هفتهٔ اول آذر؛ 5 ارز مهم این هفته

همان‌طور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای پرنوسان مالی است و آنچه که در نهایت موفقیت شما را تضمین می‌کند؛ به‌روز ماندن در این بازار است. در چشم‌انداز بازار رمزارزها که دائماً در حال تغییر است؛ پیشرو و همیشه یک قدم جلوتر بودن یکی از ضروریات حضور سرمایه‌گذاران در این بازار با هدف کسب سود حداکثری است. شناسایی رمزارزهایی که به صورت بالقوه توانایی ثبت عملکرد بهتری را در کوتاه مدت نسبت به باقی پروژه‌ها دارند، مستلزم تحلیل تکنیکالی بازار، بررسی روندها، حجم معاملات و اندیکاتورهای کلیدی است.
در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی کرده که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب بوده و در وضعیت فعلی امیدوارکننده به نظر می‌رسند. ما در واچ لیست هر هفته به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان پنج ارزی را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند داشت، بررسی کرد و زیر نظر داشت؛ در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر شما در معامله ارز دیجیتال کمک کنیم.
در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. هر پنج رمزارز از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

یونی‌سواپ (UNI/USDT)

قیمت توکن یونی‌سواپ، در تایم فریم روزانه، با قدرت خط روند نزولی قیمت خود را نقض کرده است. این واکنش پرقدرت، بعد از برخورد آن در این تایم فریم به اندیکاتوری مانند میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه بوده (منحنی آبی) اتفاق افتاده گویا قیمت در حال فرارکردن از آن باشد. حال با توجه به این حرکت ناگهانی و نقض روند نزولی بلند مدت می‌توان انتظار اصلاح قیمت تا محدودهٔ حمایت ۵.۲۲ الی ۵.۳۵ دلار را داشت.
بعد از اتمام این اصلاح و مشاهدهٔ نشانه‌های ادامهٔ حرکت صعودی قیمت، احتمال حملهٔ دوباره قیمت به سقف قبلی در ۶.۵۶ دلار را داشت.

قیمت توکن یونی‌سواپ در تایم فریم روزانه 
قیمت توکن یونی‌سواپ در تایم فریم روزانه

اکسی اینفینیتی (AXS/USDT)

قیمت توکن اکسی اینفینیتی، در تایم فریم روزانه، همانند توکن یونی‌سواپ روند نزولی قیمت خود را نقض کرده ولی همچنان به آن بازگشتی نداشته است. قیمت در این تایم فریم همچنان با میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه بوده (منحنی آبی) درگیر است، پس احتمال اصلاح قیمت در اینجا وجود دارد. بااین‌حال بعد از نقض مقاومت ۶.۴ دلاری، یعنی سطحی که قیمت در وضعیت فعلی در آن قرار دارد و تثبیت در بالای میانگین متحرک، احتمال ادامهٔ روند صعودی قیمت تا سقف‌های قبلی و در نهایت تا ۱۲.۵ و ۱۶.۵ دلار وجود خواهد داشت.

نمودار قیمت توکن اکسی اینفینیتی در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن اکسی اینفینیتی در تایم فریم روزانه

کرو دائو توکن (CRV/USDT)

کرو دائو توکن در تایم فریم روزانه، برخلاف دو توکن قبل، خط روند نزولی خود را نقض نکرده و گویا کمی کندتر از بقیه حرکت می‌کند. این مقاومت دینامیک که اتفاقاً محل قرارگیری میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه نیز هست، مهم‌ترین مقاومت بر سر راه حرکت صعودی قیمت در کوتاه مدت است. با حرکت به بالای این خط و تثبیت در بالای آن، ایستگاه‌های بعدی قیمت به‌ترتیب ۰.۶۴، ۰.۸۳ و ۱ دلار هستند.  

نمودار قیمت کرو دائو توکن در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کرو دائو توکن در تایم فریم روزانه

اتریوم کلاسیک (ETC/USDT)

ارز اتریوم کلاسیک در تایم فریم روزانه، موقعیت مناسب‌تری از سه مورد قبل دارد. به بالای خط روند نزولی و بلند مدت خود حرکت کرده و با جهش به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه، آن را نقض کرده است. قیمت به این خط پولبک کرده که این شرایط احتمال ادامهٔ حرکات صعودی آن را در کوتاه مدت افزایش می‌دهد. ایستگاه‌های بعدی قیمت ۲۲.۵، ۲۵ و ۳۰ دلار هستند.

نمودار قیمت ارز اتریوم کلاسیک در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز اتریوم کلاسیک در تایم فریم روزانه

اتم (ATOM/USDT)

ارز اتم شرایطی مشابه اتریوم کلاسیک دارد؛ قیمت به بالای خط روند نزولی و بلند مدت خود حرکت کرده و با جهش به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه، آن را نقض کرده است. اکنون قیمت به این خط پولبک کرده و بر روی این حمایت دینامیک قرار گرفته است. اهداف بعدی قیمت در مسیر صعود را می‌توان به‌ترتیب ۱۲.۹ و ۱۶ دلار دانست.

نمودار قیمت ارز اتم در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز اتم در تایم فریم روزانه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =