تحلیل‌گر بیت فینکس Bitfinex معتقد است فشار خرید همچنان در بازار اسپات وجود دارد؛ اما به دلیل نقدینگی نسبتاً پایین، قیمت‌ها به راحتی قابل جابجایی هستند.

با کاهش فروش ارزهای استخراج شده توسط ماینرها، بیت کوین (BTC) همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

بر اساس داده‌های CoinDesk، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، در اوایل روز سه‌شنبه از 23000 دلار گذشت و افزایشی 30 درصدی در دو هفته‌ی اخیر داشت. جریان‌های آنچین که توسط تحلیلگران در صرافی بیت‌فینکس ردیابی می‌شوند، نشان می‌دهند «مقدار بیت‌کوین منتقل‌شده از آدرس‌های استخراج‌کننده به کیف‌پول‌های متعلق به صرافی‌ها» به پایین‌ترین حد چند ساله کاهش یافته است.

ماینرها نیز در وضعیت بهتری هستند. تحلیلگران Bitfinex در یادداشتی در روز سه شنبه گفتند که فروش بیت کوین اکنون به پایین‌ترین سطح سه ساله خود رسیده است.

“این یک نشانه بالقوه است که نشان می‌دهد ماینرها اکنون در حال انتقال به حالت فشار خرید هستند.”

تحلیلگران افزودند: ماینرها بیت کوین خود را نگه می دارند زیرا پیش‌بینی می‌کنند قیمت بیت کوین از این هم بیشتر شود.

ماینرها نهادهایی هستند که قدرت محاسباتی یک شبکه را در ازای پاداش تامین می‌کنند. این پاداش از جنس توکن یا کوین همان شبکه است. این پاداش‌ها به طور مداوم توسط ماینرها برای پوشش هزینه‌های عملیاتی فروخته می‌شود. برخی از ماینرها در سال گذشته درخواست حمایت از ورشکستگی را ارائه کردند و دارایی‌هایشان را منحل کرده که به افزایش فشار فروش در بازار کمک کرد.

کاهش فروش رمزارزها توسط ماینرها به معنای فشار فروش ضعیف‌تر از سوی کسانی است که مسئول استخراج سکه هستند و این وضعیت در مجموع عموماً صعودی تلقی می‌شوند.