Trezor قصد دارد تا با در اختیار گرفتن کنترل تولید تراشه‌ی کیف پول، به اتفاقاتی که بر روی تقاضا تاثیر می‌گذارند سریعا واکنش دهد.

تولید کننده‌ی کیف پول‌های سخت‌افزاری Trezor، در حال تسریع تولید کیف پول‌های جدید خود با معرفی تراشه‌های سیلیکونی خود است.

در تاریخ 27 فوریه، Trezor رسماً اعلام کرد که این شرکت با کار گذاشتن قطعه‌ی کلیدی خود یعنی تراشه در محصول پرچم‌دارش تولید Trezor Model T را تسهیل خواهد کرد.

این کار با هدف بهینه‌سازی قابل ملاحظه‌ی تولید کیف پول‌های Trezor و کاهش زمان فرایند تولید در چرخه تأمین از دو سال به چند ماه انجام می‌شود.

به گفته‌ی Trezor این بهینه‌سازی تأخیر در ارسال محصولات نهایی را نیز از بین خواهد برد و با این کار و از مصرف‌کنندگان در برابر نوسانات قیمت بر اساس عرضه و تقاضا محافظت می‌کند.

بر طبق گزارشات قبلی، تقاضا برای کیف پول‌های Trezor پس از سقوط FTX در نوامبر 2022 و شتاب و هیاهوی سرمایه‌گذاران در بازار کریپتو برای انتقال دارایی‌های خود از صرافی، با افزایش حداقل 300 درصدی مواجه شد.

با تایید سخنگوی Trezor، تراشه‌های جدید فقط بر روی Trezor T Model  این شرکت قرار خواهد گرفت. این اتفاق تاثیری بر سایر کیف پول‌های Trezor نخواهد گذاشت. نماینده‌ این شرکت می‌گوید: “مدل 1 از یک تراشه‌ی متفاوت استفاده می‌کند که تحت تاثیر بحران تراشه قرار نگرفته است. برنامه‌ی ما همسان کردن تمام تراشه‌ها برای مدل‌های بعدی و تولیداتمان در آینده است تا همه بتوانند از تراشه‌ی جدید ما استفاده کنند.”

او با بیان این که انتظار ندارد قیمت کیف پول‌های جدید تحت تأثیر این تغییر قرار بگیرد اضافه کرد:

“حالا که اوج قیمت تراشه‌ها را ظاهرا پشت سر گذاشته‌ایم، تراشه‌های خودمان هم تقریبا با همان قیمت تراشه‌های تولید انبوه تولید می‌شود. اما مزیت قابل توجه این است که ما قادر خواهیم بود تا کمبود احتمالی تراشه در آینده را بدون افزایش قیمت یا تأخیر در تحویل مدیریت کنیم.”