تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

واچ لیست هفتهٔ اول بهمن؛ بازار در سطوح حمایتی مهم

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.

سلب مسئولیت


در اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم.
هر ۵ آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. ارزهای این واچ لیست در این هفته از سطوحی حمایتی برخوردار هستند که پس از افت شدید قیمت‌ها در هفتهٔ جاری، جذابیت تحلیلی بالایی دارند. در این تحلیل به شناسایی سطوحی می‌پردازیم که برای شکار موقعیت‌های معاملاتی پس از تکمیل ریزش‌ اخیر، مناسب و مستحکمی هستند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

کاردانو (ADA/USDT)

قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه و پس از ریزش اخیر قیمت‌ها در بازار بر روی سطح ۰.۴۵ دلار متوقف شده است. این قیمت، سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی اخیر قیمت و محل قرارگیری میانگین متحرک ۲۰۰ دوره در تایم فریم هفتگی است که این امر اهمیت این ناحیه حمایتی را دوچندان می‌کند.
در زیر این سطوح حمایت کلیدی بعدی، ۰.۴۰ و ۰.۳۵ دلار هستند. با مدیریت سرمایه و ریسک، از جهش‌های کوتاه مدت قیمت از این سطوح می‌توان استفاده کرد. این جهش‌ها بعد از تکمیل واگرایی مخفی مثبت در قیمت تأییدیه دریافت خواهند کرد. این واگرایی در مکدی با تقاطع دو خط سیگنال و مکدی اتفاق می‌افتد. اهداف قیمت در مسیر صعود نیز، ۰.۵۵ و ۰.۵۹ دلار هستند.

نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه

هارمونی (ONE/USDT)

قیمت توکن هارمونی در تایم فریم روزانه و بعد از ریزش، در سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی متوقف شده است. قیمت در نمودار به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه نفوذ کرده ولی هنوز تثبیت نشده است؛ بنابراین می‌توان انتظار صعود قیمت را داشت. تأییدیه قیمت برای ادامه روند صعودی در این تایم فریم، واگرایی مثبت مخفی بوده و اهداف آن در مسیر صعود، ۰.۰۱۵ و ۰.۰۱۸ دلار هستند.

نمودار قیمت هارمونی در تایم فریم روزانه

فایل کوین (FIL/USDT)

قیمت توکن فایل کوین در تایم فریم روزانه و پس از ریزش به سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی اخیر خود برخورد کرده است. این سطح دقیقاً محل قرارگیری میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه نیز هست که مجموع این دو عامل، اهمیت این حمایت را دوچندان می‌کند. تکمیل واگرایی مخفی مثبت در اندیکاتور مکدی نیز تاییدیه‌ای بر ادامه حرکات صعودی قیمت خواهد بود. اهداف قیمت در مسیر صعود ۶.۳ و در بالای آن ۶.۷ دلار خواهند بود.

نمودار قیمت فایل کوین در تایم فریم روزانه

ترشولد (T/USDT)

قیمت توکن ترشولد نیز مشابه بقیه ارزهای این تحلیل در سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی اخیر و همچنین میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه، نگه داشته شده است. با تکمیل واگرایی مخفی مثبت، می‌توان ادامه روند صعودی قیمت تا اهدافی همچون ۰.۰۳۳ و ۰.۰۳۵ دلار را می‌توان متصور شد.

نمودار قیمت توکن ترشولد در تایم فریم روزانه

اکسی اینفینیتی (AXS/USDT)

قیمت توکن اکسی اینفینیتی در تایم فریم روزانه و پس از ریزش به سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی اخیر خود برخورد کرده است. این سطح هم دقیقاً محل قرارگیری میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه نیز هست که این عوامل، اهمیت این حمایت را دوچندان می‌کند.
تکمیل واگرایی مخفی مثبت در اندیکاتور مکدی نیز تاییدیه‌ای بر ادامه حرکات صعودی قیمت خواهد بود. اهداف قیمت در مسیر صعود ۸.۲ و در بالای آن ۹.۲ دلار خواهند بود.

نمودار قیمت توکن اکسی اینفینتی در تایم فریم روزانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =