تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

واچ لیست هفتهٔ سوم بهمن؛ توکن‌هایی با سطوح حمایتی جذاب

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.
در اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم.


هر ۵ آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. ارزهای این واچ لیست در این هفته از سطوحی حمایتی برخوردار هستند که پس از افت شدید قیمت‌ها، جذابیت تحلیلی بالایی دارند. در این تحلیل به شناسایی سطوحی می‌پردازیم که برای شکار موقعیت‌های معاملاتی پس از تکمیل ریزش‌ اخیر، مناسب و مستحکمی هستند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

استپن (GMT/USDT)

قیمت توکن استپن در تایم فریم روزانه و پس از موج نزولی اخیر قیمت، به زیر سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی خود در نمودار یعنی به زیر سطح ۰.۲۴ دلار حرکت کرده است. قیمت در وضعیت فعلی در ناحیهٔ حمایتی بین این سطح و سطح ۶۱.۸ درصد در حال نوسان است. با برخورد قیمت به این سطح می‌توان انتظار جهش صعودی قیمت را در کوتاه مدت داشت.

تشکیل واگرایی مخفی مثبت (+HD) در اندیکاتور مکدی، تأییدیه‌ای مبنی بر این چرخش کوتاه مدت قیمت خواهد بود و زمانی اتفاق خواهد افتاد که دو خط سیگنال و مکدی با هم به سمت بالا کراس داده (همدیگر را قطع کنند).

اهداف قیمت در مسیر صعود و پس از تثبیت چرخش، به‌ترتیب ۰.۳۰ ،۰.۳۲ و ۰.۳۶ دلار هستند.

سینتتیکس (SNX/USDT)

قیمت توکن سینتتیکس در تایم فریم روزانه و بعد از ریزش، بر روی میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه و سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی قبلی در ۲.۹ دلار متوقف شده و به آن واکنش داده است. تأییدیه قیمت برای ادامهٔ این جهش به سمت اهداف بالاتر، شکست خط روند نزولی فرعی خواهد بود. 

نکتهٔ جالب اینجا است که دو واگرایی مخفی مثبت و واگرایی معولی مثبت بر روی اندیکاتور مکدی، نشانه‌هایی مبنی بر احتمالا بالای ادامهٔ روند صعودی قیمت در این تایم فریم هستند. اهداف قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب، ۳.۶، ۴.۰ و ۴.۴ دلار هستند.

دائو میکر (DAO/USDT)

قیمت توکن دائو میکر در تایم فریم روزانه و بعد از ریزش، در حال نزدیک‌شدن به ناحیهٔ حمایتی ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی قبلی و بین ۰.۷۳ و ۰.۸۳ دلار است. ازآنجایی‌که قیمت برای اولین بار است که بعد از ریزش در حال نزدیک‌شدن به این منطقه است، احتمال واکنش به این ناحیه حمایتی بالا است. تشکیل واگرایی مخفی مثبت (با کراس دو خط نارنجی و قرمز) در اندیکاتور مکدی نیز می‌تواند مهر تأییدی بر این جهش کوتاه مدت قیمت باشد. 

اهداف قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب، ۰.۹۰ و ۱.۱۰ دلار هستند.

بیبی دوج (BABYDOGE/USDT)

قیمت توکن بیبی دوج در تایم فریم روازنه به کف کانال صعودی بلندمدت خود برخورد کرده است؛ اعتبار این کانال از تعداد برخوردها به کف‌‌ها، سقف‌ها و میدچنل (خط میانی کانال) قابل‌بررسی است. واگرایی‌های مخفی متوالی و معتبری که در اندیکاتور مکدی قابل‌مشاهده هستند نیز تأییدیه‌های دیگری برای ادامهٔ روند صعودی قیمت در این کانال هستند.

اهداف احتمالی قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱۲۴۴ دلار (۶۸,۹۰۰ تومان برای هر یک میلیارد بیبی دوج) و ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱۴۱۵ دلار (۷۸,۴۰۰ تومان برای هر یک میلیارد بیبی دوج) هستند.

ورلد کوین (WLD/USDT)

قیمت توکن ورلد کوین نیز مانند سینتتیکس، در تایم فریم روزانه و بعد از ریزش، در حال نزدیک‌شدن به ناحیهٔ حمایتی ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی قبلی و بین ۱.۸ و  ۲.۱ دلار است. در سناریویی مشابه ازآنجایی‌که قیمت برای اولین بار است که بعد از ریزش در حال نزدیک‌شدن به این منطقه است، احتمال واکنش به این ناحیه حمایتی بالا است. تشکیل واگرایی مخفی مثبت (با کراس دو خط نارنجی و قرمز) در اندیکاتور مکدی نیز مهر تأییدی بر این جهش کوتاه مدت قیمت است. 

اهداف قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب، ۲.۹ و ۳.۳ دلار هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =