تحلیل ارز‌های دیجیتال

واچ لیست هفته سوم مهر؛ معرفی ارزهای مهمی که باید زیر نظر داشته باشید

بازار ارزهای دیجیتال همواره در حال تغییر است و به‌روزبودن در این بازار، اصل اول موفقیت برای شما خواهد بود.
تحلیلی که در ادامه می‌خوانید، تحلیل تکنیکال پنج ارز از بازار است که بر اساس معیارها و بررسی انجام‌شده در آن‌ها، شرایط و ویژگی‌های خاصی از دیدگاه این سبک خاص از تحلیل بازار دارند و امیدوارکننده به نظر می‌رسند. با بهره‌گیری از شاخص‌ها و ابزارهای موجود در سبک‌های مختلف تحلیل تکنیکال، هدف ما ارائهٔ دیدگاه جامعی نسبت به شرایط تکنیکالی این ارزهای منتخب بوده که منجر به شناسایی فرصت‌ها شده و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تری در بین خوانندگان ایجاد کند.
ما در واچ لیست هر هفته به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان پنج ارزی را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند داشت، بررسی کرد و زیر نظر داشت. در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو به چارت رجوع کرده و این ارزها را با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. این رمزارزها در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت نوبیتکس

لیدو دائو (LDO/USDT)

طبق داده‌های ابزار CoinMarketCap، توکن لیدو دائو طی ۱۰ روز گذشته، در تایم فریم روزانه به سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی خود واکنش مناسبی نشان داده و از روی این سطح حمایت شده است. این حمایت همچنین سطح ۱۲۷.۲ درصد فیبوناچی گسترشی موج نزولی قبلی خود نیز هست. همپوشانی این دو سطح فیبوناچی، اهمیت حمایت ۱.۴۵ دلاری را چند برابر می‌کند. واگرایی‌های متوالی در اندیکاتور MACD مکدی نیز احتمال حرکت قیمت به بالای خط روند نزولی و ادامهٔ روند بازیابی قیمت را تقویت می‌کند.  

نمودار قیمت توکن لیدو دائو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن لیدو دائو در تایم فریم روزانه

لایت کوین (LTC/USDT)

قیمت ارز لایت کوین در تایم فریم روزانه بر روی سطح ۷۸.۶ درصد اصلاحی موج قبلی حمایت شده و واکنش مناسبی به آن نشان داده است. روند نزولی نه‌چندان معتبرِ قیمت نیز شکسته شده و واگرایی مثبت معمولی در اندیکاتور مکدی، نشان از ادامهٔ احتمال روند صعودی بعد از خروج قیمت از الگوی مثلث و بریک اوت از مقاومت ۶۹ دلاری در قیمت می‌دهد.

نمودار قیمت توکن لایت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن لایت کوین در تایم فریم روزانه

شیبا اینو (SHIB/USDT)

اگر به سایه بلند کندل قرمز که با پیکان بنفش در تصویر نشان داده شده است، توجه نکنیم (از ظاهر این کندل پیداست که برای دستکاری در سفارشات ایجاد شده است)، با در اختیار داشتن دو کف و یک سقف در قیمت توکن شیبا اینو، می‌توانیم یک کانال صعودی در آن ترسیم کنیم. اعتبار این کانال صعودی با توجه به برخوردهای قیمت به میدچنل آن (پیکان‌های آبی) مناسب است. با شکست روند نزولی، احتمال کشیده‌شدن قیمت تا خطوط افقی آبی‌رنگ در قیمت وجود خواهد داشت.

نمودار قیمت توکن شیبا اینو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن شیبا اینو در تایم فریم روزانه

اتم (ATOM/USDT)

توکن اتم برخلاف بقیهٔ ارزهای این واچ لیست، برای موقعیت فروش تعهدی مناسب به نظر می‌رسد. برخورد قیمت به خط روند نزولی اولین نشانه برای حرکت احتمالی نزولی است. با توجه به اندیکاتور RSI در میابیم که قیمت این توکن بعد از هر بار که در این شاخص الگوی سقف دوقلو تشکیل داده، ریزش قیمتی داشته است. این شرایط در وضعیت فعلی نیز مهیا شده و اندیکاتور به نک لاین الگوی خود پولبک نیز کرده است.  

نمودار قیمت توکن اتم در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن اتم در تایم فریم روزانه

سوشی‌سواپ (SUSHI/USDT)

توکن سوشی‌ سواپ در تایم فریم چهارساعته به سطح گسترشیِ ۱۶۱.۸ درصد فیبوناچی خود واکنش نشان داده که این سطح، کف کانال نزولیِ بنفش نیز هست. با شکست خط روند نزولی، می‌توان انتظار حرکت قیمت تا سقف این کانال در ۰.۶۰۵ دلار و در ادامه تا ۰.۶۴۷ دلار را داشت.   

نمودار قیمت توکن سوشی‌سواپ در تایم فریم چهارساعته
نمودار قیمت توکن سوشی‌سواپ در تایم فریم چهارساعته

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =