در دنیای مدرن تکنولوژی، عمده تمرکز توسعه‌دهندگان بر ساخت برنامه‌هایی است که تا حد ممکن انواع نیاز کاربران را برآورده کند. کاربران در دنیای ارزهای دیجیتال با مسائل مختلفی از جمله دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز(dApps)، سرویس پیام‌رسانی امن، کیف پول رمزنگاری شده و تعامل با فناوری بلاک چین سروکار دارند. پروژه‌ی استاتوس و ارز دیجیتال اختصاصی آن، ارز استاتوس snt به گسترش چنین مسئله‌ای در فضای بلاک چین اتریوم مشغول بوده و انواع خدمات را به کاربران ارائه می‌دهد. در ادامه‌ی این مقاله نوبیتکس مگ ارز استاتوس را بررسی خواهیم کرد، نگاهی دقیق نسبت به ویژگی‌ها، عملکرد و آینده‌ی آن خواهیم داشت.

آشنایی با توکن استاتوس (SNT)

ارز دیجیتال استاتوس snt توکن اختصاصی پلتفرم Status

ارز دیجیتال استاتوس snt (Status Network Token)، توکن اصلی شبکه Status است که روی  بلاک چین اتریوم ساخته شده است. استاتوس snt به‌عنوان دروازه‌ای برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) عمل می‌کند. SNT یک توکن ERC-20 است که برای دسترسی به خدمات غیرمتمرکز مختلف در شبکه استاتوس و برنامه‌های آن استفاده می‌شود. مشابه عملکرد App Store اپل و Play Store گوگل برای برنامه‌های موبایل، پلتفرم Status مجموعه‌ای از dApps را برای کاربران فراهم می‌کند تا بتوانند در شبکه اتریوم جست‌وجو و فعالیت کنند. به‌عنوان یک پروژه متن‌باز، هر کسی می‌تواند از کد استاتوس مطابق با نیازهای خود استفاده کند. رمز ارز استاتوس snt از اجزای حیاتی اکوسیستم شبکه Status است که دسترسی به سرویس‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف را تسهیل می‌کند و در عین حال سودمندی و ارزش را در اکوسیستم بلاک چین اتریوم ارائه می‌کند.

آشنایی با پلتفرم استاتوس

آشنایی با پلتفرم Status

استاتوس snt یک رابط متن‌باز مبتنی بر تلفن همراه و یک پلتفرم پیام‌رسانی است و به کاربران امکان تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) در بلاک چین اتریوم را می‌دهد. استاتوس یک پلتفرم پیام‌رسانی امن و خصوصی است و به‌عنوان یک کیف‌پول رمزنگاری عمل می‌کند، که به کاربران امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال مانند ارزدیجیتال ETH و استاتوس snt را ارسال و دریافت کنند. پلتفرم استاتوس کاملاً بر اساس فناوری‌های همتا به همتا (P2P) ساخته شده که آن را تبدیل به یک پلتفرم غیرمتمرکز و مستقل از هر مرجع مرکزی می‌کند. با استفاده از توکن استاتوس snt، کاربران می‌توانند به طیف وسیعی از dApps دسترسی پیدا کنند و این موضوع رمز ارز استاتوس snt را تبدیل به یک مکمل منحصربه‌فرد و ارزشمند برای دنیای مالی غیرمتمرکز می‌کند.

هدف ارز دیجیتال استاتوس چیست؟

توکن استاتوس snt یک ارز دیجیتال منحصربه‌فرد است که هدف اصلی آن تسهیل ارتباط و تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه اتریوم است. چند مورد از اهداف ارز دیجیتال استاتوس عبارت‌اند از:

 1. پذیرش بیشتر DApps اتریوم: هدف نهایی توکن استاتوس snt تسریع پذیرش انبوه DApps با هدف قرار دادن بخش کاربران گوشی‌های هوشمند است.
 2. پشتیبانی از DApps محبوب: ارز دیجیتال استاتوس snt با هدف پشتیبانی از dApps محبوب مانند uPort و Gnoisis در بلاک چین در حال فعالیت است.
 3. تسهیل تراکنش‌ها و پرداخت‌ها: استاتوس snt به‌عنوان ارز بومی پلتفرم شبکه استاتوس، وسیله‌ای برای تبادل ارزش و سودمندی برای کاربران این پلتفرم است.

تاریخچه رمز ارز SNT

ارز دیجیتال استاتوس snt در سال 2017 با هدف ایجاد احساس راحتی بیشتر کاربران اتریوم و امکان تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز(dApps) ایجاد شد. راه‌اندازی این ارز به کمک ICO (عرضه اولیه سکه) صورت گرفت که مبلغی در حدود 100 میلیون دلار درآمد داشت. 

قیمت ارز دیجیتال استاتوس snt در زمان عرضه اولیه حدود 0.03 دلار بود که در سال 2018 توانسته به اوج قیمتی 0.67 دلار هم برسد. در زمان نگارش این مقاله این توکن با قیمت تقریبی 0.028 دلار معامله می‌شود. در حال حاضر توکن استاتوس snt در چندین صرافی مانند نوبیتکس، Binance، Bitfinex و Huobi لیست شده است و قابلیت معامله دارد. 

دارندگان ارز دیجیتال استاتوس می‌توانند به ویژگی‌هایی خاصی از Status Mobile Ethereum Client دسترسی داشته و بر نحوه‌ی تکامل شبکه تاثیر بگذارند. Status Mobile Ethereum Client یک برنامه تلفن همراه است که به کاربران اجازه‌ی دسترسی به بلاک چین اتریوم از طریق یک رابط کاربرپسند را می‌دهد. استاتوس snt توانسته با رویکرد خاص خود برای ارتباطات غیرمتمرکز و افزایش پذیرش اتریوم، گام‌های تاثیرگذاری در دنیای ارزهای دیجیتال بردارد.

تیم توسعه‌دهنده ارز استاتوس

تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال استاتوس snt

با توجه به وب سایت رسمی شرکت Status، این پروژه در سال 2017 با هدف دسترسی راحت‌تر کاربران به فناوری بلاک چین اتریوم، توسط افراد زیر تاسیس شد:

 • Jarrad Hope: او یکی از بنیان‌گذاران شرکت Status است.
 • Carl Bennetts: در سمت هم‌بنیان‌گذار شرکت Status فعالیت دارد و به‌عنوان کارآفرین و کارشناس در زمینه‌های استراتژی کسب‌وکار، تعاملات استراتژیک و استراتژی بازاریابی شناخته شده می‌شود.

تیم توسعه‌دهنده ارز استاتوس snt شامل از بیش از 70 نفر است که بر روی جنبه‌های مختلف پروژه کار می‌کنند و در حال به،روزرسانی دائمی پلتفرم هستند.

ارز دیجیتال استاتوس snt چگونه کار می‌کند؟

چگونگی کارکرد ارز دیجیتال snt و پلتفرم status

شبکه استاتوس به کاربران امکان می‌دهد از طریق پیام‌های رمزگذاری شده با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این پلتفرم برای ارائه‌ی تجربه‌ای امن و کاربرپسند و دسترسی به dApps طراحی شده است. پلتفرم Status یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم است و به‌عنوان یک فناوری همتابه‌همتا (P2P) کار می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد با برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) در بلاک چین اتریوم تعامل داشته باشند. ارز دیجیتال snt از الگوریتم اجماع اثبات سهام PoS(Proof of Stake) برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه استفاده می‌کند. دارندگان توکن استاتوس snt می‌توانند در فرآیندهای حکمرانی و تصمیم‌گیری برای پلتفرم استاتوس شرکت کنند. ارز دیجیتال snt به‌عنوان ارز بومی پلتفرم Status عمل می‌کند و می‌توان از آن برای پرداخت هزینه خدمات روی پلتفرم و تشویق کاربران برای شرکت در فعالیت‌های خاص استفاده کرد. پلتفرم استاتوس با استفاده از قراردادهای هوشمند، تراکنش‌ها در شبکه را تسهیل می‌کند. 

نقشه راه ارز  Status 

نقشه راه رسمی ارز دیجیتال استاتوس snt

از آوریل 2023، تیم توسعه‌دهنده‌ی شرکت Status سه هدف اصلی را در اولویت قرار داده است:

 1. مقیاس پذیری
 2. حریم خصوصی و امنیت
 3. پذیرش

برای دستیابی به این اهداف، پلتفرم استاتوس در حال کار بر روی ابتکاراتی مانند توسعه Nimbus، یک کلاینت اتریوم 2 برای مقیاس‌پذیری و اجرای کانال‌هایی برای کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت تراکنش است. تیم استاتوس در تلاش است با افزایش امنیت و حریم خصوصی، به شکل مطمئن‌تری از هویت و پیام‌های رمزگذاری شده محافظت کند. نقشه راه آینده ارز دیجیتال استاتوس snt شامل توسعه مستمر در برنامه Status، افزودن ویژگی‌ها و dApps جدید و بهبود تجربه کلی کاربر است.

معرفی سرویس‌های Status

معرفی سرویس‌های استاتوس snt

ارز دیجیتال استاتوس snt خدمات مختلفی را به کاربران خود ارائه می‌دهد که آن را تبدیل به چیزی فراتر از یک ارز رمزنگاری شده می‌کند. تعدادی از این سرویس‌ها عبارت‌اند از:

1. بستر پیام‌رسانی

Status یک پلتفرم پیام‌رسانی غیرمتمرکز را برای ارتباطات امن و خصوصی فراهم می‌کند.

2. مرورگر DApp

کاربران می‌توانند از طریق آن به برنامه‌های غیرمتمرکز در بلاک چین اتریوم دسترسی داشته باشند.

3. Status Keycard:

 یک کیف پول سخت‌افزاری است که برای ذخیره و انتقال ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

4. ادغام‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi):

 استاتوس به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق مرورگر DApp به برنامه‌های مالی غیرمتمرکز، مانند صرافی‌های غیرمتمرکز و پلتفرم‌های وام دهی دسترسی داشته باشند.

5. پلتفرم Open-Source:

 کد پلتفرم استاتوس در دسترس عموم است و هر کسی می‌تواند در توسعه پلتفرم مشارکت داشته باشد.

به‌طور کلی، Status طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهد که آن را به یک پلتفرم جامع برای دسترسی و تعامل با برنامه‌ها و خدمات غیرمتمرکز در بلاک چین اتریوم تبدیل می‌کند.

چطور توکن استاتوس SNT را بدست آوریم؟

توکن‌های استاتوس SNT را می توان از طریق چندین روش به دست آورد. یکی از راه‌های کسب توکن استاتوس SNT شرکت در شبکه Status از طریق سهام یا مشارکت در توسعه پلتفرم است. همچنین می‌توان برای خرید ارز دیجیتال استاتوس SNT به یکی از صرافی‌هایی که این ارز را در لیست خود دارند، مراجعه کرد. می‌توانید برای خرید ارز دیجیتال استاتوس snt مانند به صرافی آنلاین ارز دیجیتال نوبیتکس مراجعه کنید. برای خرید توکن استاتوس از نوبیتکس باید مراحل زیر را  طی کنید:

 1. ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس
 2. تائید حساب کاربری
 3. شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن
 4. خرید ارز استاتوس SNT

بهترین کیف پول های رمز ارز استاتوس 

معرفی بهترین کیف پول‌های توکن استاتوس snt

کیف پول‌های مختلفی برای نگهداری از ارز دیجیتال اتریومی استاتوس snt استفاده می‌شوند. کیف پول‌های سخت‌افزاری(کیف پول سرد) که از استاتوس snt‌ پشتیبانی می‌کنند عبارت‌اند از:

Ledger Nano S

Trezor

همچنین می‌توان از کیف پول‌های نرم‌افزاری(کیف پول گرم) زیر برای نگهداری توکن استاتوس استفاده کرد:

MyEtherWallet

Trust Wallet

MetaMask

کیف پول‌های گرم که به کیف پول نرم‌افزاری شناخته می‌شوند دارای رابط کاربری بهتری هستند. کیف پول سرد یا سخت‌افزاری به معنی ذخیره‌سازی کلید خصوصی در دستگاه سخت‌افزاری خاصی است که امنیت بیشتری را فراهم می‌کند. برای نگهداری از توکن استاتوس می‌توان از انواع کیف پول‌های گرم و سرد استفاده کرد. 

چرا استاتوس ارزشمند است؟

ارز دیجیتال استاتوس به‌دلیل ویژگی‌ها و عملکرد منحصربه‌فرد خود، دارای ارزش بسیاری است. چند مورد از مهم‌ترین دلایل ارزشمند بودن توکن استاتوس را معرفی می‌کنیم:

 1. رابط کاربرپسند استاتوس: رابط کاربری پلتفرم استاتوس، استفاده از آن را برای افراد آسان می‌کند.
 2. عملکرد پلتفرم استاتوس: پلتفرم Status عملکردهای مختلفی از جمله دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز، ارسال‌ودریافت ارزهای دیجیتال و پیام‌های امن را ارائه می‌دهد.
 3. پتانسیل رشد: استاتوس با خدمات متنوعی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد، پتانسیل رشد و توسعه بسیاری دارد.
 4. تصمیم‌گیری غیرمتمرکز و جامعه محور: Status به‌عنوان یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) عمل می‌کند، به این معنی که فرآیندهای حکمرانی و تصمیم‌گیری آن غیرمتمرکز و جامعه محور است.

به‌طور کلی، ترکیب ویژگی‌های Status، کاربرپسند بودن و مدل حاکمیت غیرمتمرکز، آن را به یک ارز دیجیتال جذاب برای کسانی که علاقه‌مند به یک پلتفرم پیام‌رسانی غیرمتمرکز با قابلیت‌های متعدد هستند، تبدیل کرده است.

بلاکچین ارز دیجیتال Status

استاتوس یک پلتفرم مبتنی بر فناوری بلاک چین اتریوم است

ارز دیجیتال استاتوس snt توکن بومی پلتفرم شبکه استاتوس است. این توکن بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و دروازه‌ای برای دسترسی کاربران به تعامل با شبکه اتریوم و dApps مختلف فراهم می‌کند. رمز ارز استاتوس snt یک توکن ERC-20 است که با قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم ایمن می‌شود.

امنیت پروتکل استاتوس SNT چگونه است؟

پروتکل امنیتی توکن استاتوس شامل چه مواردی است؟

ارز دیجیتال استاتوس snt به‌منظور جلوگیری از حملات احتمالی و اطمینان از ایمن بودن سرمایه‌های کاربران، از چندین ویژگی امنیتی زیر بهره می‌برد:

1. رمزگذاری سرتاسر سرویس پیام‌رسانی:

 استاتوس با این ویژگی تضمین می‌کند که ارتباطات کاربر از دسترسی و رهگیری غیرمجاز محافظت می‌شود.

2. قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند نیاز به واسطه‌های شخص ثالث را از بین برده و خطر کلاهبرداری یا هک را کاهش می‌دهند.

3. کیف پول

پلتفرم Status به کاربران اجازه می‌دهد ارزهای رمزنگاری‌شده خود را در یک کیف پول امن و کاربرپسند ذخیره کنند. کلیدهای خصوصی به‌طور ایمن در دستگاه کاربر ذخیره می‌شوند و تراکنش‌ها به امضای کاربر نیاز دارند.

4. بلاک چین اتریوم:

پلتفرم استاتوس بر روی بلاک چین اتریوم با شبکه غیرمتمرکز ساخته شده است. غیرمتمرکز بودن شبکه باعث می‌شود به خطر انداختن سیستم برای هکرها دشوارتر شود.

بررسی آینده استاتوس و ارزش خرید آن

پیش‌بینی آینده ارز دیجیتال استاتوس و امکان سرمایه‌گذاری در آن

قیمت آینده‌ی توکن استاتوس snt مانند هر ارز دیجیتال دیگری به نوسانات بازار و تقاضای سرمایه‌گذاران بستگی دارد. با این‌حال ویژگی‌های استاتوس مانند آسان‌تر شدن تعامل کاربران با برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه اتریوم، سرویس پیام‌رسانی امن و کیف پول ارز دیجیتال کاربرپسند، می‌تواند به افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت آتی ارز دیجیتال استاتوس snt منجر شود. در حال حاضر توکن استاتوس snt در محدوده‌ی قیمتی 0.028 دلار معامله می‌شود. همچنان که گروهی معتقد هستند استاتوس افزایش قیمت خوبی را تجربه خواهد کرد، عده‌ای از تحلیل‌گران به آینده‌ی این توکن چندان خوشبین نیستند. در مجموع ارز دیجیتال استاتوس snt پتانسیل زیادی برای پیشرفت دارد و باید دید چه اتفاقی در دنیای آن رخ خواهد داد.

مزایای رمز ارز استاتوس

ارز دیجیتال استاتوس snt طیف وسیعی از مزیت‌ها را ارائه می‌دهد که آن را به یک گزینه محبوب در بین علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال تبدیل می کند. چند مورد از مزایای استاتوس عبارت‌اند از:

 1. عدم تمرکز: رمز ارز استاتوس توسط هیچ مقام مرکزی کنترل نمی‌شود و امنیت و شفافیت بیشتری را فراهم می‌کند.
 2. پلتفرم کاربرپسند: پلتفرم Status به گونه‌ای طراحی شده است که حتی کاربران مبتدی نیز به راحتی بتوانند ارزهای دیجیتال خود را مدیریت کنند.
 3. جامعه قوی: استاتوس با جامعه فعال توسعه‌دهندگان و کاربران خود شناخته می‌شود که به توسعه و نوآوری مداوم در پلتفرم کمک می‌کند.
 4. پیام‌رسانی امن: پلتفرم Status امکان ارسال‌ودریافت پیام‌های امن را به کاربران ارائه می‌دهد.
 5. استفاده آسان از کیف پول: کار کردن با رابط کاربری پلتفرم استاتوس ساده بوده و کاربران به راحتی می‌توانند از امکانات کیف پول آن استفاده کنند.

معایب رمز ارز استاتوس

رمز ارز استاتوس snt نیز مانند هر توکن دیگری دارای معایبی است که در این‌جا چند مورد از آن‌ها آورده شده است:

 1. نوسانات قیمتی: توکن استاتوس مانند بسیاری از رمز ارزها، در معرض نوسانات قابل‌توجه قیمت است که می‌تواند آن را به یک سرمایه‌گذاری پرخطر تبدیل کند.
 2. موارد استفاده محدود: در حال حاضر، موارد استفاده برای رمز ارز استاتوس محدود است و بیشتر در شبکه Status استفاده می‌شود.
 3. وابستگی به اتریوم: ارز دیجیتال استاتوس snt روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و هرگونه مشکل یا آسیب پذیری در شبکه اتریوم، می‌تواند بر ارزش و امنیت استاتوس snt تأثیر بگذارد.
 4. عدم قطعیت نظارتی: چشم‌انداز نظارتی برای ارزهای دیجیتال هنوز نامشخص است و خطر تغییرات نظارتی آینده وجود دارد که می‌تواند بر استفاده و ارزش توکن استاتوس تأثیر بگذارد.
 5. رقابت: بسیاری از ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین وجود دارند که ویژگی‌ها و عملکردهای مشابهی را با رمز ارز استاتوس ارائه می‌کنند.

آیا ارز دیجیتال استاتوس استخراج می شود؟

ارز دیجیتال استاتوس snt قابلیت ماینینگ ندارد

ارز دیجیتال استاتوس snt قابلیت استخراج توسط ماینرها را ندارد. مقدار ثابتی از توکن استاتوس در سال 2017 به‌عنوان یک توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم در طول ICO (عرضه سکه اولیه) ایجاد شد. عرضه رمز ارز استاتوس توسط تیم Status کنترل می‌شود و در صورت نیاز می‌توانند توکن‌های بیشتری را منتشر کنند. صاحبان توکن استاتوس می‌توانند با استیکینگ، پاداش‌هایی را در قالب توکن‌های snt اضافی دریافت کنند. 

تعداد ارزهای در گردش ارز دیجیتال استاتوس

تعداد سکه‌ی در حال گردش ارز دیجیتال استاتوس

در زمان نوشته شدن این مقاله، تعداد 3,470,483,788 ارز دیجیتال استاتوس snt در شبکه Status در حال گردش است. تعداد توکن‌های در گردش می‌تواند بر اساس رمز ارزهای استیک‌شده متفاوت باشد. باید توجه داشت که توکن استاتوس بدون حداکثر عرضه است و تیم استاتوس می‌تواند در صورت نیاز توکن‌های بیشتری را عرضه کند.

وجه تمایز ارز دیجیتال رمز ارز Status با سایر ارزهای دیجیتال در چیست؟

ویژگی‌های متمایز کننده ارز دیجیتال استاتوس snt

ارز دیجیتال استاتوس snt از جنبه‌های مختلف با سایر رمز ارزها تفاوت دارد. Status، یک ارز دیجیتال است که تمرکز خود را بر ایجاد پلتفرم غیرمتمرکز برای تعامل کاربران با برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه اتریوم قرار داده است. این ارز دارای کاربردهای متنوعی از جمله عملکرد به‌عنوان کیف پول رمزنگاری و ارائه یک سرویس پیام‌رسانی امن است. برخلاف برخی از ارزهای دیجیتال دیگر، Status استخراج نمی‌شود و توسط یک DAO (سازمان مستقل غیرمتمرکز) اداره می‌شود که به سهامداران اجازه می‌دهد در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند. با این حال، ارزش بازار Status نسبت به بیت‌ کوین و اتریوم پایین‌تر است که ممکن است آن را بی‌ثبات‌تر کند و در معرض نوسانات قیمتی قرار دهد، اما به‌طور بالقوه فضای بیشتری برای رشد در آینده ایجاد می‌کند.

کاربردهای ارز استاتوس

مهم‌ترین کاربرد ارز دیجیتال استاتوس snt دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف (dApps) و خدمات ارائه شده در پلتفرم استاتوس است. علاوه‌بر این استاتوس کاربردهای دیگری از جمله پرداخت به‌عنوان ارز معاملاتی، مشارکت در حاکمیت و حق رای برای دارندگان توکن استاتوس snt، استیکینگ توکن برای تامین نقدینگی و کسب پاداش و پرداخت برای خدمات شبکه دارد. 

سخن پایانی: استاتوس snt دروازه‌ای به یک آینده مالی غیرمتمرکز

در پایان، Status یک پلتفرم غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد با برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف (dApps) در شبکه اتریوم تعامل داشته باشند. استاتوس یک رابط بصری برای دسترسی به dApps و مدیریت رمز ارزها فراهم و اتریوم را کاربرپسندتر می‌کند. سرویس پیام‌رسانی امن این پلتفرم و کیف پول ارزهای دیجیتال با استفاده آسان، آن را به یک انتخاب محبوب در میان علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال و کاربران برنامه‌های غیرمتمرکز تبدیل کرده است. برای خرید ارز دیجیتال استاتوس snt کاربران می‌توانند به صرافی آنلاین ارزدیجیتال نوبیتکس مراجعه کنند. در حالی که رمز ارز استاتوس snt دارای مزایایی مانند پیام‌رسانی امن است، معایبی مانند وابستگی آن به تراکم شبکه اتریوم و رقابت با سایر ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد. باید در نظر داشت که استاتوس snt یک بازیگر ارزشمند در دنیای مالی غیرمتمرکز و فناوری بلاک چین است.