ارزهای دیجیتال سینتتیکس (snx)  و انجین کوین ((ENJ در صرافی نوبیتکس لیست شدند و کاربران می توانند در دو بازار ریالی و تتری نسبت به خرید و فروش این رمزارزها اقدام کنند.

پروژه  Synthetix که توکن اصلی آن SNX است مانند یک بازارساز کار می کند. در این سیستم کاربران قیمت دارایی‌های مطرح مثل ارزهای فیات(دلار و…) یا فلزاتی مثل طلا را پیش بینی می کنند و در واقع روی آنها شرط بندی می کنند. کاربران توکن سینتتیکس را وثیقه می‌کنند و به این ترتیب مدل مجازی از دارایی های مطرح را می سازند و این مدل‌های مصنوعی را در صرافی داخل پلتفرم سینتتکیس خرید و فروش می‌کنند.

کاربران پس از اینکه توکن SNX را وثیقه می کنند، توکن دیگری به عنوان جایزه دریافت می‌کنند. فرایندی که در این پروژه وجود دارد باعث می شود توکن اصلی Synthetix در بازار کمیاب باشد و باعث رشد ارزش این توکن شود. امنیت بالای این پلتفرم هم به رشد آن کمک کرده است. برای وثیقه کردن یک دارایی در سینتتیکس، کاربران باید ارز دیجیتال SNX  را خریداری کرده و بعد آن را در پلتفرم و در یک قرارداد خاص قفل کنند؛ پس از آن توکن‌های جدیدی به نام synths  ایجاد می‌شود که این توکن جدید به انتخاب کاربر می‌تواند هر ارز یا دارایی فیزیکی را شبیه‌سازی کند.

خدمات سینتتیکس تنها از طریق کد برنامه‌نویسی و بدون نیاز به یک واسطه مالی عملیاتی می‌شود. به بیانی دیگر سینتتیکس مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند است که بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود.

توسعه دهندگان سینتتیکس کسانی بودند که در سپتامپر سال 2017 پروژه HAVVEN را کلید زدند، اما از سال 2018 وارد حوزه مشتقلات دیفای و معاملات غیرمتمرکز شدند و پروژه سینتتیکس رسما آغاز به کار کرد و مورد استقبال کاربران نیز قرار گرفت.

قیمت سینتتیکس در سال 2021 به بیشترین میزان ثبت‌شده خود رسید و حتی با رقم 28.77 دلار معامله شد. حداکثر عرضه SNX به میزان 308,069,419 واحد اعلام ‌شده است که از این تعداد، 247,441,028 توکن در حال گردش‌ است.

با توجه به رشد نرخ پذیرش صرافی‌های غیرمتمرکز محصولی که سینتتیکس ارائه می‌کند احتمالاً در آینده بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. استفاده از توکن‌های به اصطلاح مصنوعی یا همان توکن‌های synths روشی جالب برای ورود دیگر دارایی‌ها به دنیای مالی غیرمتمرکز است بنابراین ممکن است ارز SNX  رشد بیشتری را با فراگیر شدن این متد و روش‌ها تجربه کند.

در حال حاضر ارز دیجیتال SNX در رتبه 74 کوین مارکت کپ قرار دارد و د رمحدوده قیمتی 1.61 دلار معامله می شود.

در حال حاضر امکان خرید ارز دیجیتال SNX در دو بازار ریالی و تتری این صرافی ایرانی وجود دارد.

 

ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ)

انجین کوین Enjin Coin ارز دیجیتال دیگری است که در صرافی نوبیتکس لیست شده و قابل خرید و فروش است. Enjin  یک برنامه نوآورانه در زمینه ساخت و مدیریت کالای مجازی یا به عبارتی دیگر ایجاد، توزیع و ادغام توکن‌های NFT است که روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند.

انجین کوین با نماد ENJ ارز دیجیتال پلتفرمی است که روی بلاکچین اتریوم به ساخت و مدیریت NFTها کمک می‌کند. انجین کوین علاوه بر ایجاد تحول در صنعت بازی‌های بلاکچینی، به مفهوم مالکیت در این بازی‌ها نگرش تازه‌ای بخشیده است.  به خاطر اکوسیستم چند زنجیره‌ای  Enjin، کیت توسعه برنامه‌ای در اختیار کاربران قرار گرفته است که به کاربران اجازه می‌دهد NFT   ایجاد کنند و آن را بر روی شبکه اتریوم یا به بازی‌ها یا برنامه‌های مورد نظرشان اضافه کنند. علاوه بر این با کمک ENJ می‌توان از گزند کارمزدهای سرسام‌آور برای انتقال کالا و اقلامی کلکسیونی درون بازی‌ها در امان ماند.

هر آنچه برای ایجاد یک کسب‌وکار از طریق توکن‌های NFT نیاز دارید، در پلتفرم انجین در اختیار کاربران قرار گرفته است. این پلتفرم برای هنرمندان، ورزشکاران و بازی‌سازان بسیار جالب و جذاب است. ابزارهای قدرتمندی برای رابط ایجاد توکن، توزیع و ادغام در انجین به کاربران ارائه می‌شود. رابط ایجاد توکن آن‌قدر ساده است که می‌توان در طول چند دقیقه یک توکن با ویژگی‌های مختلفی بر روی شبکه اتریوم ایجاد و قابلیت‌های مختلفی را برای آن‌ تعریف کرد. پس از آن می‌توان کاربردهای خاص توکن NFT را به محصول اضافه کرد و در نهایت با ایجاد یک کد QR، توکن مورد نظر را به مخاطب منتقل کرد.

بالاترین قیمتی که ارز دیجیتال ENJ تجربه کرده در چهارم آذر سال 1400 بوده که به قیمت 4.84 دلار رسیده است. در حال حاضر این رمزارز که در رتبه 94 کوین مارکت کپ قرار دارد، در محدوده 0.2615 دلار معامله می شود.

برای خرید ارزهای دیجیتال و خرید و فروش انجین کوین می توانید از سایت و اپلیکیشن نوبیتکس به عنوان بزرگترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی با بیش از چهار میلیون کاربر استفاده کنید.