تحلیل ارز‌های دیجیتال

واچ لیست هفته سوم آذر؛ بیت کوین و این 9 ارز را در نظر داشته باشید!

در این تحلیل، در کنار بررسی بیت کوین، 9 ارز از بازار را بررسی کرده که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب بوده و در وضعیت فعلی امیدوارکننده به نظر می‌رسند. ما در واچ لیست هر هفته نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند داشت، بررسی کرد و زیر نظر داشت؛ در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر شما در معامله ارز دیجیتال کمک کنیم.
در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. هر 10 رمزارز از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت نوبیتکس

بیت کوین (BTC/USDT)

به برخورد قیمت بیت کوین به سقف کانال صعودی ترسیم‌شده در تایم فریم روزانه و واکنش قمت به آن در روز جاری توجه کنید. اعتبار این کانال از برخوردها متعدد قیمت به خط میدچنل یا خط میانی کانال قابل‌بررسی است؛ اما آیا این به‌معنی تمام‌شدن حرکات صعودی قیمت و شروع اصلاح یا نوسانات عرضی یا به‌اصطلاح رِنج‌زدن قیمت است؟!
جواب این سوال خیر است؛ در بررسی حرکات قیمت کلا‌س‌هایی از دارایی با نوسانات غیرمنتظره و قدرتمند مانند ارزهای دیجیتال، نتیجه‌گیری دربارهٔ حرکات قیمت با بررسی تنها یک عامل تکنیکالی کاری پرریسک است.
به سراغ عوامل دیگری مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و سطوح فیبوناچی می‌رویم. شاخص RSI در شرایط اشباع فروش قرار داشته و نشان‌گر واگرایی بین قیمت و اندیکاتور است. این امر واکنش قیمت به سقف کانال را تأیید می‌کند اما نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که ممکن است این تنها اولین واگرایی باشد.
از طرفی همپوشانی فیبوناچی اصلاحی موج نزولی بزرگ (AB) در این تایم فریم و فیبوناچی پروجکشن موج BC، بیان‌گر این است که تا سطح روانی ۵۰,۰۰۰ دلار مقاومتی بر سر راه مومنتوم قیمت وجود ندارد.
با بررسی عوامل بالا می‌توان این‌گونه نتیجه گرفت که احتمال حرکت قیمت مماس بر سقف کانال و همراه با واگرایی‌های متوالی تا این سطح وجود خواهد داشت.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه

اسکیل (SKL/USDT)

قیمت توکن اسکیل در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی بلند مدت خود (خط زرد) را نقض کرده است. قیمت بعد از این حرکت، با یک حرکت اسپایک یا شارپ به بالای میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه (منحنی آبی) حرکت کرده و در وضعیت فعلی در حال تکمیل پولبک به این میانگین متحرک است؛ هرگونه بازگشت قیمت به این ناحیهٔ حمایتی، موقعیت مناسبی را برای ورود به معاملات فراهم خواهد کرد. نکته قابل‌توجه و بسیار مهم واگرایی معمولی مثبت (+RD) در تایم فریم بزرگ و بااهمیت هفتگی است که نوید حرکات بعدی قیمت به سمت اهدافی همچون ۰.۱۰، ۰.۱۴ و در بالای آن تا۰.۱۷ دلار را می‌دهد.

قیمت توکن اسکیل در تایم فریم روزانه 
قیمت توکن اسکیل در تایم فریم روزانه

گلکس (GAL/USDT)

مشابه اسکیل، توکن گلکس نیز در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی بلند مدت خود (خط زرد) را نقض کرده و به آن پولبک کرده است. اما برخلاف اسکیل، گلکس هنوز مقاومت میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه (منحنی آبی) را در قیمت خود نشکانده است. همچنین که واگرایی معمولی مثبت (+RD) در تایم فریم بزرگی مثل تایم فریم هفتگی است دیده می‌شود که نوید چرخش قیمت و حرکت به سمت اهدافی همچون ۲.۱ و ۲.۶ دلار را می‌دهد که سطوح اصلاحی فیبوناچی موج بزرگ نزولی هستند.
تأییدیه ادامهٔ حرکات صعودی قیمت بریک اوت به بالای این میانگین متحرک خواهد بود.

نمودار قیمت توکن گلکس در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن گلکس در تایم فریم روزانه

بیکونومی (BICO/USDT)

ارز بیکونومی شرایطی کاملاْ مشابه توکن گلکس دارد:

  • نقض خط روند نزولی
  • برخورد به زیر مقاومت میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه
  • واگرایی معمولی مثبت در تایم فریم بزرگ‌تر (هفتگی)

با توجه به همپوشانی سطوح فیبوناچی دو موج مختلف، برای این توکن اهداف ۰.۴۴ و ۰.۵۰ دلار را می‌توان متصور شد. تأییدیه رسیدن به این اهداف نیز شکست مقاومت میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه (منحنی آبی) است.

نمودار قیمت توکن بیکونومی در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن بیکونومی در تایم فریم روزانه

کانوکس فایننس (CVX/USDT)

قیمت کانوکس فایننس نیز وضعیتی مشابه ارزهای این تحلیل دارد و مانند دو ارز قبل همچنان به میانگین متحرک نرسیده و آن را نقض نکرده است. نکته جالب در مورد این ارز، سطح آهنربایی ۱۵ دلار در قیمت آن است که دو موج مختلف با اعدادی طلایی همچون ۶۱.۸ و ۱۶۱.۸ درصد به آن اشاره و اصرار دارند. با توجه به این عوامل این سطح اهمیت بسیاری برای معامله‌گران پیدا خواهد کرد. هدف ۸ دلاری نیز از اهدافی قبل از رسیدن به این عدد در میان مدت می‌باشد.

نمودار قیمت توکن کانوکس فایننس در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن کانوکس فایننس در تایم فریم روزانه

ترشولد (T/USDT)

ارز ترشولد شمایلی کاملاْ مشابه ۳ ارز قبلی در این تحلیل دارد، بنابراین از تکرار مکررات خودداری می‌کنیم و تنها به سطوحی مانند ۰.۰۳۶ و ۰.۰۶۶ دلار اشاره می‌کنیم که اهداف احتمالی قیمت توکن ترشولد در مسیر صعود و بعد از نقض میانگین متحرک نمایی هستند.

نمودار قیمت توکن ترشولد در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن ترشولد در تایم فریم روزانه

سلر نتورک (CELR/USDT)

سلر نتورک مشابه اسکیل گویا یک قدم از باقی ارزهای این تحلیل جلوتر بوده و به میانگین متحرک خود غلبه کرده است. ۰.۰۲۲، ۰.۰۳۰، ۰.۰۴۲ و ۰.۰۶۲ اهداف احتمالی این ارز در مسیر صعود هستند.

نمودار قیمت توکن سلر نتورک در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن سلر نتورک در تایم فریم روزانه

او ام جی نتورک (OMG/USDT)

توکن او ام جی نتورک از رقبای خود در این تحلیل گویا جا مانده است، اما با این حال شماتیکی مشابه آن‌ها دارد. خط روند نزولی پرقدرت نقض نشده، پولبک به آن تکمیل نشده و قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی است. با دریافت تأییدیه‌ها و مشاهده بریک اوت از این سطوح مقاومتی، احتمال حرکت قیمت تا اهدافی مانند ۱ و ۱.۳ دلار وجود دارد. سطح آهنربایی و جالب این ارز در بلند مدت ۷.۸ دلار است.

نمودار قیمت ارز او ام جی نتورک در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز او ام جی نتورک در تایم فریم روزانه

لوپرینگ (LRC/USDT)

در انتها حرکات قیمت لوپرینگ را شاهد هستیم که مشابه ارزهای این تحلیل حرکت کرده، میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ روزه را در بالای سر خود نقض کرده و بر روی آن حمایت شده است. تنها نکته اینجاست که پیوت ابتدایی خط روند نزولی در این ارز میدماژور بوده و مانند باقی ارزهای این تحلیل ماژور نیست که کمی از اعتبار حرکات صعودی بعدی آن می‌کاهد. با این حال اهدافی مانند ۰.۳۲، ۰.۴۱ و در آخر ۰.۶۴ دلار را می‌توان برای حرکات احتمالی صعودی قیمت متصور شد.

نمودار قیمت ارز لوپرینگ در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز لوپرینگ در تایم فریم روزانه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =