تحلیل ارز‌های دیجیتال

واچ‌ لیست اختصاصی هفته سوم آبان؛ معرفی 5 ارز برای هفته پیش رو

در چشم‌انداز بازار رمزارزها که دائماً در حال تغییر است؛ پیشرو و همیشه یک قدم جلوتر بودن یکی از ضروریات حضور سرمایه‌گذاران در این بازار با هدف کسب سود حداکثری است. شناسایی رمزارزهایی که به صورت بالقوه توانایی ثبت عملکرد بهتری را در کوتاه مدت نسبت به باقی پروژه‌ها دارند، مستلزم تحلیل تکنیکالی بازار، بررسی روندها، حجم معاملات و اندیکاتورهای کلیدی است. همان‌طور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای پرنوسان مالی است و آنچه که در نهایت موفقیت شما را تضمین می‌کند؛ به‌روز ماندن در این بازار است.
در این تحلیل تکنیکال، ۵ ارز از بازار را بررسی کرده که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب بوده و در وضعیت فعلی امیدوارکننده به نظر می‌رسند. ما در واچ لیست هر هفته به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان پنج ارزی را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند داشت، بررسی کرد و زیر نظر داشت؛ در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر شما در معامله ارز دیجیتال کمک کنیم.
در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. هر پنج رمزارز از این لیست در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت نوبیتکس

هدرا (HBAR/USDT)

قیمت توکن هدرا (HBAR)، در تایم فریم روزانه به کف کانال فرضی و  صعودی فیبوناچی خود برخورد کرده است. اعتبار این کانال با تعداد برخوردها و میزان واکنش قیمت به خط میدچنل (خط میانی کانال) قابل‌بررسی است؛ به پیکان‌های خاکستری توجه کنید. واگرایی‌ مثبت معمولی در اندیکاتور MACD مکدی و واکنش مناسب قیمت به کف این کانال، نشان از تأیید این حرکت احتمالی قیمت دارد. با حرکت قیمت به بالای خط روند نزولی، اتمام درگیری با آن و تثبیت در بالای این مقاومت، می‌توان به حرکت صعودی بعدی قیمت تا سطوح بالایی این کانال امیدوار بود. 

نمودار قیمت توکن هدرا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن هدرا در تایم فریم روزانه

آوالانچ (AVAX/USDT)

قیمت آوالانچ در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی خود را نقض کرده و با سطح ۱۱۳ درصد فیبنوناچی گسترشی موج صعودی قبل خود مطابق تصویر واکنش نشان داده است. این عوامل در کنار واگرایی مثبت در مکدی، احتمال حرکت قیمت به سم اهداف بالاتر را در کوتاه مدت افزایش می‌دهد. اولین مقاومت اصلی در این مسیر، سطح روانی ۱۶ دلار است. 

نمودار قیمت ارز آوالانچ در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز آوالانچ در تایم فریم روزانه

اتریوم نیم سرویس (ENS/USDT)

توکن اتریوم نیم سرویس در تایم فریم روزانه، به همپوشانی دو سطح فیبوناچی گسترشی ۱۱۳ و ۱۶۱.۸ درصدِ دو موج صعودی قبلی خود، مطابق تصویر واکنش نشان داده است. واگرایی مثبت در مکدی، احتمال حرکت قیمت به سمت اهداف بالاتر را در کوتاه مدت افزایش داده که این حرکت با نقض خط روند نزولی تأیید خواهد شد.

نمودار قیمت توکن اتریوم نیم سرویس در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن اتریوم نیم سرویس در تایم فریم روزانه

الگورند (ALGO/USDT)

قیمت الگورند در تایم فریم روزانه، به سطح فیبوناچی گسترشی ۲۰۰ درصد موج صعودی قبلی خود، مطابق تصویر واکنش نشان داده است. واگرایی مثبت در مکدی، احتمال حرکت قیمت به سمت اهداف بالاتر را در کوتاه مدت افزایش داده و شکست یا نقض خط روند نزولی نیز این امر را قوت می‌بخشد. اولین مقاومت کلیدی بر سر راه مسیر، ۰.۱۶ دلار است. 

نمودار قیمت ارز الگورند در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز الگورند در تایم فریم روزانه

ای پی آی ۳(API3/USDT)

توکن ای پی آی ۳ در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی و مستحکمی را در نمودار قیمت خود نقض کرده است. قیمت احتمالاً بعد از برخورد به باکس مقاومت سفید رنگ و کمی سفت کردن جای پای خود، مسیر صعودی خود را ادامه خواهد داد. ۱.۷، ۱.۹ و ۲.۳ دلار، اهداف بعدی قیمت بعد از نقض این مقاومت خواهند بود.

نمودار قیمت توکن ای پی آی ۳ در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن ای پی آی ۳ در تایم فریم روزانه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید