تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

واچ لیست هفتهٔ دوم بهمن؛ ۵ ارز برتر این هفته که باید زیرنظر داشته باشید!

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.
در اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم.

سلب مسئولیت


هر ۵ آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. ارزهای این واچ لیست در این هفته از سطوحی حمایتی برخوردار هستند که پس از افت شدید قیمت‌ها، جذابیت تحلیلی بالایی دارند. در این تحلیل به شناسایی سطوحی می‌پردازیم که برای شکار موقعیت‌های معاملاتی پس از تکمیل ریزش‌ اخیر، مناسب و مستحکمی هستند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

گالا (GALA/USDT)

قیمت توکن گالا در تایم فریم روزانه و پس از موج نزولی اخیر قیمت، بر روی سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی خود در نمودار یعنی ۰.۰۲۱ دلار متوقف شده است. قیمت هنوز در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه حرکت کرده و هنوز فرصتی برای نفوذ به بالای آن پیدا نکرده است.

نفوذ و تثبیت قیمت در بالای خط روند نزولی فرعی و این میانگین متحرک، تأییدیه‌هایی مبنی بر حرکت صعودی قیمت خواهند بود. البته که واگرایی مخفی تشکیل‌شده در اندیکاتور مکدی، کمی زودتر در حال صدور هشدارهایی مبنی بر این چرخش کوتاه مدت قیمت است. احتمال چرخش قیمت از سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی در ۰.۰۱۸ دلار نیز محتمل است. بنابراین با مدیریت سرمایه و ریسک، از چرخش احتمالی قیمت از هر کدام از این سطوح می‌توان کسب سود کرد.

اهداف قیمت در مسیر صعود و پس از تثبیت چرخش، به‌ترتیب ۰.۰۲۸ و ۰.۰۳۲ دلار هستند. 

نمودار قیمت گالا در تایم فریم روزانه

فلو (FLOW/USDT)

قیمت توکن فلو در تایم فریم روزانه و بعد از ریزش، بر روی میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه متوقف شده است. قیمت هنوز به سطوح ۵۰ و ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی قبلی نرسیده است؛ بنابراین می‌توان منتظر رسیدن و واکنش قیمت به این ناحیه بود. تأییدیه قیمت برای ادامه روند صعودی در این تایم فریم، واگرایی مثبت مخفی بر روی اندیکاتور مکدی بوده و اهداف آن در مسیر صعود، ۰.۰۷۸ و ۰.۹۲ دلار هستند.

نمودار قیمت فلو در تایم فریم روزانه

کوانت (QNT/USDT)

قیمت توکن کوانت در تایم فریم روزانه و پس از ریزش به ناحیهٔ حمایتی میان سطوح ۵۰ و ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی اخیر خود نفوذ کرده است. قیمت در وضعیت فعلی در حال نفوذ به زیر این ناحیه و نقض آن است، اما در صورت جهشی ناگهانی، نقض خط روند نزولی فرعی و تکمیل واگرایی مخفی مثبت در اندیکاتور مکدی، احتمالاً روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

اهداف قیمت در مسیر احتمالی صعودی، ۱۲۸ و ۱۴۱ دلار هستند.

نمودار قیمت کوانت در تایم فریم روزانه

کانوکس فایننس (CVX/USDT)

قیمت توکن کانوکس فایننس مطابق تصویر به کف کانال صعودی و فرضی خود برخورد و به آن واکنش نشان داده است. تعداد برخوردها به سطوح مختلف این کانال از جمله میدچنل (خط میانی)، اعتبار نسبی این کانال را در کوتاه مدت نشان می‌دهند. واگرایی مخفی مثبت در اندیکاتور مکدی و شکسته‌شدن خط روند نزولی فرعی از عوامل تأییدیه احتمال چرخش قیمت هستند.

اهداف احتمالی قیمت در صورت صعود نیز ۳.۳ و ۳.۹ دلار هستند.

نمودار قیمت توکن کانوکس فایننس در تایم فریم روزانه

بالانسر (BAL/USDT)

قیمت توکن بالانسر در تایم فریم روزانه و پس از ریزش به سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی اخیر خود برخورد کرده و به آن واکنش نشان داده است. تکمیل واگرایی مخفی مثبت در اندیکاتور مکدی و حرکت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه، تاییدیه‌هایی مبنی بر ادامه حرکات صعودی قیمت خواهند بود.

اهداف قیمت در مسیر صعود ۴.۳ و در بالای آن ۴.۶ دلار خواهند بود.

نمودار قیمت توکن بالانسر در تایم فریم روزانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =