ارزهای دیجیتال با ایجاد تحول در مدیریت امور مالی، روش انجام معاملات و چشم‌انداز مالی شناخته می‌شوند. در میان رمز ارزهای بسیاری که در حال ظهور هستند، ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX به‌عنوان توکن بومی پلتفرم Convex Finance با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود توجهات بسیاری را جلب کرده است. این توکن به‌دلیل پتانسیل آن برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری، بین کاربران به محبوبیت رسیده است. در این مقاله‌ی نوبیتکس مگ به سوال ارز دیجیتال فایننس کانوکس چیست پاسخ می‌دهیم و در مورد مزایا، معایب، ویژگی‌ها، پتانسیل سرمایه‌گذاری و موارد استفاده‌ی توکن CVX توضیح خواهیم داد. 

آشنایی با توکن کانوکس فایننس (CVX)

آشنایی با توکن Convex Finance

ارز دیجیتال Convex با نماد CVX ابزار و توکن حاکمیتی Convex Finance است. ارز دیجیتال کانوکس فایننس یک توکن مبتنی بر فناوری بلاک چین اتریوم با استاندارد ERC-20 است. با در اختیار داشتن این توکن در واقع مالک بخشی از پروتکل Convex هستید. نگهداری توکن‌های CVX کاربران را تشویق می‌کند تا ارزهای دیجیتال را در پلتفرم Convex سهام‌گذاری کنند. استیکینگ باعث افزایش امنیت در شبکه Convex Finance می‌شود. کاربرانی که ارزهای دیجیتال خود را استیک می‌کنند، ارز دیجیتال CVX ‌را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. این توکن را می‌توان در شبکه قرار داد تا سهمی از درآمد CRV(یک توکن ابزار مبتنی بر ارز دیحیتال اتریوم که Curve Finance و بازارساز خودکار AMM را تقویت می‌کند) از استخر نقدینگی(LP) Curve را به‌دست آورد. دارندگان CVX می‌توانند در مورد پیشنهادهای مرتبط با پروتکل کانوکس از جمله چگونگی توزیع هزینه و موارد دیگر رأی دهند. توکن CVX همچنین به‌عنوان معیاری برای قدرت رأی‌گیری در Convex DAO Leaderboard استفاده می‌شود که صاحبان بیشترین تعداد توکن را بر اساس قدرت رأی‌دهی آنها رتبه‌بندی می‌کند.

هدف ارز دیجیتال CVX چیست؟

ارز دیجیتال CVX به‌عنوان توکن حاکمیتی و ابزار Convex Finance مالکیت پروتکل Convex را به کاربران ارائه می‌دهد. هدف اصلی ایجاد این توکن تسهیل حکمرانی و تشویق به مشارکت در پروتکل Convex Finance است که با سرمایه‌گذاری و تامین نقدینگی انجام می‌شود. صاحبان ارز دیجیتال کانوس فایننس می‌توانند از توکن خود برای رای دادن به تخصیص توکن‌های خاص و به‌روزرسانی‌های پروتکل کانوکس استفاده کنند و همچنین بخشی از درآمد پلتفرم را به‌دست آورند. به طور کلی توکن CVX با هدف رشد اکوسیستم مالی Convex طراحی شده است.

معرفی پلتفرم Convex Finance

معرفی پلتفرم کانوکس فایننس

پلتفرم کانوکس فایننس یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده روی فناوری بلاک چین اتریوم است. پروتکل Convex Finance پاداش‌های بیشتری را برای کاربران صرافی Curve Finance (یک صرافی غیرمتمرکز  DEX است که بر جفت‌های معاملاتی استیبل کوین با لغزش کم و نقدینگی بالا تمرکز دارد) فراهم می‌کند. این پلتفرم به دارندگان توکن CRV و ارائه‌دهندگان نقدینگی Curve اجازه می‌دهد که پاداش‌های اضافی و کارمزد معاملات Curve را به صورت توکن CVX دریافت کنند. Convex به عنوان یک بهینه‌ساز بازده عمل می‌کند و برای کاربران خود سهمیه Curve را افزایش می‌دهد. هدف پلتفرم کانوکس هماهنگ کردن انگیزه‌های ارائه‌دهندگان نقدینگی و سهامداران CRV از طریق یک مدل اقتصادی با ارائه‌ی پاداش به هر دو طرف است. کاربران می‌توانند توکن های Curve LP (استخر نقدینگی Curve) خود را روی Convex واریز کنند و کارمزد معاملات Curve و توکن‌های CVX را دریافت کنند. CVX ابزار کاربردی و توکن حاکمیتی پلتفرم کانوکس است که به کاربران اجازه می‌دهد در مورد به‌روزرسانی‌های پروتکل کانوکس و تخصیص توکن‌های خاص رأی دهند. افزایش سهم Convex به کاربران بازده قابل‌توجهی ارائه می‌دهد و آن را به یک پلتفرم محبوب در بین کاربران DeFi تبدیل کرده‌است.

سرویس های پلتفرم کانوکس فایننس

پلتفرم Convex Finance سرویس‌های متنوع و جذابی را در اختیار کاربران می‌گذارد. یکی از خدمات کلیدی این پلتفرم امکان به اشتراک‌گذاری توکن‌های CVX در استخر راهبری پلتفرم است. کاربران از طریق اشتراک‌گذاری ارز دیجیتال CVX می‌توانند توکن‌های اضافی را به‌عنوان پاداش دریافت کنند. این پاداش‌ها نقش مشوق کاربران برای مشارکت فعالانه در مدیریت پلتفرم کانوکس را دارد. علاوه‌براین پلتفرم کانوکس فایننس فرصت به اشتراک‌گذاری توکن‌های دیگری از جمله استیبل‌کوین‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا پاداش کسب کنند. قابل‌توجه است که این پلتفرم ابزارها و ویژگی‌هایی را به‌منظور بهینه‌سازی استراتژی‌های Yield Farming از جمله به حداکثر رساندن بازده و ترکیب خودکار پاداش‌ها مهیا می‌کند.

تاریخچه رمز ارز CVX

تاریخچه‌ی ارز دیجیتال کانوکس فایننس

ارز دیجیتال کانوکس فایننس در سال 2021 به‌عنوان یک توکن کاربردی و حاکمیتی برای پلتفرم Convex Finance ایجاد و راه‌اندازی شد. توکن CVX ارتباط نزدیکی با توکن حاکمیتی CRV و صرافی غیرمتمرکز Curve Finance دارد. این ارز دیجیتال برای تشویق کاربران به اشتراک‌گذاری ارزهای دیجیتال و ارائه حقوق حاکمیتی به کاربران پلتفرم Convex Finance ایجاد شد. توکن CVX از زمان ایجاد توانسته توجه زیادی را به خود جلب کند و در صرافی‌های بسیاری فهرست شده‌است که موجب دسترسی طیف بیشتری از کاربران به این توکن می‌شود. قیمت این ارز دیجیتال در زمان نگارش این مقاله در محدوده‌ی 5.3 دلار است. ارز دیجیتال CVX برای تضمین امنیت و یکپارچگی اکوسیستم Convex Finance دستخوش چندین ارتقا شده و همچنان به بهبود مستمر خود ادامه می‌دهد. این توکن توانسته با افزایش ارزش بازار خود، بین 1000 ارز دیجیتال برتر قرار بگیرد.

تیم توسعه‌دهنده ارز کانوکس فایننس

تیم توسعه‌دهنده توکن CVX

تا به امروز اطلاعاتی در رابطه با تیم توسعه‌دهنده پشت توکن CVX و یا پلتفرم کانوکس فایننس منتشر نشده است. پلتفرم Convex Finance در ماه می سال 2021 توسط فرد یا گروهی از افراد با نام مستعار راه‌اندازی شده است.

ارز دیجیتال Convex Finance چگونه کار می‌کند؟

آشنایی با روش کار Convex Finance

پلتفرم Convex Finance شرایط کسب پاداش بیشتر توسط ارائه‌دهندگان نقدینگی در صرافی غیرمتمرکز Curve Finance را فراهم می‌کند. صرافی Curve روی معامله استیبل‌کوین‌ها با کمترین کارمزد متمرکز است و CRV توکن بومی آن است. پلتفرم Convex Finance به دو روش زیر موجب افزایش پاداش ارائه‌دهندگان نقدینگی در Curve می‌شود:

 • استیکینگ(Staking)
 • تامین نقدینگی(Liquidity Provision)

در روش استیکینگ صاحبان ارز دیجیتال CVX می‌توانند توکن‌های خود را در پلتفرم Convex Finance قرار دهند و توکن‌های اضافی را به عنوان پاداش دریافت نمایند. قرار دادن توکن‌های CVX همچنین به امنیت پلتفرم کانوکس و حفظ یکپارچگی اکوسیستم کمک می‌کند. روش تامین نقدینگی پلتفرم کانکوس به صاحبان توکن‌های استخر نقدینگی Curve اجازه‌ی اشتراک‌گذاری و تقویت را می‌دهد. با واریز توکن‌های استخر نقدینگی به پلتفرم Convex Finance، تعداد کاربران افزایش می‌یابد و این موضوع به پلتفرم اجازه‌ی افزایش توزیع پاداش را می‌دهد.

نقشه راه ارز دیجیتال CVX

شروع فعالیت توکن CVX در سال 2021 با تمرکز بر تشویق ارائه‌دهندگان نقدینگی Curve Finance و سهامداران CRV برای مشارکت در پلتفرم Convex بوده است. Convex Finance یک پلتفرم با هدف بهینه‌سازی بازدهی است که این هدف را با تلاش برای قفل کردن نقدینگی Curve دنبال می‌کند. برنامه آینده‌ی توکن CVX به‌عنوان توکن حاکمیتی پلتفرم کانوکس فایننس این است که به دارندگان توکن در تصمیم‌گیری‌های پلتفرم نقشی اثرگذار بدهد. هدف بلندمدت پلتفرم Convex Finance ایجاد یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز(DeFi) پایدار است و توکن بومی آن CVX با ارائه مشوق‌هایی برای شرکت‌کنندگان در پلتفرم، نقش مهمی برای رسیدن به این هدف خواهد داشت. 

ارز دیجیتال CVX را از کجا بخریم؟

توکن CVX را از کجا بخریم؟

ارز دیجیتال CVX را می‌توان از صرافی‌های مختلفی که این توکن را در فهرست خود لیست کرده‌اند خریداری کرد. همچنین یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای خرید این ارز دیجیتال مراجعه به سایت صرافی آنلاین نوبیتکس است. برای خرید توکن CVX‌ از صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس
 2. تایید حساب کاربری
 3. شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن
 4. خرید ارز دیجیتال کانکوس فایننس

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال Convex Finance

معرفی بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری توکن CVX

برای ذخیره مطمئن ارز دیجیتال Convex Finance به‌عنوان یک توکن اتریومی با استاندارد ERC-20، می‌توان از کیف پول‌های سازگار با اتریوم استفاده کرد. چند مورد از بهترین کیف پول‌هایی که می‌توان برای ذخیره این توکن از آن‌ها استفاده کرد عبارت‌اند از:

 • Trezor Model T: یک کیف پول بسیار ایمن با امکان ایجاد 10 حساب مختلف برای هر ارز دیجیتال که به کاربران امکان استفاده‌ی منظم از حساب‌ها برای انجام معاملات می‌دهد.
 • MetaMask: کیف پولی مبتنی بر وب که امکان ذخیره و مدیریت ارزهای دیجیتال مختلف از جمله توکن CVX را به کاربر می‌دهد.
 • MyEtherWallet: کیف پولی ایمن که امکان ذخیره و مدیریت توکن‌های کانوکس فایننس را در دستگاه‌تان فراهم می‌کند.
 • Ledger Wallet: یک کیف پول سخت‌افزاری که امنیت بالایی را برای نگهداری از ارز‌های دیجیتال شما از جمله توکن CVX فراهم می‌کند.

چرا CVX ارزشمند است؟

ارز دیجیتال CVX به چندین دلیل ارزشمند است که در اینجا به چند مورد از این دلایل ارزشمندی این توکن اشاره می‌کنیم:

1. سودمندی و حاکمیت:

توکن CVX کاربران را تشویق می‌کند تا ارزهای دیجیتال را در پلتفرم Convex Finance به اشتراک بگذارند. این توکن حقوق حاکمیتی را برای صاحبان خود فراهم می‌کند و به آن‌ها اجازه شرکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری در مورد توسعه و به‌روزرسانی پلتفرم را می‌دهد.

2. پتانسیل درآمد:

صاحبان ارز دیجیتال کانکوس فایننس می‌توانند با اشتراک‌گذاری توکن‌های خود، سهمی از درآمد‌های Curve را به‌دست آورند.

3. Competitive Edge:

پروتکل Convex Finance در حال رقابت برای کنترل بیشتر بر صرافی استیبل کوین Curve Finance است و این موضوع می‌تواند موجب افزایش ارزش توکن CVX شود.

در نهایت ارز دیجیتال CVX به‌دلیل موارد استفاده متعدد از جمله انگیزه بخشیدن به سهام، مشارکت حاکمیتی، درآمد و افزایش بالقوه قیمت ارزشمند است.

بلاکچین ارز دیجیتال  CVX

آشنایی با فناوری بلاک چین توکن CVX

ارز دیجیتال CVX به‌عنوان توکن ابزاری و حاکمیتی پلتفرم Convex Finance روی فناوری بلاک چین اتریوم با استاندارد ERC-20 کار می‌کند. استفاده از بلاک چین اتریوم به این توکن امکان بهره‌مندی از امنیت و شفافیت را می‌دهد. استفاده از استاندارد ERC-20 به توکن CVX امکان سازگاری با کیف پول‌ها و صرافی‌های مختلف اتریوم را می‌دهد.

امنیت پروتکل CVX چگونه است؟

امنیت ارز دیجیتال CVX چگونه تامین می‌شود؟

امنیت پروتکل CVX توسط بلاک چین اتریوم که روی آن کار می‌کند تضمین می‌شود. فناوری بلاک چین به دلیل ویژگی‌های امنیتی زیر شناخته می‌شود:

 • عدم تمرکز
 • شفافیت
 • تغییر ناپذیری
 • رمزنگاری

در حالی که توکن CVX ایمن در نظر گرفته می‌شود، خطرات امنیتی مرتبط با پروتکل وجود دارد. فناوری بلاک چین اتریوم ویژگی‌های امنیتی را فراهم می‌کند، اما آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند و حملات وام‌های فلش همچنان می‌توانند خطراتی را برای پروتکل CVX ایجاد کنند. حملات وام فلش زمانی است که مهاجمان از وجوه قرض گرفته شده برای سوء استفاده از آسیب‌پذیری‌های پروتکل‌های دیفای (DeFi) استفاده می‌کنند که می‌تواند منجر به خسارات قابل توجهی شود. Convex Finance اقدامات امنیتی را برای کاهش این خطرات اجرا کرده است.

بررسی آینده Convex Finance و ارزش خرید آن

بررسی آینده‌ی قیمتی و ارزش سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال CVX

با توجه به پیشرفت‌های پروتکل Convex Finance و استقبال کاربران از این پلتفرم مالی غیرمتمرکز، آینده‌ی توکن CVX امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد. با توجه به نظر برخی تحلیلگران، قیمت ارز دیجیتال کانوکس فایننس می‌تواند تا سال 2025 به میانگین 16.42 دلار برسد که شاید کمی بیش از حد خوشبینانه‌ باشد. باید توجه داشت که قیمت این توکن به عوامل بسیاری از جمله روند کلی بازار ارزهای دیجیتال در بازه‌ی زمانی مورد بررسی و حجم تقاضای کاربران بستگی دارد. گروهی از کارشناسان بر این باورند که ممکن است طی 5 سال آینده شاهد افزایش قیمتی زیادی از طرف توکن CVX نباشیم. نباید فراموش کرد که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات بالای قیمتی، دارای ریسک زیادی است اما توکن CVX یک ارز دیجیتال با پتانسیل بالا برای پیشرفت به‌نظر می‌رسد.

مزایای رمز ارز CVX

مزایای ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

ارز دیجیتال کانوکس فایننس مزایای بسیاری را نسبت به سیستم‌های بانکی سنتی و ارزهای فیات ارائه می‌کند. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

 • امکان آزادی تراکنش، امنیت در انتقال و سهولت تراکنش.
 • این توکن می‌تواند برای انتقال بدون واسطه‌ی پول استفاده شود و استقلال مالی بیشتری را برای کاربران خود فراهم کند.
 • ارزهای دیجیتال به‌دلیل غیرمتمرکز بودن، درجه‌ای از محافظت از تورم را دارند و با افزایش تقاضا، ممکن است ارزش توکن CVX افزایش یابد.
 • این توکن در کنار نقدینگی بالا، هزینه تراکنش پایینی دارد که این ویژگی به کاربران اجازه‌ی مبادله راحت آن با سایر ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند.

معایب رمز ارز CVX

ارز دیجیتال CVX ‌نیز مانند هر توکن دیگری دارای معایبی هست که تعدادی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • نوسان قیمت بالا: توکن CVX بسته به شرایط بازار ارزهای دیجیتال ممکن است دچار نوسانات قیمتی شدیدی شود که زیان زیادی را به دارایی سرمایه‌گذاران وارد کند.
 • فقدان مقررات نظارتی: به طور کلی ارزهای دیجیتال با محدودیت قوانین نظارتی مواجه هستند که می‌تواند روی ارزش این توکن اثرگذار باشد.
 • احتمال هک: فناوری بلاک چین یک اکوسیستم در حال توسعه است و خطراتی مانند آسیب‌پذیری در قراردادهای هوشمند می‌تواند موجب خسارت مالی یا اختلال در پلتفرم Convex شود.

آیا ارز دیجیتال کانوکس فایننس استخراج می شود؟

ارز دیجیتال CVX توکن ابزاری پلتفرم Convex Finance است که نمی‌توان آن را بوسیله‌ی ماینرها استخراج کرد. با این‌حال راه‌های دیگری برای به‌دست آوردن آن وجود دارد از جمله این‌که می‌توان ارز دیجیتال کانوکس فایننس را از صرافی‌های پشتیبانی‌کننده‌ی CVX مانند صرافی آنلاین نوبیتکس خرید. همچنین می‌توان آن را از طریق استیکینگ و شرکت در پلتفرم کانوکس فایننس به‌دست آورد. حداکثر عرضه‌ی این توکن 98.02 میلیون CVX است. در حال حاضر این ارز دیجیتال دارای 76.68 میلیون سکه در گردش است.

ارتباط کانوکس فایننس و ییلد فارمینگ

Yield Farming چه ارتباطی با پلتفرم Convex Finance دارد؟

کانوکس فایننس به‌عنوان یک DeFi (پلتفرم مالی غیرمتمرکز) به واسطه‌ی ییلد فارمینگ(Yield Farming) پاداش‌های بیشتری را برای دارندگان توکن CRV (توکن ابزار که Curve Finance و پروتکل سازنده بازار خودکار AMM  را تقویت می‌کند) و تامین‌کنندگان نقدینگی Curve Finance فراهم می‌کند. Yield Farming با دادن وام یا قرار دادن دارایی‌های دیجیتال در پروتکل‌های DeFi در ازای مشوق‌هایی مانند توکن حاکمیتی CVX و هزینه‌های پلتفرم کانوکس، پاداش‌های بیشتری ایجاد می‌کند. پلتفرم ییلد فارمینگ مربوط به پروتکل Convex Finance به کاربران امکان تجربه‌ی مزایایی مشابه مزایای نهنگ‌ها بدون نیاز به نگهداری تعداد زیادی دارایی را می‌دهد. در بازار ارزهای دیجیتال به افراد یا نهادهایی که مقادیر زیادی رمز ارز را در اختیار داشته و می‌توانند بر بازار تاثیر بگذارند نهنگ می‌گویند.

وجه تمایز ارز دیجیتال رمز ارز Convex Finance سایر ارزهای دیجیتال در چیست؟

آشنایی با ویژگی‌های متمایزکننده‌ی توکن CVX

ارز دیجیتال CVX دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که آن را از سایر توکن‌ها متمایز می‌کند. در ادامه به تعدادی از این ویژگی‌های متمایزکننده‌ی این توکن اشاره می‌کنیم:

 1. ارز دیجیتال CVX همزمان هم یک توکن ابزاری و هم یک توکن حاکمیتی است که برای رای‌گیری در مورد پیشنهادات و تخصیص درآمد از عملکرد پلتفرم Convex Finance استفاده می‌شود.
 2. توکن CVX به آن دسته از دارندگان توکن که آن را نگه داشته و به اشتراک بگذارند، حق دریافت سهمی از درآمد و پاداش پلتفرم کانکوس برای تامین نقدینگی را می‌دهد.
 3. ارز دیجیتال CVX قفل‌شده برای رای‌گیری در مورد نحوه تخصیص veCRV و veFXS استفاده می‌شود.

به طور خلاصه، ویژگی‌های منحصربه‌فرد توکن CVX شامل کاربرد دوگانه و نقش حاکمیتی، استفاده از آن برای رای‌گیری و تخصیص درآمد، و پاداش آن برای سهام‌داری و تامین نقدینگی است.

چطور توکن کانوکس فایننس را بدست آوریم؟

با این‌که ارز دیجیتال CVX که قابل استخراج توسط ماینرها نیست، برای به‌دست آوردن این توکن چندین روش وجود دارد که معرفی می‌شود:

 1. خرید توکن از طریق صرافی‌های پشتیبانی‌کننده‌ی این رمز ارز از جمله صرافی آنلاین نوبیتکس
 2. ارائه نقدینگی به استخرهای نقدینگی(LP) Convex که با انجام این کار می‌توان هم کارمزد معاملات و هم پاداش CVX با توجه به سهم نقدینگی در استخر دریافت کرد.
 3. دریافت توکن به‌عنوان پاداش اضافی برای قرار دادن توکن‌های veCRV در پلتفرم کانوکس فایننس. برای شرکت در رای‌گیری در مورد نحوه تخصیص VeCRV توسط Convex Finance به رای‌های وزن سنج و سایر پیشنهادات، کاربران باید توکن‌های CVX خود را برای بیشتر از 16 هفته قفل کنند.

جمع بندی

در پایان ارز دیجیتال CVX با توجه به توسعه‌ی پلتفرم Convex Finance پتانسیل پیشرفت بی‌نظیری دارد. توکن CVX یک ارز دیجیتال روی فناوری بلاک چین اتریوم با استاندارد ERC-20 است که برای سهام‌داری، رای‌گیری و مشارکت در حکمرانی در اکوسیستم Convex Finance استفاده می‌شود. این توکن با ارائه حقوق حاکمیتی، ایجاد انگیزه برای ارائه‌دهندگان نقدینگی و تسهیل عملکردهای مختلف پلتفرم Convex Finance، نقش مهمی در اکوسیستم ایفا می کند. ارز دیجیتال کانوکس فایننس را نمی‌توان توسط ماینرها استخراج کرد اما برای به‌دست آوردن آن می‌توان در پلتفرم کانوکس مشارکت کرد یا آن را از صرافی‌ها خرید. همانطور که اکوسیستم DeFi به تکامل خود ادامه می‌دهد، CVX می‌تواند چشم‌اندازهای امیدوار کننده‌ای داشته و گزینه‌ی جذابی برای سرمایه‌گذاری باشد. برای خرید توکن CVX می‌توانید به صرافی آنلاین نوبیتکس مراجعه کنید.