آموزش مفاهیم پایه

با Dao Maker آشنا شوید؛ ارز دیجیتال دائو میکر چیست؟

Dao Maker یک پلتفرم روی بلاک چین Ethereum(اتریوم) با رویکردی منحصر‌به‌فرد و خلاقانه برای جذب سرمایه و مشارکت بیشتر در دنیای رمز ارزها است. برخلاف روش‌های قدیمی در جذب سرمایه، Dao Maker از فناوری اختصاصی خود برای توانمندسازی کسب‌وکارها و پروژه‌ها به شیوه‌ای غیرمتمرکز و مبتنی بر کل جامعه استفاده می‌کند. در قلب این پلتفرم ارز دیجیتال دائو میکر قرار دارد که در اصل، نقش ستون فقرات این اکوسیستم را به عهده دارد و مشارکت جامعه و خلق ارزش را آسان‌تر می‌کند. هدف توکن Dao Maker که با نام DAO شناخته می‌شود، دسترسی به ویژگی‌های پلتفرم DAO Maker است و به صاحبان آن اجازه مشارکت در تصمیم‌گیری‌های مربوط به DAO Maker را می‌دهد. در ادامه‌ی این مقاله نوبیتکس مگ به سوال ارز دائو چیست می‌پردازیم و نگاهی ریزبینانه‌تر نسبت به عملکرد، ویژگی‌ها و آینده‌ی آن خواهیم داشت.

آشنایی با توکن دائو میکر (DAO)ارز دیجیتال دائو توکن اختصاصی پلتفرم دائو میکر

ارز دیجیتال دائو میکر DAO Maker با نماد DAO از پلتفرم دائو میکر پشتیبانی می‌کند. حداکثر ارز قابل تولید توسط این توکن 320 میلیون واحد می‌باشد که در حال حاضر 143 میلیون واحد توکن دائو در در شبکه در حال گردش است. توکن دائو از اوایل سال 2021 در صرافی‌ها ارز دیجیتال لیست شده است. معامله‌ی ارز دیجیتال دائو با قیمت 3 دلار شروع شد و در بازه‌ای توانسته به قیمت 8.25 دلار نیز برسد. قیمت دائو در زمان نگارش این مقاله 1.46 دلار است. ارز دیجیتال دائو که برای یک سازمان سرمایه‌گذاری مبتنی بر بلاک چین اتریوم منتشر شده است، به منظور شرکت در فروش توکن در پلتفرم DAO Pad استفاده می‌شود. باید توجه داشت که دائو میکر هیچ ارتباطی با Maker DAO و استیبل کوین DAI ندارد.

دائو میکر(DAO Maker) چیست؟

آشنایی با پلتفرم دائو میکر

پلتفرم DAO Maker، به عنوان یک لانچ‌پد به منظور جمع‌آوری سرمایه‌ی خرده‌فروشی برای استارت‌آپ‌ها و پروژه‌های در مراحل اولیه، عمل می‌کند. دائو میکر واسطه‌ای بین سرمایه‌گذاران خرد و پروتکل‌ها در فرآیند جمع‌آوری سرمایه است. DAO Pad به عنوان محصول شاخص این پلتفرم، به دارندگان توکن دائو اجازه می‌دهد در مراحل اولیه فروش توکن برای پروژه‌هایی که بررسی شده‌اند، شرکت کنند. مهم‌ترین پروژه‌هایی که توسط دائو میکر راه‌اندازی شده‌اند عبارت‌اند از:

 • My Neighbor Alice (ALICE)
 • Orion Protocol (ORN)
 • Seascape Network (CWS)
 • Infinity Pad (IPAD)

سازمان خودگردان غیر متمرکز(DAO) چیست؟

DAO یا همان سازمان خودگردان غیرمتمرکز یک سازمان مبتنی بر قوانین بارگذاری شده بر بستر فناوری بلاک چین است. DAO هیچ نهاد حاکمیتی مرکزی ندارد و فرایند تصمیم‌گیری در آن با نظر دارندگان توکن است. دائو اغلب برای تامین مالی، مدیریت غیرمتمرکز مستقل پلتفرم‌ها و رای‌گیری استفاده می‌شود. اگرچه فناوری بلاک چین به واسطه‌ی امنیت و غیرمتمرکز بودن خود توانسته مسئله‌ی اعتماد و شفافیت در انتقال دارایی‌ها را حل کند، دائو کمک می‌کند صاحبان توکن از توسعه قراردادهای هوشمند و تغییرات پیش رو به صورت کامل اطلاع داشته باشند.

هدف ارز دیجیتال دائو چیست؟

 هدف از ایجاد ارز دیجیتال دائو

توکن دائو میکر به صاحبانش اجازه می‌دهد در تصمیم‌گیری‌های اکوسیستم DAO Maker شرکت کنند و به عنوان یک ارز دیجیتال و رمزپایه قابل معامله در بورس‌های مختلف است. با این حال، هدف اصلی این توکن تسهیل مشارکت در اکوسیستم DAO Maker و مکانیزم‌های حاکمیتی آن است. DAO ها به طور خودکار عمل می‌کنند و بدون نیاز به کنترل متمرکز، اعضا می‌توانند در پرونده‌ها رای دهند و تصمیمات را به طور جمعی اتخاذ کنند. در این روش تأمین مالی، ریسک سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذار و توسعه‌دهنده استارت‌تاپ به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. در نهایت، با ایجاد این پلتفرم، DAO Maker به افراد و سرمایه‌گذاران خرد کمک می‌کند در استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که امکان بازدهی آن‌ها در بلندمدت وجود دارد.

تاریخچه رمز ارز DAO

پلتفرم DAO Maker در ابتدا در سال 2017 ، قبل از ارائه چارچوب‌های مشارکت با وجود ریسک کم، که سرمایه گذاران و افراد خرده فروشی بیشتری می‌توانند از طریق آن درگیر بازار ارز شوند، مفهوم سازی شد. هر دو طرف، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های نوپا، هنگام تأمین بودجه از طریق DAO Maker با خطر کمتری روبرو می‌شوند. این پروژه موفقیت بزرگی را در زمینه راه اندازی پروژه‌های امیدوار کننده رمزنگاری به وجود آورده است. این در حالی است که کل پروژه‌های انکوباتور( ابزاری برای حمایت از کارآفرینان تحصیل‌کرده و کمک به رشد اقتصادی آن‌ها) در مجموع 1100 میلیون دلار ارزش دارد. پروژه‌های زیادی از طریق DAO Maker شروع به کار کردند و پتانسیل پلتفرم را برجسته کردند.رمز ارز دائو به عنوان توکن اختصاصی دائو میکر از سال 2021 با قیمت 3 دلار شروع به فعالیت کرده‌است. این توکن به کاربران امکان دسترسی به ویژگی‌های پلتفرم دائو میکر را می‌دهد.

تیم توسعه دهنده ارز دائو 

تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال دائو با سرپرستی کریستوف زاکنون

تیم توسعه‌دهنده‌ی DAO Maker از چندین متخصص در حوزه‌ی بلاکچین و فناوری اطلاعات تشکیل شده است. هدف تیم، ایجاد یک پلتفرم بلاک چینی با کیفیت بالا به منظور تشکیل و مدیریت سازمان‌های غیرمتمرکز و ایجاد ارزهای دیجیتال امن و پایدار است. این پروژه توسط کریستوف زاکنون و هاتو شیخ راه‌اندازی شد. هر دو بنیانگذار تجربه‌ی قبلی خود را در حوزه‌ی فناوری، امنیت و اقتصاد الکترونیک در این پروژه به کار گرفتند. در حال حاضر، تیم DAO Maker از ۲۰ نفر متخصص تشکیل شده است که تحت رهبری زاکنون فعالیت می‌کنند و به ایجاد یک جامعه‌ی غیرمتمرکز و پایدار در حوزه‌ی بلاک چین و ارزهای دیجیتال می‌پردازند.

ارز دیجیتال DAO چگونه کار می‌کند؟

نمودار چگونگی کارکرد پلتفرم دائو میکر

DAO Maker یک پلتفرم سرمایه گذاری و توسعه پروژه‌‌های بلاک چینی است که به صورت جامع چهار گزینه ریسک/پاداش را برای سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد. این گزینه‌ها عبارت‌اند از:

 1. اوراق مشارکت با ریسک کم و پاداش کم
 2. DYCO (پیشنهادات سکه پویا) با ریسک متوسط و پاداش متوسط
 3. SHO (پیشنهادات بازپرداخت قوی) با ریسک متوسط و پاداش متوسط
 4. پیشنهادات استاندارد با ریسک بالا و پاداش بالا

از طریق Venture Bond، کاربران می‌توانند سرمایه‌گذاری خود را با سودی بین 8 تا 10 درصد انجام دهند که به خرید اوراق قرضه استارت‌آپ‌‌ها اختصاص دارد. در این روش، سرمایه‌گذاری بدون ریسک است و کاربران همیشه می‌توانند وجوه خود را به طور کامل برداشت کنند. DYCO و SHO در روند کاری خود تا حدودی مشابه هستند، با این تفاوت که افرادی که به DYCO ملحق می‌شوند، توانایی بازپرداخت توکن‌های خود را در مدت 16 ماه خواهند داشت. برای شرکت در لانچ پد DAO Maker، باید با استفاده از “DAO Power” واجد شرایط باشید که شما می‌توانید توکن DAO را به اشتراک بگذارید یا با جفت DAO نقدینگی فراهم کنید تا قدرت DAO بدست آورید و موقعیت شما بهتر شود.

نقشه راه ارز DAO MAKER

نقشه راه رسمی ارز دائو میکر

طبق نقشه راه رسمی شرکت دائو میکر، این پلتفرم اهداف مشخصی را در بازه‌های زمانی مشخص در نظر گرفته است. شروع به کار پروژه‌ی Venture Bonds Alpha مربوط به سه ماه‌‌ی اول سال 2021 است. در سه ماه‌ی سوم سال 2021 دائو میکر طبق نقشه‌ی راه برای DYCO(پیشنهادات سکه پویا) حاشیه‌گذاری کرده‌است. از سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ به بعد، کاربرانی که حجم بالایی از سرمایه دائو را دارند، می‌توانند به عنوان یک شریک (اما با اختیارات محدود) عمل کنند و متقاضیانی که درخواست تامین مالی داده‌اند را تایید کنند. در ادامه دائو میکر قصد دارد با استخرهای بیشتر و سایر محصولات، تعداد پروژه‌های خود و تعامل با کاربران را افزایش دهد. این شرکت در تلاش است با توسعه منابع آموزشی، به درک کاربران از فناوری بلاک چین و نحوه‌ی استفاده از آن کمک کند. همچنین از دیگر پروژه‌های مهم DAO Maker ورود به دنیای متاورس با راه‌اندازی لانچ‌پد NFT است. هدف DAO Maker‌این است که  بتواند تبدیل به مهم‌ترین پلتفرم صدور NFT‌ شود.

چطور توکن دائو DAO را بدست آوریم؟

ارز دیجیتال DAO یک ارز بر پایه‌ی بلاک چین اتریوم است. می‌توان از صرافی‌های متمرکز از جمله Bithumb، KuCoin و Gate.io و همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی برای خرید ارز دیجیتال دائو میکر استفاده کرد. یکی از بهترین راه‌ها برای خرید و فروش دائو مراجعه به سایت صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس است. در سایت نوبیتکس می‌توانید ارز دیجیتال DAO Maker را با تومان و تتر خریداری نمایید. برای خرید ارز دائو از نوبیتکس باید مراحل زیر را  طی کنید:

 1. ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس
 2. تائید حساب کاربری
 3. شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن
 4. خرید ارز دائو میکر

علاوه بر روش خرید توکن، برای دریافت توکن دائو میکر به عنوان پاداش، می‌توانید به شرکت‌ها و سازمان‌هایی که در اکوسیستم دائو میکر فعال هستند خدمات ارائه دهید.

بهترین کیف پول های ارز دائو

معرفی بهترین کیف پول‌های توکن دائو

هر کیف پول ارز دیجیتال که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، می‌تواند برای نگهداری دائو میکر به عنوان یک ارز دیجیتال اتریومی نیز مورد استفاده قرار گیرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند تراست والت، اکسودوس و مای‌سلیوم، همچنین کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر نانو اس می‌توانند کیف پول‌های قابل‌اتکایی برای نگهداری دائو میکر باشند. برخی از کیف پول‌های دیگری که می‌توان برای نگهداری دائو میکر استفاده کرد، عبارت‌اند از: 

 • MyEtherWallet
 • Trezor
 • Gnosis Safe
 • Trust Wallet
 • MetaMask

 همه این کیف پول‌ها، در اختیار کاربران قرار می‌گیرند تا بتوانند به راحتی ارز دیجیتال دائو میکر خود را نگهداری و از آن استفاده کنند. 

چرا دائو میکر ارزشمند است؟

دائو میکر یک پروژه‌ی ارزشمند است زیرا این پلتفرم با ابزارها و خدمات خود، به شرکت‌ها در ساخت توکن‌های امنیتی در شبکه‌های بلاک چین کمک می‌کند. دائو میکر تیمی حرفه‌ای دارد که منجر به پیشرفت هرچه بیشتر این اکوسیستم و ارائه خدمات بهتر برای کاربران و سازمان‌ها می‌شود. این شرکت همیشه در حال ارائه خدمات و محصولات جدید است و با نوآوری‌های خود در تلاش است تا در تحولات صنعت بلاک چین اثرگذار باشد. ارز دیجیتال دائو به عنوان توکن اختصاصی پلتفرم دائو میکر به صاحبان توکن اجازه دسترسی به ویژگی‌های پلتفرم و مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها را می‌دهد. همه‌ی موارد ذکر شده نشان‌دهنده‌ی ارزش دائو میکر و پتانسیل آن برای موفقیت است.

بلاکچین ارز دیجیتال DAO

توکن DAO Maker (DAO) یک توکن حاکمیتی برای اکوسیستم DAO Maker است. این توکن بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و دارندگان توکن، مجاز به اعمال کنترل بر روی اکوسیستم هستند. این توکن بخشی از هدف DAO Maker برای ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز است که می‌تواند به عنوان یک پلتفرم برای سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز خرده‌فروشی عمل کند. کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری در پلتفرم DAO Maker هستند، می‌توانند این کار را با استفاده از توکن DAO به کمک روش SHO (پیشنهادات بازپرداخت قوی) انجام دهند. علاوه بر این، ارز دیجیتال دائو میکر یک توکن ERC-20 است که با قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم ایمن می‌شود. 

امنیت پروتکل DAO چگونه است؟

پروتکل امنیتی DAO شامل چه مواردی است؟

پروتکل DAO دارای چندین ویژگی امنیتی است که برای اطمینان از ایمنی سرمایه‌های کاربران و جلوگیری از حملات و آسیب‌پذیری‌های محتمل طراحی شده‌است. یکی از ویژگی‌های امنیتی اصلی DAO استفاده از قراردادهای هوشمند است که این قراردادها منجر به انجام معاملات امن و شفاف بدون نیاز به واسطه می‌شوند. پروتکل DAO از حکمرانی غیرمتمرکز به معنی تصمیم‌گیری توسط جامعه غیرمتمرکز استفاده می‌کند. این ویژگی کمک می‌کند تا تصمیمات با در نظر گرفتن بهترین منافع برای اکثریت کاربران گرفته‌شود. علاوه بر این یک تیم از متخصصان امنیتی به طور پیوسته در حال بررسی پلتفرم و شناسایی تهدیدات امنیتی هستند تا از هرگونه آسیب‌پذیری احتمالی جلوگیری به عمل آورند. پروتکل امنیتی DAO از چندین لایه امنیتی برای حفاظت از سرمایه کاربران تشکیل شده تا بتواند در برابر حملات و آسیب‌پذیری‌های احتمالی مقاوم باشد.

بررسی آینده دائو و ارزش خرید آن

پیش‌بینی آینده ارز دائو و امکان سرمایه‌گذاری در آن

دائو میکر به عنوان یک پروژه‌ی جوان توانسته از زمان راه‌اندازی پیشرفت قابل توجهی داشته باشد. قیمت توکن دائو میکر به عوامل زیادی از جمله طرح‌های توسعه پلتفرم دائو میکر، شرایط بازار و میزان استقبال کاربران از پلتفرم دائو میکر دارد. در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال دائو میکر در محدوده‌ی 1.46 دلار معامله می‌شود اما این توکن در گذشته قیمت 8.25 دلار را نیز دیده‌است. اما اینکه دقیقا به چه قیمتی در آینده می‌رسد، به عوامل بسیار زیادی مرتبط است که نمی‌تواند قاطعانه در مورد آن نظر داد.

با این‌حال گروهی از تحلیل‌گران به آینده این ارز خوش‌بین هستند و در مجموع دائو میکر را یک پروژه‌ی قوی با طرح‌های روبه توسعه و چشم‌انداز روشن می‌بینند. در کل به نظر می‌رسد توکن دائو پتانسیل پیشرفت‌های زیادی را در آینده دارد و باید دید که چه اتفاقاتی در دنیای آن رخ می‌دهد.  

مزایای رمز ارز دائو

دائو میکر یک ارز دیجیتال سریع و سازگار با DeFi است که بر اساس بلاک چین اتریوم ساخته شده و از قرارداد های هوشمند برای ایجاد یک ساختار سازمانی جدید استفاده می‌کند. این رویکرد باعث ایجاد چندین مزیت برای دائو میکر می شود. یکی از مهم‌ترین مزایای این ارز دیجیتال، شفافیت و اعتمادپذیری است. بلاک چین با سرعت بالا، به صورت آنی و بدون واسطه عمل می‌کند و امکان دستکاری داده‌ها در آن وجود ندارد. در نتیجه، اعضای این سازمان می‌توانند به صورت شفاف و با اطمینان از امنیت اطلاعات در آن مشارکت کنند. مزیت دیگر دائو میکر، عدم وابستگی به اشخاص خاص در سازمان است. هر شخصی که توکن دائو میکر را داشته باشد، حق رای دارد و تصمیمات به صورت جمعی گرفته می شوند. این رویکرد موجب کاهش احتمالات فساد و سوء استفاده از قدرت می‌شود. همچنین، دائو میکر به کاربرانش اجازه می‌دهد که به صورت مستقیم در تصمیم‌گیری‌های مربوط به سازمان شرکت کنند، بدون اینکه نیاز به واسطه داشته‌باشند.

معایب رمز ارز دائو

دائو میکر نیز همانند بسیاری از ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین، دارای معایبی است. از جمله معایب دائو میکر می‌توان به تمرکز قدرت رای، زمان معاملات، مفاهیم نظارتی، و آسیب‌پذیری کد اشاره کرد. در سیستم دائو میکر، حاکمیت غیرمتمرکز، بر اساس تعداد توکن‌های هر کاربر است. این موضوع می‌تواند باعث شود یک گروه از سرمایه‌گذاران، با به‌دست آوردن توکن‌های بیشتر، قدرت رای بیشتری را در اختیار بگیرند و در صورت رای دادن به پیشنهادات غیرمنطقی، مشکلاتی برای سازمان ایجاد کنند. همچنین، در صورت وقوع اتفاقات غیرمنتظره در بازارهای معاملاتی، این سیستم نمی‌تواند تصمیم فوری اتخاذ کند و زمان برای رای‌گیری نیز زیاد است. علاوه بر این ممکن‌است کدی که برای این سیستم ساخته شده است، آسیب‌پذیر باشد و هک شدن کد می‌تواند باعث از دست رفتن سرمایه کاربران شود.

آیا ارز دیجیتال دائو میکر استخراج می شود؟

 ارز دیجیتال دائو میکر قابلیت ماینینگ و روش استخراج ندارد

ارز دیجیتال دائو قابلیت استخراج توسط ماینرها را ندارد اما می‌توان آن را استیک کرد. سرویس DAO Stake برای دسترسی به قابلیت‌های اضافی به عنوان بخشی از استراتژی ابزار توکن دائو میکر، پیاده‌سازی شده است. استیکینگ دائو میکر یک روش جایگزین به‌دست آوردن توکن دائو میکر است. کاربرانی که DAO Maker را سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند DAO را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و غیرمتمرکز نگه داشتن شبکه در نظر بگیرند، که در ازای آن توکن دائو را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. هرچه میزان دائو میکر استیک شده در استخر پاداش بیشتر باشد، احتمال بیشتری برای دریافت پاداش وجود دارد. بنابراین، استیکینگ DAO Maker می تواند یک راه جالب برای دریافت مزایا و پاداش باشد.

وجه تمایز رمز ارز DAO MAKER سایر ارزهای دیجیتال در چیست؟

DAO Maker (DAO) در چندین جنبه با ارزهای دیجیتال دیگر متفاوت است. این پلتفرم، بر خلاف بیشتر ارزهای دیجیتال که فقط به عنوان وسیله پرداخت یا ذخیره ارز استفاده می‌شوند، یک پلتفرم است که به شرکت‌ها در ساخت DAO های پایدار و موفق و نشانه‌های امنیتی روی شبکه‌های بلاک چین کمک می‌کند. DAO Maker بر روی یک مدل سازمان دهی خودکار غیرمتمرکز (DAO) عمل می‌کند که به صاحبان توکن اجازه می‌دهد در فرآیند تصمیم‌گیری برای پلتفرم شرکت کنند. توکن DAO تامین ثابتی دارد و توکن‌های جدید از طریق استخراج تولید نمی‌شوند. ارزش توکن توسط تقاضای بازار و عرضه مشخص می‌شود. هدف اصلی DAO Maker، سازمان‌هایی هستند که به فناوری بلاک چین یا توکن‌های امنیتی علاقه‌مند هستند. با استفاده از توکنومیکس(DAO به کسانی که در شبکه شرکت می کنند و باعث رشد می‌شوند، پاداش می دهد)، DAO Maker ارزش واقعی دارایی‌های دیجیتال را محاسبه کرده و عوامل مؤثر بر قیمت هر توکن را بررسی می‌کند.

کاربردهای ارز دائو

ارز دائو دارای کاربردهای متعددی است که شامل پرداخت، ارزش ذخیره‌سازی، بنیاد سازی DAO، تجارت در بازارهای مالی و استفاده در صنعت بلاکچین و توسعه تکنولوژی بلاکچین می‌شود. در صنعت بلاکچین، استفاده از ارز دائو در برنامه‌های بنیادسازی DAO و ارائه خدمات به کسب و کارها بسیار معمول است. از جمله ویژگی‌های ارز دائو می‌توان به حاکمیت(به صاحبان ارز دائو میکر، امکان اشتراک گذاری توکن‌های DAO برای بدست آوردن حق رای را می‌دهد)، Reward Pool(استخر پاداش)، دسترسی ممتاز(قرار گرفتن دارندگان توکن دائو در اولویت تخصیص و بازگشت نقدی) و Burn(سوختن توکن‌های دائو در بعضی رویدادها) اشاره کرد. 

سخن پایانی

DAO Maker یک پلتفرم به منظور جمع‌آوری سرمایه برای استارت‌آپ‌ها و پروژه‌های جدید است. توکن اختصاصی این پلتفرم با نام DAO که بر پایه‌ی اتریوم است، به عنوان یک توکن حاکمیتی به صاحبان این ارز امکان مشارکت در تصمیمات اکوسیستم DAO Maker را می‌دهد. این ارز با توجه به نقشه‌ی راه و چشم‌انداز روشنی که دارد می‌تواند یک گزینه‌ی خوب برای سرمایه‌گذاری باشد. با توجه به عدم امکان استخراج ارز دائو میکر و تعیین قیمت آن بر مبنای عرضه و تقاضا، می‌توان انتظار افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت این ارز را با پیشرفت پروژه‌های دائو میکر متصور بود. 

امیررضا بیکی

من یک تولیدکننده محتوا با تخصص در حوزه بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال هستم. با تجربه نوشتن حرفه‌ای در این زمینه‌ها، من توانمندی دارم تا مطالبی جذاب و آموزنده ارائه دهم که به افراد کمک کند تصمیم‌های بهتری در این بازارها بگیرند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سیزده =