پلتفرم‌های تحلیلی

معرفی کامل سایت intotheblock برای کسب سود از ارزهای دیجیتال

سایت IntoTheBlock یک پلتفرم تحلیل آنچین است که داده‌های مربوط به تراکنش‌های بلاک چین را جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل می‌کند. این داده‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا رفتار معامله‌گران و سرمایه‌گذاران دیگر را درک کرده و از این اطلاعات برای پیش‌بینی روند قیمت‌ها استفاده کنید. 

این ابزار قدرتمند دستیار تمام کسانی است که به فضای رمزارزها علاقه‌مند هستند و به آنها کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند. قرار است در این مقاله از نوبیتکس سایت اینتو د بلاک را به‌طور کامل بررسی کنیم و با نحوه استفاده از آن برای تحلیل بازار ارزهای دیجیتال آشنا شویم، پس تا پایان همراه ما باشید.

معرفی سایت intotheblock 

معرفی سایت intotheblock 

IntoTheBlock صرفاً یک پلتفرم تجزیه و تحلیل آنچین نیست؛ بلکه یک شرکت پیشگام در زمینه علم داده در صنعت ارزهای دیجیتال است. مثلا وقتی می‌خواهید بدانید چه درصدی از دارندگان بیت‌ کوین اکنون در سود هستند،‌ این سایت یک خلاصه مفید با آمار کاربردی به شما ارائه می‌دهد به همراه بیش از ۵۰ سیگنال و شاخص مهم دیگر که در ارزیابی حرکت بعدی به شما کمک خواهد کرد.  

سایت اینتو د بلاک با بهره‌گیری از تحقیقات AI پیشرفته،  تجزیه و تحلیل آنچین را برای معامله‌گران مبتدی و حرفه‌ای ساده کرده و مجموعه‌ای از ویژگی‌های کاربردی را با قیمت بسیار مقرون به صرفه ارائه می‌دهد.

شرکت IntoTheBlock توسط جسوس ردریگز (Jesus Rodriguez) در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. این شرکت مستقر در میامی (Miami) تیمی از دانشمندان داده و متخصصان و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی را گرد هم آورده است تا دارایی‌های رمزنگاری را رمزگشایی کنند و اطلاعات ارزشمند بازار را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند.

به عقیده آنها سوالات بسیاری در بازار وجود داشت که هیچ پاسخی برایشان پیدا نکردند،‌ به همین دلیل این پلتفرم که الگوی آن یادگیری ماشین است را طراحی کرده‌اند تا دریچه‌های تازه‌ای را برای تحلیل این دارایی‌های جذاب آشکار کند.

اهمیت داده‌های آنچین

قبل از اینکه به سراغ بخش‌های مختلف این سایت برویم لازم است به چند نکته مهم درباره اهمیت داده‌های آنچین بپردازیم:

 • منظور از داده‌های آنچین تراکنش‌هایی هستند که در بلاکچین تأیید و ثبت شده‌اند. این داده‌ها به‌صورت عمومی ازطریق مرورگر بلاکچین مانند Etherscan و BscScan در دسترس هستند و کاربران می‌توانند از این اطلاعات برای تعیین حرکت قیمت احتمالی استفاده کنند.
 • در تحلیل آنچین معیارهای مختلفی مانند آدرس‌های فعال، حجم معاملات، توزیع عرضه و ارزش کل قفل شده در ارتباط با حرکت قیمت یک دارایی بررسی می‌شود.
 • سود و زیان محقق شده، عرضه در سود یا زیان و سرمایه‌گذاری محقق شده، شاخص‌های اصلی بر عملکرد بازار هستند.
 • سایت IntoTheBlock توانسته با جمع‌آوری و تحلیل داده‌های آنچین متفاوت، دغدغه بسیاری از فعالان را برای گردآوری این اطلاعات برطرف کند.

ویژگی‌های کلیدی و کاربردهای سایت intotheblock

سایت IntoTheBlock به عنوان یک ابزار کاربردی در زمینه تجزیه و تحلیل داده‌های آنچین شناخته می‌شود برخی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود این ابزار به سرمایه‌گذران کمک کند تا تصمیم‌های هوشمندانه‌تری بگیرند عبارتند از:

 • پیش‌بینی قیمت مبتنی بر هوش مصنوعی
 • ارائه داده‌های بیش از ۹۰۰ رمزارز، همراه با متریک‌های متنوعی مانند قیمت،ارزش بازار یا مارکت کپ و تغییرات قیمت
 • تجزیه و تحلیل پیشرفته DeFi با استفاده از داده‌های بازار عمومی و پروتکل‌های خاص DeFi
 • دسترسی به داده‌های بازار سرمایه، از جمله شاخص‌ها، سهام، ETF ها، کالاها، معاملات نقدی و مشتقات
 • تجزیه و تحلیل جامع NFT توکن های غیر مثلی
مزایامعایب
دسترسی رایگان به مدت ۷ روزپشتیبانی محدود ( ۹۰۰ رمزارز)
اطلاعات جامع در مورد پروتکل‌های DeFiعدم وجود فیلتر برای جست‌وجو‌های تخصصی
سیگنال‌های بازار بیت کوین و اتریوم
پیش بینی‌های قیمت هر ساعت

بخش‌های مختلف سایت  intotheblock و امکانات آن 

سایت IntoTheBlock علاوه بر ویژگی‌های مهمی که دارد خدمات مختلفی را به کاربرانش ارائه می‌دهد. هریک از این بخش‌ها اطلاعات کاربردی را در اختیار تحلیلگران ارائه می‌دهد تا بتوانند پیش‌بینی‌های درستی از شرایط بازار ارائه دهند.

بخش تجزیه و تحلیل بلاکچین

در بخش تجزیه و تحلیل بلاکچین کیف‌ پول‌هایی که در سود و زیان هستند بر اساس رمزارزهایی که خریداری کرده‌اند شناسایی می‌شوند و به این ترتیب نقاط حمایت و مقاومت احتمالی آن‌ رمزارزها قابل پیش‌بینی هستند.

اطلاعت مفید دیگری که در این بخش در اختیار کاربران قرار می‌گیرد ردیابی آدرس‌ها و تراکنش‌های انجام شده است که با استفاده از این اطلاعات رشد و پویایی رمزارزها بر اساس میزان پذیرش و فعالیت آنها قابل تحلیل است. این بخش میزان ورودی و خروجی به صرافی‌های برتر را اندازه‌گیری می‌کند؛ اطلاعات به دست آمده یک عامل کلیدی و تاثیرگذار برای پیش‌بینی نوسانات قیمت به شمار می‌رود. 

تحلیل سبد سرمایه‌گذاران بزرگ از جمله اطلاعات مهمی است که در این بخش به کاربران ارائه داده می‌شود تا آنها از نظر انتخاب و دوره نگهداری بتوانند الگو برداری مناسبی داشته باشند.

پیش‌بینی قیمت رمزارزها در سایت intotheblock 

پیش‌بینی قیمت رمزارزها

سایت IntoTheBlock با بهره‌مندی از علوم داده پیشرفته، پیش‌بینی‌های احتمالی 7 ساعت گذشته را مبتنی بر یادگیری عمیق را ارائه می‌دهد و سیگنال‌های آن تنها زمانی ارائه می‌شوند که درصد اعتماد بالایی وجود داشته باشد. به همین دلیل ممکن است گاهی هیچ پیشنهادی برای نمایش وجود نداشته باشد. کاربران می‌تواند از نتایج قبلی استفاده کنند و با توجه به نرخ موفقیت/شکست برای خود تصمیم درستی اتخاذ نمایند.

تحلیل جامع پروژه‌های DeFi 

برخی از اطلاعات مهمی که در این بخش در اختیار کاربران قرار می‌گیرد عبارتند از : 

 • اطلاعات مربوط به مهم‌ترین بخش‌های فضای DeFi
 • بررسی شاخص‌های تاثیرگذار در صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Uniswap، Compound، SushiSwap، 
 • تاثیرگذارترین شاخص‌ها در زمینه وام‌ دهی و  DEXها، شبکه و سایر بخش‌های اکوسیستم DeFi
 • محاسبه‌کننده‌های ضرر و زیان غیر دائمی برای برخی از DEXها و سایر ابزارهای کاربردی برای اینکه سرمایه گذاران دیفای بتوانند به درستی در این فضا فعالیت داشته باشند.

تجزیه و تحلیل اطلاعات کلی بازار سرمایه

در بخش تجزیه و تحلیل سایت اینتو د بلاک برای هر ارز دیجیتال، داده‌های معاملات اسپات و مشتقات و همچنین احساسات بازار قابل مقایسه هستند. 

 • مقایسه معاملات اسپات و پیش‌بینی بازار سرمایه 
 • مقایسه عملکرد دارایی‌های رمزنگاری شده در مقابل ابزارهای بازار سنتی مانند شاخص سهام و کالاها
 • معیارهایی مانند حجم قرارداد باز، حجم و پایه برای معاملات دائمی و آتی و مشتقات بیش از ۳۲صرافی 

از دیگر اطلاعاتی است که در بخش تجزیه و تحلیل اطلاعات کلی بازار گردآوری شده‌اند. یکی از اقدامات متفاوت این سایت بررسی سطح احساسات عمومی نسبت به یک رمزارز در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و توییتر است. این ابزار از یادگیری ماشین برای انجام این کار استفاده می‌کند. همچنین، این ابزار می‌تواند معیارهای مشارکت جامعه توسعه‌دهندگان را برای آن ارز دیجیتال و همچنین تحلیل مرتبط‌‌ترین اخبار در مورد آن ارز دیجیتال را ارائه دهد.

تجزیه و تحلیل NFT ها

آن دسته از کاربرانی که به دنبال اطلاعات جامع از کلکسیون‌ها هستند و می‌خواهند یک نمای کلی از بازار NFT کسب کنند سایت IntoTheBlock با ارائه تاریخچه از اطلاعات کامل و مقایسه عملکرد بین کلکسیون‌ها کمک می‌کند تا مقایسه را به راحتی انجام دهند و حدس بزنند که احتمالا کدام کلکسیون‌ها محبوب خواهند شد. 

IntoTheBlock به کاربران کمک می‌کند یک کلکسیون را انتخاب کرده یا به سادگی چیزی را که می‌خواهند جست‌وجو کنند چون این سایت از اطلاعات هزاران کلکسیون در شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کند.

نحوه استفاده از سایت intotheblock

برای استفاده از خدمات سایت intotheblock لازم است ابتدا در آن ثبت نام کنید و وارد سایت شوید با توجه به میزان اطلاعاتی که لازم دارید سه نسخه متفاوت رایگان و پیشرفته و حرفه‌ای ارائه می‌شود. هزینه نسخه پیشرفته ماهیانه ۱۵ دلار و نسخه حرفه‌ای با هزینه ماهیانه ۲۵ دلار در دسترس شما قرار گرفته خواهد گرفت.

لازم به ذکر است می‌توانید از نسخه‌های پیشرفته و حرفه‌ای به مدت ۷ روز رایگان استفاده کنید و در صورت نیاز آن را تمدید کنید. در نسخه رایگان اینتو د بلاک محدودیت دسترسی به برخی اطلاعات خواهید داشت مثلا گزارش از سابقه تراکنش‌هایی که به شما ارائه می‌شود که ۱۴ روزه است و برای دستیابی به جزئیات بیشتر باید آن را ارتقا دهید.

چطور اطلاعات مختلف درباره ارزهای دیجیتال را بررسی کنم؟

در سایت intotheblock هرکدام از رمزارزها صفحه مخصوص به خود دارند که در آن اطلاعات کاربردی مربوط به آنها به صورت اعداد و نمودار نمایش داده می‌شوند. در ادامه به برخی از این اطلاعات اشاره خواهیم کرد: 

Holders Making Money at Current Price : قیمت فعلی دارایی رمزنگاری شده را نشان می‌دهد.

Concentration by Large Holders : در این بخش مشخص می‌شود چند درصد از این توکن توسط نهنگ‌ها سرمایه‌گذاری شده است.

Price Correlation with Bitcoin : این قسمت برای نشان دادن میزان همبستگی قیمت یک توکن با بیت‌ کوین استفاده می‌شود. عدد ۰ یعنی از بیت کوین تاثیرپذیری ندارد و عدد ۱ یعنی تغییرات قیمت بیت کوین بر این رمزارز نیز تاثیر مستقیم دارد و عدد -۱ یعنی هر تغییر قیمت در بیت کوین ایجاد شود این رمزارز مخالف آن را تجربه خواهد کرد.

Holders’ Composition by Time Held :  این بخش دوره‌ای که هر یک از خریداران توکن آن را نگهداری کرده‌اند مشخص می‌شود 

Transactions Greater than $100k : این قسمت حجم نقل و انتقالات توکن در ۷ روز گذشته با ارزش بیش از ۱۰۰ هزار دلار را نمایش می‌دهد.

Telegram Members Change : ارزهایی که گروه تلگرامی معتبر دارند در این بخش اطلاعات مربوط به آن را نمایش می‌دهد.

Transaction Demographics : این قسمت براساس اندیکاتورهای شرق و غرب درصد تراکنش‌های را به صورت معاملات دمو نشان می‌دهد. این اطلاعات ۱۴ روزه به روز رسانی می‌شود. معاملات شرقی از ساعت ۱۰ شب تا ۱۰ صبح و معاملات غربی از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب انجام می‌شود.

Total Exchanges Inflows : این قسمت کل حجم ورودی‌ سرمایه به صرافی‌های متمرکز در ۷ روز گذشته را نمایش می‌دهد.

Total Exchanges Outflows : این قسمت خروج سرمایه از صرافی‌های متمرکز را در ۷ روز گذشته نمایش می‌دهد.

 سایت intotheblock مناسب چه کسانی است؟

سایت IntoTheBlock برای افرادی مناسب است که در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال تازه‌کار هستند یا به دنبال تجزیه و تحلیل دقیق در مورد پروتکل‌های DeFi برتر مانند Curve و Uniswap هستند. 

سرمایه‌گذاران DeFi : IntoTheBlock تجزیه و تحلیل عمیقی از پروتکل‌های DeFi برتر ارائه می‌دهد. اگر به دنبال اطلاعات در مورد Curve یا Uniswap هستید، این ابزار را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

سرمایه‌گذاران بیت کوین و اتریوم: سایت اینتو د بلاک سیگنال‌های دقیقی برای BTC و اتریوم ETH ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید در مورد آخرین روندهای قیمت BTC و ETH اطلاعات دقیقی داشته باشید بهتر است به این پلتفرم نگاهی بیاندازید.

سرمایه‌گذاران تازه کار: IntoTheBlock پلتفرمی کاربرپسند با هزینه پایین است که برای سرمایه‌گذاران تازه کار ایده آل است. این پلتفرم به شما کمک می‌کند تا در مورد ارزهای دیجیتال یاد بگیرید و درک کنید که چگونه می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های خود را مدیریت کنید.

مقایسه سایت intotheblock با TradingView

مقایسه سایت intotheblock با TradingView

اگر بخواهیم سایت اینتو دبلاک را با تریدینگ ویو مقایسه کنیم؛ در ابتدای کار باید بگوییم سایت into the block با توجه به سطح اطلاعات کاملی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد برای تمام افراد مناسب است اما افراد حرفه‌ای با اطلاعات آن بیشتر سروکار دارند، در حالی که سایت تریدینگ ویو بیشتر برای افراد مبتدی و متوسط پیشنهاد می‌شود که هنوز در ابتدای مسیر هستند و بیشتر سعی می‌کنند استراتژی‌های معاملاتی خود را آزمایش کنند. این افراد با کاربرد اطلاعات مختلف و تاثیر آن آشنایی ندارند برای همین سایت تریدینگ ویو برای آنها مناسب‌تر است.

مقایسه سایت intotheblock با CryptoQuant 

در مقایسه سایت intotheblock  با سایت  CryptoQuant باید بدانید این سایت بهترین ابزار برای معامله‌گران الگوریتمی است. کاربران CryptoQuant از نرم‌افزار و الگوریتم‌ها برای تحلیل تکنیکال و انجام معاملات خود استفاده می‌کنند. آنها به دنبال داده‌های عینی و قابل اندازه‌گیری هستند تا تصمیمات معاملاتی خود را بر اساس آنها بگیرند. 

 CryptoQuant نمودارهای بیشتری ارائه می‌دهد مثلا اگر می‌خواهید بازار اسپات بیت کوین را با بازار مشتقات مقایسه کنید برای آن یک نمودار وجود دارد و در بسیاری از موارد این آمارها را ارائه می‌دهد. یک تفاوت دیگر این دو سایت در نحوه فیلتر و جست‌وجوی یک ارز خاص است. در سایت CryptoQuant افراد می‌توانند فیلتر مورد نظرشان را برنامه‌نویسی کنند و از فیلترهای ساخته شده توسط سایر افراد و. نتایج آن نیز استفاده کنند. در حالی که سایت اینتو دبلاک این قابلیت را ندارد.

مقایسه سایت intotheblock با کوین مارکت کپ 

سایت کوین مارکت کپ از قدیمی‌ترین سایت‌هایی است که نیازی نیست در آن ثبت نام کنید و می‌توانید علاوه بر قیمت ارزهای دیجیتال، به جزئیات بیشتری از هر رمزارز دسترسی داشته باشید. اطلاعاتی مانند وبسایت رسمی هر کوین یا توکن، وایت‌پیپر (Whitepaper) آنها و کلی اطلاعات درباره ابعاد مختلف هر رمزارز در این سایت ارائه می‌شود. در حالی که برای استفاده از اطلاعات رایگان سایت اینتو د بلاک باید در آن حساب کاربری داشته باشید. سایت intotheblock  ابزارهای تحلیلی متنوعی ارائه می‌دهد و این اطلاعات به صورت کلی در بازار نمایش داده می‌شوند.

سخن پایانی

گاهی شناسایی و استفاده از یک ابزار کاربردی به افراد کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری رشد کنند. یکی از ابزارهای حرفه‌ای برای فعالیت در فضای رمزارزهای  این روزها سایت intotheblock است.  intotheblock بهترین سایت تحلیل آنچین است که با ارائه اطلاعات کامل تحلیلی در کنار سایت‌هایی مثل  کوین مارکت کپ و تریدینگ ویو برای تصمیم‌گیری بهتر به افراد فعال در دنیای رمزارزها کمک می‌کند. تلاش کردیم بخش‌های مختلف و کاربردی سایت اینتو د بلاک را در این مقاله توضیح دهیم. شما قبل از خرید یک رمزارز به چه سایتی مراجعه می‌کنید و به کدام سیگنال‌ ها توجه می‌کنید؟

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =