توکن بومی کاردانو، ADA، در ماه ژوئن پس از این که SEC آن را به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کرد طی دادخواست‌های بایننس و کوین‌بیس، کاهش شدیدی را تجربه کرد. این اتفاق باعث کاهش 42.5 درصدی قیمت ADA در عرض چند روز شد که با حذف از فهرست Robinhood و eToro همراه شد.

خلاصه‌ی خبر

  • ترکیب رشد زنجیره، افزایش استفاده از DeFi و چشم‌انداز فنی مثبت می‌تواند از افزایش قیمت ADA پشتیبانی کند.
  • شبکه با افزایش فعالیت DeFi پس از ارتقاء مقیاس‌پذیری در ماه مه پیشرفت کرده است.
  • علیرغم مواجهه با چالش‌هایی مانند شکایت SEC، حذف از فهرست و احساسات منفی، نشانه‌هایی وجود دارد که شبکه‌ی ADA همچنان در حال پیشرفت است.

ADA و چالش‌های اخیر

توکن بومی کاردانو، ADA، در ماه ژوئن پس از این که توسط SEC به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی شد، کاهش شدیدی را تجربه کرد. این اتفاق باعث کاهش 42.5 درصدی قیمت ADA در عرض چند روز شد که با حذف از فهرست Robinhood و eToro همراه شد.

پیشرفت شبکه‌ی کاردانو و اکوسیستم DeFi

علیرغم ناکامی‌ها، شبکه‌ی کاردانو در ماه‌های اخیر پیشرفت کرده است. پس از اجرای ارتقاء مقیاس‌پذیری مورد انتظار به نام Hydra در می 2023، شبکه شاهد افزایش فعالیت DeFi بود. کل هزینه‌های پرداخت شده در کاردانو قبل از شکایت SEC افزایش یافت و برنامه‌های DeFi شاهد افزایش شدید سپرده‌های ADA بودند که از سطوح قبلی بازار صعودی پیشی گرفتند. حجم معاملات در DEXهای کاردانو نیز افزایش قابل توجهی را تجربه کرد.

چشم‌انداز مثبت و تحلیل فنی

با تجزیه و تحلیل قیمت ADA، شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Santiment شرایط اشباع فروش و میزان فروش بالاتری را با قیمت‌های پایین‌تر ثبت کرد که به طور بالقوه می‌تواند منجر به جهش قیمت شود. جفت ADA/USD یک کف را تشکیل داد که نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی خریداران به خرید توکن در کاهش قیمت است. چرخش موفقیت‌آمیز سطح مقاومت افقی در 0.30 دلار به سمت حمایت، روند مثبت را تأیید می‌کند. به طور مشابه، جفت ADA/BTC نشانه‌هایی از کف بالقوه را نشان می‌دهد و شاخص قدرت نسبی هفتگی در رده‌ی اشباع فروش قرار می‌گیرد. جهش می‌تواند منجر به افزایش 60 درصدی قیمت به سمت سطح پشتیبانی 0.00001548 BTC شود.

پیشرفت کاردانو در میان چالش‌ها

علیرغم چالش‌های نظارتی، حذف از فهرست و احساسات منفی، شبکه‌ی کاردانو به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. تمرکززدایی شبکه، که با ضریب ناکاموتو اندازه‌گیری می‌شود، آن را در تعیین طبقه‌بندی آن به‌عنوان یک سهام در ایالات متحده، موقعیت مطلوبی قرار می‌دهد.