اخبار ارزهای دیجیتال

ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها به پایین‌ترین سطح در دو سال گذشته رسید

ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها کاهش 0.82 درصدی را تجربه می‌کند و به 127 میلیارد دلار رسیده که پایین‌ترین رقم از آگوست 2021 است. USDT در حالی همچنان غالب است و به بالاترین ارزش بازار تاریخ رسیده است، که سایر استیبل‌کوین‌ها روندی نزولی دارند. حجم معاملات استیبل‌کوین‌ها در ماه ژوئن به دلیل خوش‌بینی از پرونده‌های ETF افزایش یافت.

خلاصه‌ی خبر

  • ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها با کاهش 0.82 درصدی به 127 میلیارد دلار رسیده که پایین‌ترین حد خود از آگوست 2021 به حساب می‌آید.
  • USDT همچنان بر بازار مسلط است و به بالاترین ارزش بازار 83.8 میلیارد دلاری (65.9٪ از بخش) رسیده است.
  • حجم معاملات استیبل‌کوین‌ها در ماه ژوئن 16.6% افزایش یافت و به 482 میلیارد دلار رسید.

گزارش CCData: ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها به پایین‌ترین سطح در دو سال گذشته رسید

بخش استیبل‌کوین‌ها در طول ماه جولای کاهش مستمری را تجربه کرد و با کاهش 0.82 درصدی به پایین‌ترین سطح خود از آگوست 2021 رسید. ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها اکنون 127 میلیارد دلار است.

با کاهش USDC و BUSD، همچنان USDT غالب است

بر اساس گزارش CCData’s Stablecoins & CBDCs، همچنان USDT به تسلط خود ادامه می‌دهد و به ارزش بازار جدید 83.8 میلیارد دلاری دست یافته است که 65.9٪ از بخش استیبل‌کوین‌ها را تشکیل می‌دهد. در مقابل، USDC و BUSD با ارزش بازار 26.9 میلیارد دلار و 3.96 میلیارد دلار به ترتیب 3.01% و 4.57% کاهش داشته‌اند.

USDC، برای هفتمین ماه متوالی روندی نزولی داشته و به پایین‌ترین ارزش بازار خود از ژوئن 2021 رسیده است. این مساله باعث شده که تسلط بازار این استیبل‌کوین در فضای ارزهای دیجیتال از 10.5% در ژوئن به 10.3% کاهش یابد.

معاملات استیبل‌کوین‌ها در میان خوش‌بینی ETFها، با 16.6% افزایش مواجه شد

در ماه ژوئن، حجم معاملات استیبل‌کوین‌ها 16.6% افزایش یافت و به 482 میلیارد دلار رسید. این افزایش توسط بازیگران اصلی مالی سنتی ایجاد شد که ETFهای بیت‌کوین را ثبت کردند. این اولین افزایش ماهانه از مارس 2023 است. پرونده‌های ETF همچنین باعث افزایش 10.4% در جفت‌های معاملاتی فیات شد، اما سهم بازار آن‌ها در مقایسه با جفت‌های استیبل‌کوین به پایین‌ترین حد خود رسید. کاهش این بخش با افزایش قیمت رمزارزها مطابقت دارد. پیروزی قانونی XRP در برابر SEC و Ripple به عنوان یک تأثیر مثبت در بازار تلقی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =