تتر، بزرگ‌ترین ناشر استیبل‌کوین در جهان، اعلام کرده است که قصد دارد تا 15% از سود خود را به بیت‌کوین (BTC) اختصاص دهد.

همانطور که در یک اعلامیه رسمی اعلام شد، این شرکت قصد دارد با ذخیره‌ی بیت‌کوینی که از سود خود به دست آورده ذخایر خود را افزایش دهد.

تتر قصد دارد ذخایر بیت‌کوین (BTC) خود، چه موجود و چه در آینده را پایین‌تر از آستانه‌ی سرمایه‌ی سهام‌داران نگه دارد. این رویکرد استراتژیک به تقویت و گسترش ذخایر و در عین حال افزایش تنوع آن‌ها کمک خواهد کرد.

طبق گزارش اطمینان سه ماهه اول سال 2023 تتر، تا 31 مارس 2023، این شرکت تقریباً 1.5 میلیارد دلار را به صورت بیت‌کوین (BTC) ذخیره کرده است.

برخلاف بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی که معمولاً برای دارایی‌های بیت‌کوین خود به نگه‌داری شخص ثالث متکی هستند، تتر از اصل “نه کلیدهای شما، نه بیت‌کوین شما” پیروی می‌کند. در نتیجه، تتر مالکیت مستقیم کلیدهای خصوصی مرتبط با تمام دارایی‌های بیت‌کوین خود را در دست می‌گیرد.

مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو، در توییتر تصمیم شرکت را تصدیق کرد و توضیحاتی نیز در خصوص آن ارائه کرد.

چرا بیت‌کوین را به جای دیگر جایگزین‌ها انتخاب می‌کنیم؟ بیت‌کوین به دلیل ماهیت غیرمتمرکز و عرضه‌ی محدود، مظهر یک سیستم پولی قوی و مطمئن است.

بیت‌کوین با ایجاد انقلابی در مفهوم پول و به چالش کشیدن امور مالی سنتی، از انتظارات فراتر رفته، مرزها را جابه‌جا کرده و دسترسی به سیستم مالی جهانی را برای هر کسی که به اینترنت متصل است، باز کرده است.

در هفته‌ی گذشته، تتر گزارش داد که تنها در سه ماهه‌ی اول سال جاری نزدیک به 1.5 میلیارد دلار سود داشته است.