اخبار ارزهای دیجیتال

بیت‌کوین با رشد خود، کل بازار ارزهای دیجیتال را به بالا هدایت می‌کند!

قیمت بیت‌کوین تنها در یک روز بیش از 35000 دلار جهش کرد که دلیل آن انتظارات از تایید ETF بیت‌کوین بود. این اتفاق به بازار کلی ارز‌های دیجیتال نیز کمک کرد.

خلاصه‌ی خبر

  • قیمت بیت‌کوین در روز گذشته به بیش از 35000 دلار افزایش یافت. این افزایش 13 درصدی ناشی از امید به تایید ETFهای بیت‌کوین بود.
  • دامیننس بیت‌کوین از 50.5% به 53.9% افزایش یافت که این مساله به سود دیگر ارزهای دیجیتال تمام شد.
  • ارتباط بیت‌کوین با دارایی‌های مالی سنتی در حال تغییر است و شرکت‌هایی مانند کوین‌بیس را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

افزایش قیمت بیت‌کوین

در 24 ساعت گذشته، قیمت بیت‌کوین 13% افزایش یافت و به بیش از 35000 دلار رسید. دلیل اصلی این افزایش قیمت امید به تایید ETF بیت‌کوین بود. هر BTC در حال حاضر حدود 33000 دلار ارزش دارد. نکته‌ی مهم این است که این افزایش فقط به بیت‌کوین محدود نمی‌شود. کل بازار ارزهای دیجیتال از این حرکت صعودی بهره می‌برد.

تاثیر بیت‌کوین بر بازار کریپتو

از 16 تا 24 اکتبر، ارزش بازار بیت‌کوین از 500 میلیارد دلار به 650 میلیارد دلار افزایش یافت. ارزش بازار کریپتو نیز 180 میلیارد دلار رشد داشت. این نشان می‌دهد که تقریباً 540 میلیارد دلار از ارزش بازار بیت‌کوین به بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال سرازیر شده و نقش محوری بیت‌کوین در ارتقای بازار را برجسته می‌کند.

تاثیر بیت‌کوین بر امور مالی سنتی

بیت‌کوین مستقیماً بر دارایی‌های مالی سنتی تأثیر نمی‌گذارد. با این حال، شرکت‌هایی را که در حوزه‌ی بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال فعال هستند، تحت تأثیر قرار می‌دهد. به عنوان مثال، کوین‌بیس شاهد افزایش 7 درصدی در قیمت خود بود. ارتباط بیت‌کوین با طلا نیز احتمالاً به دلیل تنش‌های جهانی و عدم اطمینان بازار، که BTC را به یک گزینه سرمایه‌گذاری امیدوارکننده تبدیل می‌کند، در حال رشد است. با این وجود، ارتباط با دارایی‌های مالی سنتی نامشخص و همواره در معرض تغییر است.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *