نسخه‌ی جدید شامل قابلیت‌هایی است که توسعه‌دهندگان معتقدند کارایی سرمایه را افزایش داده و هزینه‌های مربوط به کارمزد شبکه را کاهش می‌دهد.

طبق یک رشته‌ توئیت منتشر شده در توئیتر در تاریخ 27 ژانویه از تیم آوه ، نسخه‌ی سوم برنامه‌ی وام‌دهی رمزنگاری آوه اکنون برای اولین بار در اتریوم مستقر شده است. نسخه‌ی سوم آوه یا “Aave v3”  ابتدا در مارس 2022 منتشر شد و مدت کوتاهی پس از آن بر روی چندین بلاک چین سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) مستقر شد. تا پیش از این، کاربران اتریوم فقط به نسخه قدیمی‌تر «v2»یعنی نسخه‌ی دوم  این برنامه دسترسی داشتند.

پروتکل  نسخه‌ی سوم آوه یا Aave V3  اکنون در بازار اتریوم فعال است.

هیجان‌انگیزترین جنبه‌ی نسخه‌ی سوم آوه طراحی انعطاف‌پذیر آن است که انواع ویژگی‌های جدید کاهش ریسک را امکان‌پذیر کرده و کارایی سرمایه و نقدینگی غیرمتمرکز آن را بهبود می‌بخشد. درنهایت همه‌ی اینها منتهی به کاهش هزینه‌های مربوط به کارمزد شبکه خواهد شد.

Aave (@AaveAave)   – توئیتر – 27 ژانویه 2023

نسخه‌ی سوم آوه یا Aave v3  شامل چندین قابلیت است که به کاربران کمک می‌کند در هزینه‌ها صرفه جویی کنند و کارایی سرمایه‌ی خود را به حداکثر برسانند. به عنوان مثال، در صورتی که وثیقه‌ی وام گیرنده با دارایی قرض‌گرفته شده مرتبط باشد، این حالتِ با کارایی بالا، به وام گیرنده اجازه می‌دهد تا از برخی پارامترهای ریسک‌پذیری سخت‌گیرانه‌تر برنامه جلوگیری کند. توسعه دهندگان می‌گویند این ممکن است برای وام گیرندگان استیبل کوین یا مشتقات استیکینگ لیکوئید مفید باشد. این مسئله می‌تواند بر افزایش تقاضای خرید ارز آوه تاثیرگذار باشد.

علاوه بر این، قابلیت «ایزوله کردن» به برخی از دارایی‌های پرریسک‌تر اجازه می‌دهد به عنوان وثیقه استفاده شوند؛ البته تا زمانی که سقف بدهی خود را دارند و وام فقط برای استیبل‌کوین‌ها استفاده می‌شود.