اخبار ارزهای دیجیتال

تاثیر عبور ارزش تحقق‌یافته‌ اتریوم از 181 دلار بر قیمت ETH چیست؟

ارزش واقعی یا تحقق‌یافته‌ی اتریوم به 181.6 میلیارد دلار رسید. این میزان  بالاترین حد در 8 ماه گذشته به حساب می‌آید. این مساله نشان‌دهنده‌ی استفاده فعال از پلتفرم اتریوم است. در حال حاضر قیمت ETH ثبات نسبی دارد اما این افزایش می‌تواند منجر به افزایش احتمالی قیمت ETH شود.

خلاصه‌ی خبر

  • ارزش تحقق‌یافته‌‌ی اتریوم اکنون به 181.6 میلیارد دلار رسیده که بالاترین میزان در 8 ماه گذشته است.
  • ارزش تحقق‌یافته، توکن‌های اتریومی را که در طول یک سال روی زنجیره جابه‌جا شده‌اند، اندازه‌گیری می‌کند.
  • ارزش تحقق‌یافته‌ی اتریوم بسیار بالا رفته است. این مساله بدان معناست که شبکه از همیشه شلوغ‌تر است. با این حال، قیمت ETH ثباتی نسبی را تجربه می‌کند.

سقف تحقق‌یافته‌ی اتریوم به بالاترین حد 8 ماهه رسید

Glassnode اخیراً پویایی قوی اتریوم در زنجیره را مورد توجه بررسی داده است. در این بررسی مشخص شد که اتریوم (ETH)، دستاوردی قابل توجه کسب کرده و ارزش سرمایه‌ی واقعی آن به 181,606,579,492.76 دلار رسیده است. این افزایش، بالاترین میزان در 8 ماه گذشته به حساب می‌آید و بر فعالیت قابل توجه در شبکه تأکید می‌کند.

افزایش مداوم و معنایی آن

از ژانویه 2023، ارزش تحقق‌یافته‌ی اتریوم یک مسیر صعودی ثابت را دنبال کرده است. در نوامبر 2022، ارزش تحقق‌یافته از 190 میلیارد دلار فراتر رفت. با این حال، در عرض دو ماه، کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و به زیر 170 میلیارد دلار کاهش یافت. این معیار که به عنوان سقف تحقق‌یافته شناخته می‌شود، ارزش توکن‌های اتریوم جابه‌جا شده در زنجیره‌ را در طول یک سال اندازه‌گیری می‌کند. این فاکتور برخلاف ارزش بازار، ارزش توکن را در آخرین تراکنش تعیین می‌کند، نه قیمت فعلی. این معیار ارزش ETH نگهداری شده در صرافی‌های متمرکز یا کیف پول‌های غیرفعال را حذف می‌کند. علیرغم رسیدن ارزش تحقق یافته به بالای 181 میلیارد دلار، ارزش بازار فعلی 221,891,340,827 دلار است.

تاثیر بر قیمت ETH و فعالیت معاملاتی

صعود اتریوم در ارزش تحقق‌یافته، که نشان‌دهنده‌ی افزایش فعالیت در شبکه‌ی اتریوم است، احساسات مثبت را افزایش می‌دهد. بنا بر گزارش  CoinGape News، این افزایش به یک الگوی صعودی بالقوه اشاره می‌کند که می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یک مسیر امیدوارکننده به سمت 2500 دلار باشد. با این حال، در هفته‌های اخیر شاهد ثبات قیمت ETH با کاهش حجم معاملات بوده‌ایم. در حال حاضر با قیمت 1845 دلار، عملکرد تجمعی هفت روزه‌ی ETH نشان‌دهنده‌ی رشد محدود است. در 24 ساعت گذشته، معامله‌گران بیش از 2 میلیارد دلار ETH معامله کردند. با این حال، این رقم نسبت به روزهای گذشته کاهش 17 درصدی را نشان می‌دهد.

جهش قابل توجه اتریوم در ارزش تحقق یافته، بر شلوغی و سرزندگی شبکه تاکید می‌کند. با وجود ثبات قیمت، یک روند صعودی بالقوه می‌تواند به زودی محقق شود.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =