بازرگانان Shopify NFT حالا می‌توانند از ابزارهای “tokengating” استفاده کنند تا تعیین کنند که کدام توکن داران می‌توانند به محصولات انحصاری، توزیع رایگان و مزایای NFT دسترسی داشته باشند و کدام یک نمی‌توانند.

غول تجارت الکترونیکی سازگار با رمزارز، Shopify، مجموعه‌ای از ابزارهای تجارت بلاک‌چین را راه‌اندازی کرده است تا تجربه کاربری فروشگاه‌های متمرکز بر Web3 خود را که توسط این پلتفرم میزبانی می‌شوند، بهبود ببخشد.

با اعلام توییتری این حرکت در 9 فوریه، طراح تیم بلاک‌چین شاپیفای @ryancreatescopy خاطرنشان کرد: “ما ابزارهای جدیدی برای کمک به ساخت برنامه‌های Tokengating را برای بازرگانان Shopify توسعه داده‌ایم.”

از نظر پشتیبانی از کیف پول کریپتوی توسعه‌یافته، Shopify با پروتکل ورود با اتریوم (SIWE) که توسط سرویس نامگذاری اتریوم (ENS) و بنیاد اتریوم هدایت می‌شود، یکپارچه شده است.

SIWE ورود امن کاربر و احراز هویت حساب‌های اتریوم و دامنه‌های ENS را بدون ارائه شناسه‌های خصوصی به اشخاص ثالث مانند نام، شماره تلفن و آدرس امکان‌پذیر می‌کند.

موضوع اطلاعات خصوصی کاربران یک نقطه تاریک در گذشته‌ی Shopify یه حساب می‌آید. در آوریل 2022، گروهی از کاربران ناراضی یک شکایت دسته‌جمعی علیه شرکت و ارائه‌دهنده کیف پول سخت‌افزاری لجر در رابطه با نشت شدید داده‌های کاربر در سال 2020 تنظیم کردند.

کاربر @Sadaf.eth وکیل انجمن ENS Labs در 9 فوریه به ادغام SIWE با Shopify در توییتر اشاره کرد و به اسناد توسعه‌دهنده که نحوه ساخت ابزار را در فروشگاه‌های Shopify توضیح می‌دهد اشاره کرد که باعث خوشحالی برخی از اهالی جامعه‌ی اتریوم شد.

” statementGenerator prop به شما اجازه می‌دهد تا عبارت نمایش داده شده در پیام ورود با اتریوم را سفارشی کنید. این عملکرد آدرس کیف پول متصل را دریافت می‌کند و به شما امکان می‌دهد پیام‌های خود را برای مطابقت بهتر با برند خود گسترش دهید و سفارشی‌سازی کنید.”

در این مرحله، هنگامی که یک تاجر ویژگی SIWE را به کیف پول Shopify متصل می‌کند، قابلیت این که کاربر می‌تواند روی دکمه “ورود به سیستم با اتریوم” کلیک کنند نمایش داده می‌شود تا آدرس‌های خود را از طریق شرکای واسطه‌ی SIWE مانند Coinbase, Fortmatic, WalletConnect, PortisCoinbase, Fortmatic, WalletConnect, Portis و Torus متصل کنند.