ارز دیجیتال آراگون با نماد ANT به‌عنوان توکن بومی شبکه آراگون استفاده می‌شود. آراگون یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین اتریوم با هدف ارائه چارچوبی برای ایجاد، مدیریت و اداره سازمان‌های غیرمتمرکز است و توکن ANT نقش کلیدی در این اکوسیستم ایفا می‌کند. صاحبان توکن ANT توانایی مشارکت در شکل‌دهی و جهت‌گیری سیاست‌های آینده شبکه آراگون، از جمله پیشنهاد و رای‌گیری در مورد تغییرات در پروتکل و پارامترهای آن را دارند. ارز دیجیتال آراگون با تمرکززدایی، شفافیت و حاکمیت جامعه‌محور، یک بازیگر مهم در اکوسیستم روبه‌رشد DAOها و سیستم‌های حاکمیتی مبتنی بر بلاک چین است و راهی را برای افراد و سازمان‌ها برای مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها فراهم می‌کند. در ادامه‌ی این مقاله‌ی نوبیتکس مگ به سوال ارز دیجیتال آراگون چیست پاسخ می‌دهیم و مزایا، معایب، کاربردها، تاریخچه‌ی قیمتی و پتانسیل سرمایه‌گذاری این توکن را بررسی می‌کنیم.

آشنایی با ارز دیجیتال آراگون (ANT)

 آشنایی با ارز دیجیتال آراگون

ارز دیجیتال آراگون با نماد ANT (Aragon Network Token)، ارز بومی پلتفرم آراگون است. ارز دیجیتال آراگون یک توکن بر پایه‌ی فناوری بلاک چین اتریوم ERC-20 (یک استاندارد پرکاربرد برای ایجاد توکن‌های قابل تعویض در بلاک چین اتریوم) است. توکن ANT یک ارز دیجیتال حاکمیتی برای مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها و رای دادن به‌منظور توسعه و بهبود پلتفرم آراگون است. ارز دیجیتال آراگون می‌تواند برای دریافت پاداش به‌منظور شرکت در مکانیسم‌های حاکمیت شبکه آراگون، استیک شود. دارندگان توکن ANT  می‌توانند از توکن‌های خود برای رای دادن به پیشنهادهای مختلف در رابطه‌ با شبکه آراگون از جمله تغییرات در شبکه و طرح‌های توسعه استفاده کنند.

آشنایی با پلتفرم آراگون

آشنایی با شبکه آراگون

آراگون یک پروژه غیرمتمرکز ساخته‌شده روی بلاک چین اتریوم است و با استفاده از قراردادهای هوشمند، حاکمیتی غیرمتمرکز را امکان‌پذیر می‌کند. پلتفرم آراگون به کمک ابزار و سرویس‌هایی که ارائه می‌دهد، محیطی برای ایجاد و مدیریت DAOها (سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز) فراهم می‌کند. همچنین اکوسیستم آراگون دارای یک چارچوب حاکمیتی است که به DAOها امکان ایجاد قوانین، فرایندها و مکانیسم‌های تصمیم‌گیری را می‌دهد. پلتفرم آراگون یک پروژه‌ی متن‌باز (Open Source)، شفاف و جامعه‌محور است که هدف آن ارتقای تمرکززدایی، شفافیت و فراگیری با حذف واسطه‌ها با استفاده از فناوری بلاک چین است. آراگون برای دسته‌ی متنوعی از کاربردها مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری استفاده شده است. این پلتفرم یک رابط کاربر پسند را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که آن را به یک انتخاب محبوب برای علاقه‌مندان به ایجاد و مدیریت سازمان‌های غیرمتمرکز تبدیل می‌کند.

هدف ارز دیجیتال آراگون چیست؟

اهداف پروژه‌ی آراگون و توکن بومی آن ANT

هدف اصلی ارز دیجیتال آراگون با نماد ANT به‌عنوان توکن بومی شبکه آراگون، مشارکت در مدیریت پلتفرم آراگون است و به صاحبان توکن ANT امکان رای دادن در مورد پیشنهادها و تصمیمات مربوط به توسعه‌ی پلتفرم را می‌دهد. همچنین صاحبان ارز دیجیتال آراگون می‌توانند توکن‌های خود را به‌منظور دریافت پاداش و شرکت در سایر فعالیت‌های اکوسیستم آراگون به اشتراک بگذارند. به‌طور کلی ارز دیجیتال آراگون نقش اثرگذاری در رشد پروژه‌ی آراگون برعهده دارد و به صاحبان توکن، مشوق‌ها و فرصت‌های متنوعی برای مشارکت در توسعه‌ی آینده‌ی پلتفرم می‌دهد.

ارز دیجیتال آراگون چگونه کار می‌کند؟

آراگون به دنبال ارائه چارچوبی برای ایجاد و مدیریت سازمان‌های غیرمتمرکز است. پلتفرم آراگون یک چارچوب مدولار (Modular Framework) شامل ماژول‌های مختلف از جمله مدیریت توکن، رای‌گیری و امور مالی را ارائه می‌دهد که امکان سفارشی‌سازی DAOها بر اساس نیازهای هر سازمان را در اختیارشان قرار می‌دهد. یکی از ویژگی‌های کلیدی آراگون این است که هرکسی می‌تواند DAO خود را روی پلتفرم آراگون بدون نیاز به مجوز یک مرجع مرکزی ایجاد کند و با تعریف قوانین حاکمیتی، توکن خود را صادر کند. آراگون شفافیت در تصمیم‌گیری‌های سازمانی را با ثبت تمام پیشنهادها، رای‌ها و اقدامات روی فناوری بلاک چین تضمین می‌کند. آراگون به DAOها اجازه می‌دهد در صورت نیاز تغییراتی در ساختار حاکمیتی خود ایجاد کنند و قوانین حاکمیتی خود را از طریق پیشنهادها و رای‌گیری صاحبان توکن ارتقا دهند. به دلیل ساخته‌شدن پلتفرم آراگون روی بلاک چین اتریوم، این پروژه قابلیت ادغام با پروتکل‌ها و سرویس‌های مبتنی بر اتریوم مانند متامسک MetaMask را دارا است. به‌طورکلی، آراگون در نظر دارد چارچوبی غیرمتمرکز، شفاف و قابل‌تنظیم برای سازمان‌ها فراهم کند تا به شیوه‌ای دموکراتیک و کارآمد، بدون تکیه بر ساختارهای سلسله‌مراتبی سنتی، فعالیت کنند. 

تاریخچه ارز دیجیتال آراگون ANT

 تاریخچه‌ی ایجاد ارز دیجیتال آراگون

لوئیس کوئنده (Luis Cuende) و خورخه ایزکویردو (Jorge Izquierdo) پلتفرم آراگون را در سال 2017 ایجاد کردند. توکن آراگون ANT یک ارز دیجیتال که هدف آن ایجاد یک پلتفرم سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) روی فناوری بلاک چین اتریوم است. ارز دیجیتال آراگون ANT به‌عنوان توکن بومی پلتفرم آراگون در ماه می 2017 به کمک ICO (عرضه سکه اولیه) عرضه شد. عرضه اولیه سکه برای توکن ANT یکی از موفق‌ترین ICOها  در سال 2017 بود و در طول 15 دقیقه توانست حدود 25 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند. نام پلتفرم آراگون برگرفته از نام منطقه‌ای تاریخی به نام آراگون در شمال شرقی اسپانیا است که به‌خاطر تاریخ طولانی خودمختاری‌اش معروف است. از زمان راه‌اندازی تا به امروز، آراگون پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته و چندین نسخه از نرم‌افزار آراگون منتشر شده است که عبارت‌اند از:

 • Aragon Core
 • Aragon Apps
 • Aragon Court

پروژه آراگون یک بازیگر فعال در فضای حاکمیت غیرمتمرکز است. این پروژه به‌عنوان یک پلتفرم تاثیرگذار در بستر حاکمیت غیرمتمرکز، با سایر پروژه‌های بلاک چین نیز همکاری و مشارکت داشته است. به‌طور کلی، تاریخچه توکن آراگون ANT با توسعه پروژه درهم‌تنیده شده است.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال آراگون

تیم توسعه‌دهنده‌ی توکن ANT

ایجادکنندگان و توسعه‌دهندگان پروژه Aragon که هدف آن ارائه امکانات برای ایجاد و مدیریت سازمان‌های غیرمتمرکز در بلاک چین اتریوم است، افراد زیر هستند:

 1. لوئیس کوئنده (Luis Cuende): یک کارآفرین و برنامه‌نویس اسپانیایی و پایه‌گذار پروژه آراگون است. او یک چهره‌ی شناخته‌شده در فضای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود و در پروژه‌های بلاک چین مختلفی فعالیت داشته است.
 2. خورخه ایزکویردو (Jorge Izquierdo): یک کارآفرین، مهندس نرم‌افزار و از پایه‌گذاران پروژه آراگون است. ایزکویردو سابقه‌ی فعالیت در حوزه‌ی تخصصی کامپیوتر را دارد و به‌طور فعال در توسعه بلاک چین و فناوری‌های غیرمتمرکز مشارکت داشته است. ایزکویردو به واسطه‌ی تخصصش در قراردادهای هوشمند و توسعه فناوری بلاک چین، فرد شناخته‌شده‌ای است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال آراگون

ارز دیجیتال آراگون ویژگی‌های بیشتر از حق مشارکت در اداره شبکه آراگون برای صاحبان توکن دارد. توکن ANT را می‌توان برای ایجاد سازمان‌های غیرمتمرکز و دسترسی به خدمات ارائه شده توسط شبکه آراگون استفاده کرد. این ارز دیجیتال قابلیت استیکینگ دارد که به ایمن‌سازی شبکه کمک می‌کند و صاحبان توکن می‌توانند توکن‌های ANT اضافی به‌عنوان پاداش دریافت کنند. از دیگر ویژگی‌های مهم توکن آراگون این است که تصمیم‌گیری‌ها در شبکه آراگون به‌صورت دسته‌جمعی توسط صاحبان توکن انجام می‌شود که نتیجه‌ی آن تمرکززدایی و شفافیت است. همچنین پلتفرم آراگون به شکلی طراحی شده که بتواند قابلیت همکاری با سایر برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و پروتکل‌ها را داشته باشد. 

توکنومیک ارز دیجیتال ANT

آشنایی با توکنومیکس ارز دیجیتال آراگون

توکنومیکس(Tokenomics) به معنای بررسی ابعاد اقتصادی یک ارز دیجیتال مانند توزیع، عرضه و تقاضا و برنامه انتشار است که بر ارزش توکن اثر می‌گذارد. توکن آراگون ANT به روش ICO در 2017 توزیع شد که 70 درصد از کل عرضه به عموم فروخته شد و 30 درصد باقی‌مانده به انجمن آراگون اختصاص یافت. ارز دیجیتال آراگون دارای 40.03 میلیون توکن در گردش است و حداکثر عرضه‌ی این توکن 45.09 میلیون محدود شده است.

کاربرد توکن ANT چیست؟

ارز دیجیتال آراگون علاوه بر استفاده برای پرداخت هزینه‌های تراکنش و سایر هزینه‌های مربوط به شبکه آراگون، کاربردهای مختلفی از جمله رای‌گیری، حل اختلاف، تورم، سوزاندن توکن و تخصیص دارد. صاحبان توکن ANT می‌توانند از توکن‌های خود برای شرکت در رای‌گیری (Voting) پیشنهادهای حاکمیتی برای تصمیمات مهم به‌منظور توسعه و هدایت شبکه آراگون استفاده کنند. از ارز دیجیتال آراگون به‌عنوان وثیقه در دادگاه آراگون (Aragon Court) برای حل اختلاف(Dispute Resolution) در شبکه آراگون نیز استفاده می‌شود. توکن آراگون دارای یک نرخ تورم (Inflation) داخلی است که سالانه کاهش می‌یابد تا به نرخ تورم حداقل 3 درصد در سال برسد. تعدادی از توکن‌های تورمی آراگون با مکانیسم سوزاندن (Token Burning) برای همیشه از چرخه گردش خارج می‌شوند. همچنین توکن‌های تخصیص‌یافته به انجمن آراگون که در عرضه اولیه سکه (ICO) توزیع نشده‌اند، به‌تدریج آزاد می‌شوند و در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

معرفی سرویس‌های ارز دیجیتال آراگون

آشنایی با سرویس‌های متنوع ارز دیجیتال آراگون

ارز دیجیتال آراگون خدمات مختلفی را به کاربران ارائه می‌دهد که در ادامه چند مورد از آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

 1. Aragon DAO Framework: چارچوب DAO آراگون شامل قراردادهای هوشمند، قالب‌ها و رابط‌هایی است که به کاربران امکان ایجاد DAO ها با ویژگی‌های مختلفی مانند حاکمیت مبتنی بر توکن، رأی‌گیری، مدیریت مالی و مدیریت عضویت می‌دهد.
 2. Aragon Court: دادگاه آراگون یک سرویس حل اختلاف غیرمتمرکز برای حل‌و‌فصل اختلافات در DAO ها با رویکردی شفاف و با استفاده از شبکه غیرمتمرکز هیئت‌منصفه است.
 3. Aragon Agent: ابزاری است که به DAO ها اجازه می‌دهد با قراردادها و خدمات هوشمند خارجی در بلاک چین اتریوم تعامل داشته باشند و به‌عنوان یک پروکسی برای DAO عمل می‌کند و آن را قادر می‌سازد تا تراکنش‌ها را انجام دهد، دارایی‌ها را مدیریت کند و با پروتکل‌های دیگر به شیوه‌ای ایمن و قابل‌تنظیم تعامل داشته باشد.
 4. Aragon Apps: آراگون برنامه‌های متنوعی را برای گسترش عملکرد DAOها ارائه می‌دهد از جمله برنامه مالی آراگون، برنامه رای‌گیری آراگون و…
 5. Aragon SDK: کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) آراگون به کاربران امکان ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) سفارشی را می‌دهد.
 6. Aragon Network: شبکه آراگون یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) است باهدف آن مدیریت توسعه و تکامل پلتفرم آراگون است که توسط صاحبان توکن ANT اداره می‌شود.

نقشه راه ارز دیجیتال آراگون

نقشه‌ی راه و برنامه‌های توسعه‌ای پروژه‌ی آراگون

نقشه‌ی راه شبکه آراگون شامل چندین مرحله است. در شروع کار تمرکز اصلی روی راه‌اندازی شبکه آراگون و توزیع توکن ANT بود که این مرحله به پایان رسیده است. مرحله بعدی شامل توسعه زیرساخت‌ها و انتشار نرم‌افزارهایی از جمله Aragon Court برای حل اختلافات سازمان‌های غیرمتمرکز است. آراگون در تلاش است با بهبود تجربه کاربری و مشارکت جامعه، پذیرش کاربران را افزایش دهد. در بلندمدت نیز شبکه آراگون در نظر دارد با سایر اکوسیستم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند صرافی‌های غیرمتمرکز(DEX) و پلتفرم‌های وام‌دهی همکاری و ادغام یکپارچه داشته باشد تا کاربران با طیف گسترده‌تری از فناوری‌های بلاک چین تعامل داشته باشند.

مزایای ارز دیجیتال آراگون

توکن ANT مزایای متنوعی دارد که موجب محبوبیت آن بین علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال شده است. چند مورد از مزایای ارز دیجیتال آراگون عبارت‌اند از:

 1. حاکمیت غیرمتمرکز: در شبکه آراگون تصمیمات به‌صورت دسته‌جمعی توسط صاحبان توکن ANT طی یک فرایند دموکراتیک و فراگیر گرفته می‌شود.
 2. شفافیت و امنیت: توکن ANT روی بلاک چین اتریوم ساخته شده که به واسطه‌ی قراردادهای هوشمند، تصمیمات دسته‌جمعی و شفافیت فرایندها، سطح بالایی از امنیت را برای کاربران فراهم می‌کند.
 3. قابلیت همکاری: توکن آراگون به DAOهای ایجاد شده در شبکه آراگون اجازه‌ی تعامل با سایر پروتکل‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را می‌دهد که می‌تواند موجب افزایش استفاده از توکن ANT و در نتیجه افزایش ارزش آن شود.
 4. جامعه قوی: جامعه‌ی آراگون را گروهی از توسعه‌دهندگان قوی، مشارکت‌کنندگان فعال و کاربرانی تشکیل می‌دهد که در اداره و توسعه‌ی شبکه آراگون نقش دارند.

همچنین باید توجه داشت که توکن‌های ANT برای صاحبانش فرصت شرکت در رشد شبکه آراگون و بهره‌مندی از موفقیت احتمالی آن را فراهم می‌کند.

معایب ارز دیجیتال آراگون

مانند تمام ارزهای دیجیتال، توکن آراگون ANT نیز معایب خاص خودش را دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. نوسان قیمت توکن ANT: ارزش توکن ANT می‌تواند بسته به شرایط بازار به‌شدت نوسان کند و به زیان‌های احتمالی برای سرمایه‌گذارانی منجر شود که به‌خوبی برای نوسانات بازار آماده نیستند.
 2. عدم‌قطعیت نظارتی: رمزارز آراگون ANT مانند سایر ارزهای دیجیتال، در معرض خطرات نظارتی است و ممکن است یا محدودیت‌های نظارتی مواجه شود که در این صورت روی ارزش توکن آراگون تاثیرگذار خواهد بود.
 3. خطرات فنی: فناوری بلاک چین در حال تکامل است و ممکن است خطرات فنی مانند تراکم شبکه یا آسیب‌پذیری در قراردادهای هوشمند را به همراه داشته باشد که به خسارات مالی یا اختلال در اکوسیستم آراگون منجر شود.
 4. خطرات حاکمیتی: تصمیمات حاکمیتی با رای‌گیری همیشه به نتایج مطلوب منجر نمی‌شود. ممکن است بین صاحبان توکن ANT اختلاف و عدم اجماع اتفاق پیش بیاید.
 5. پذیرش محدود: توکن ANT دارای پتانسیل بسیاری است؛ اما نسبت به ارزهای دیجیتال معتبری مانند بیت کوین، پذیرش محدودی دارد. این موضوع می‌تواند روی قابلیت استفاده، توسعه پلتفرم آراگون و نقدینگی اکوسیستم اثرگذار باشد.
 6. رقابت: پروژه‌های مشابه با پلتفرم آراگون در فضای رقابتی بلاک چین و ارزهای دیجیتال مشغول فعالیت هستند که می‌توانند سهم بازار آراگون را از آن خود کنند.

معرفی بهترین کیف پول ارز دیجیتال آراگون

معرفی بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری توکن ANT

ارز دیجیتال آراگون ANT به‌عنوان یک توکن اتریومی با استاندارد ERC-20 را می‌توان در تمام کیف پول‌هایی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، نگهداری کرد. چند مورد از این کیف پول‌ها عبارت‌اند از:

 1. MetaMask: یک کیف پول محبوب مبتنی بر وب است که به شما امکان می‌دهد توکن‌های مختلف مبتنی بر اتریوم از جمله آراگون (ANT) را مدیریت و ذخیره کنید.
 2. Ledger Nano S: کیف پول سخت‌افزاری که سطح بالایی از امنیت را برای ذخیره ارزهای دیجیتال از جمله آراگون (ANT) فراهم می‌کند.
 3. MyEtherWallet: این امکان را به شما می‌دهد تا با ایجاد و دسترسی ایمن به کیف پول در دستگاه خود، توکن‌های آراگون (ANT) را ذخیره و مدیریت کنید.
 4. Trust Wallet: تراست ولت یک کیف پول موبایل پرطرفدار که هم برای دستگاه‌های iOS و هم برای اندروید برای کاربرانی که قصد ذخیره سازی این ارز را دارند در دسترس است.
 5. Exodus: دارای یک رابط کاربرپسند است و به شما امکان می‌دهد توکن‌های خود از جمله توکن ANT را به طور ایمن روی دسکتاپ خود ذخیره و مدیریت کنید.

تاریخچه قیمتی ارز دیجیتال آراگون

تاریخچه‌ی قیمتی توکن ANT

ارز دیجیتال آراگون ANT مانند سایر ارزهای دیجیتال دارای نوسانات قیمتی است. توکن ANT که یک توکن مبتنی بر فناوری بلاک چین اتریوم با استاندارد ERC-20 است، از نظر قیمتی نیز به ارز دیجیتال اتریوم وابسته است. در زمان نگارش این مقاله، این توکن در محدوده‌ی قیمتی 3.28 دلار و با حجم معامله‌ی روزانه حدود 33.43 میلیون دلار در حال معامله است. این ارز دیجیتال در سال 2022 قیمت تاریخی 14.79 دلار را نیز تجربه کرده است و صاحبان این توکن امیدوارند دوباره شاهد این قیمت باشند.

آیا می‌توان توکن آراگون را استخراج کرد؟

ارز دیجیتال آراگون با نماد ANT را نمی‌توان از طریق ماینرها استخراج کرد. توکن ANT برای مشارکت در مدیریت پلتفرم آراگون استفاده می‌شود، با این‌ حال مانند بیت کوین قابل‌استخراج نیست. ارز دیجیتال آراگون را می‌توان از طریق فرایندهای مختلفی مانند فروش توکن، ایردراپ (airdrops) و سایر طرح‌های مبتنی بر جامعه به دست آورد.

چگونه ارز دیجیتال آراگون بخریم؟

برای خرید ارز دیجیتال آراگون ANT می‌توان به یکی از صرافی‌هایی که این ارز را در لیست خود فهرست کرده‌اند، مراجعه کرد. همچنین می‌توانید برای خرید توکن ANT به صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس مراجعه کنید. برای خرید توکن آراگون از صرافی آنلاین نوبیتکس باید مراحل زیر را  طی کنید:

 1. ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس
 2. تایید حساب کاربری
 3. شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن
 4. خرید ارز دیجیتال آراگون

آیا توکن ANT سرمایه‌گذاری خوبی است؟

بررسی پتانسیل سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال آراگون

قیمت ارز دیجیتال آراگون به عوامل زیادی بستگی دارد. پلتفرم آراگون از زمان شروع فعالیت پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته است که ادامه‌ی این روند می‌تواند به افزایش قیمت توکن بومی این پروژه یعنی ANT منجر شود. این توکن به باور بعضی از تحلیل‌گران یکی از پر پتانسیل‌ترین ارزهای دیجیتال است و افزایش قیمت قابل‌توجهی را در نیمه‌ی دوم سال 2023 تا محدوده‌ی قیمتی 5.75 دلار تجربه خواهد کرد. اما فراموش نکنید که هیچ سرمایه‌گذاری‌ای تضمین‌شده نیست و گروهی از تحلیل‌گران نیز با استناد به معایب این توکن، رشد قیمتی ارز دیجیتال آراگون را غیرقابل‌تصور می‌دانند.

 طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، قیمت رمز ارز اتریوم روندی صعودی را طی می‌کند و برخی تحلیل‌گران معتقدند که ممکن است تا سال 2030 شاهد اتریوم 35 هزار دلاری باشیم، هرچند که هیچ قطعیتی وجود ندارد. با توجه به وابستگی توکن ANT به اتریوم، قابل انتظار است که رشد قیمت ارز دیجیتال اتریوم تاثیر مثبتی روی رشد قیمت توکن آراگون داشته باشد.

نتیجه‌گیری

در پایان، ارز دیجیتال آراگون باتوجه‌به توسعه‌ی شبکه آراگون پتانسیل افزایش ارزش قابل‌توجهی دارد. توکن ANT به‌عنوان ارز بومی شبکه آراگون که روی بلاک چین اتریوم با استاندارد ERC-20 ساخته شده، به افراد اجازه‌ی ایجاد و مدیریت سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) موردنظر خود را می‌دهد. توکن ANT به کاربران شبکه‌ی آراگون امکان حکمرانی غیرمتمرکز، فرایندهای تصمیم‌گیری شفاف و جامعه‌محور را می‌دهد. ارز دیجیتال آراگون با توجه‌ به ویژگی‌های منحصربه‌فرد و مزایای بسیاری که دارد، می‌تواند نقش مهمی در آینده‌ی حاکمتی غیرمتمرکز و اکوسیستم‌های DAO ایفا کند. برای خرید توکن ANT می‌توانید به صرافی آنلاین نوبیتکس مراجعه کنید.