اشاره‌ی ایلان ماسک به دوج‌کوین در رابطه با تغییر نام تجاری توییتر به “X”، باعث افزایش 10 درصدی قیمت DOGE شد. حوادث قبلی مرتبط با ماسک به طور مشابه بر ارزش DOGE تأثیر گذاشته است. با این حال، نیات واقعی او در مورد نقش ارز دیجیتال در “X” هنوز نامشخص است.

خلاصه‌ی خبر

  • دوج‌کوین (DOGE) پس از اینکه ایلان ماسک آن را به “X” -ری‌برند توییتر- پیوند داد، 10% افزایش یافت.
  • ماسک لوگوی متحرک “X” را که توسط یک ویدیو آرتیست دوج‌کوین ایجاد شده است، به اشتراک گذاشت و موجب هیجان بسیاری شد.
  • اقدامات قبلی ماسک، مانند تغییر لوگوی توییتر، در گذشته بر قیمت DOGE تأثیر گذاشته است.

رشد 10 درصدی DOGE پس از ارتباط “X” به دوج‌کوین توسط ایلان ماسک

دوج‌کوین (DOGE) پس از یک لینک شگفت‌انگیز به ری‌برند توییتر به نام X که توسط ایلان ماسک آغاز شد، افزایش قابل توجهی 10 درصدی در ارزش خود را تجربه کرد. این افزایش زمانی اتفاق افتاد که ماسک یک لوگوی متحرک 9 ‌ثانیه‌ای “X” را که توسط DogeDesigner، ویدیو آرتیست Dogecoin & MyDoge Inc طراحی شده بود، منتشر کرد. گنجاندن نماد دوج‌کوین در بیو‌ی توییتر ماسک، در کنار لوگوی “X”، هیجان قابل توجهی را در بین سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

تاثیر ایلان ماسک بر قیمت DOGE

تأثیر ایلان ماسک بر قیمت دوج‌کوین کاملاً مستند است و اظهارات و اقدامات او باعث نوسانات قابل توجهی در ارزش این میم‌کوین شده است. پیش از این نیز ماسک با تغییر موقت لوگوی توییتر به شیبا اینو منجر به افزایش ۲۵ درصدی قیمت DOGE شد. در نمونه‌ای دیگر، پس از اینکه ماسک قول داد که DOGE کمک مالی قابل توجهی برای تأیید مالکیت ادعایی خانواده‌اش بر معدن زمرد داد، یک پامپ 6 درصدی رخ داد. توییت‌های صعودی ماسک در می 2021، دوج‌کوین را به بالاترین حد خود یعنی 0.70 دلار رساند، اگرچه ارزش این سکه از آن زمان تا کنون تقریباً 90% کاهش یافته است.

شیطنت‌های ایلان ماسک باعث ایجاد نگرانی در مورد تجاری داخلی می‌شود

اقدامات ایلان ماسک در خصوص DOGE نگرانی‌های “تجارت داخلی” را افزایش می‌دهد. اتهامات دستکاری بازار از طریق تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، موجب تردید سرمایه‌گذاران نسبت به انگیزه‌ها و تأثیر او بر قیمت دوج‌کوین شده است.

سرنوشت مبهم DOGE در ری‌برند “X” توییتر

در تغییر نام تجاری توییتر به “X”، ایلان ماسک تغییرات همه جانبه را به زبان می‌آورد، اما نقش DOGE همچنان نامشخص است. جامعه‌ی ارزهای دیجیتال مشتاقانه منتظر به‌روزرسانی‌های ماسک در مورد پتانسیل DOGE در این پلتفرم ری‌برندشده است.