اصلی‌ترین رقیب دوج‌کوین، شیبا اینو (SHIB) از Binance USD (BUSD) از نظر ارزش بازار پیشی گرفته و به رتبه چهاردهم در رتبه‌بندی CoinGecko رسیده است. در حال حاضر و تا 16 آوریل، ارزش بازار شیبا 6.8 میلیارد دلار است.

استیبل‌کوین بایننس به دنبال دستور تنظیم‌کننده‌ی مالی ایالت نیویورک به Paxos مبنی بر توقف انتشار BUSD، سهم بازار خود را از دست داده است.

به نظر می‌رسید هدف بعدی شیبا اینو، لایت‌کوین (LTC) باشد؛ اما آوالانچ گوی سبقت را از شیبا اینو ربود. لایت‌کوین با ارزش بازار 6.9 میلیارد دلار در جایگاه سیزدهم قرار داشت و حالا با ارزش بازار ۷.۴ میلیارد دلار در جایگاه دوازدهم قرار دارد. آوالانچ با حجم بازار ۶.۹ میلیارد دلار در رتبه ۱۳ و شیبا اینو با حجم بازار ۶.۴ میلیارد دلار در رتبه ۱۴ قرار دارد.

در شرایط کنونی بازار، شکاف بین شیبا، آوالانچ و لایت کوین به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. رشد اخیر این میم‌کوین را می‌توان به عوامل مختلفی نسبت داد. عواملی مانند راه‌اندازی آتی Shiba Inu Metaverse، پروژه‌ای که هدف آن گسترش کاربرد اکوسیستم Shiba Inu است و برای افتتاح در دسامبر سال جاری آماده می‌شود.

توسعه‌دهندگان این میم‌کوین اطمینان دارند کاربران فرصت اکتشاف بخش‌هایی از متاورس را در پایان 2023 خواهند داشت.

با این وجود توسعه‌دهندگان معتقدند که تمام مناطق متاورس به طور کامل تکمیل نخواهد شد، زیرا این یک پروژه‌ی در حال انجام است. این توسعه احتمالاً به افزایش علاقه و سرمایه‌گذاری در توکن‌های SHIB کمک شایانی کرده است.

علاوه بر این، صحبت‌های زیادی پیرامون راه‌اندازی پیش‌روی نسخه‌ی شبکه‌ی اصلی راه‌حل لایه ۲ Shibarium وجود دارد.

همانطور که Shiba Inu به شتاب گرفتن ادامه می‌دهد، باید دید این میم‌کوین می‌تواند لایت‌کوین را نیز پشت سر بگذارد و به صعود خود در رتبه‌بندی ارزش بازار ادامه دهد؟