با خروج 1.1 میلیارد توکن، شبکه Shiba Inu اخیراً با جهش شدیدی در تعداد توکن‌های نابود شده روبرو شده است. این اتفاق نشان‌دهنده‌ی افزایش حیرت‌انگیز 5.5 میلیون درصدی توکن‌های سوزانده شده در مقایسه با سطوح متوسط می‌باشد. با توجه به این نکته که تعداد توکن‌های سوخته‌ی SHIB معمولاً زیر 100 میلیون است چنین توکن‌سوزی عظیمی برای اکوسیستم شیبا اینو نادر به حساب می‌آید. سوزاندن توکن یک مکانیسم کاهش تورم است که توسط بسیاری از ارزهای دیجیتال برای کنترل عرضه توکن‌های در گردش و در نتیجه تثبیت یا افزایش بالقوه‌ی ارزش توکن‌های باقی‌مانده استفاده می‌شود. در مورد Shiba Inu، از نظر تئوری این حجم قابل توجه توکن‌سوزی می‌تواند منجر به تعادل عرضه و تقاضای مطلوب‌تری شود و بر قیمت توکن تأثیر مثبت بگذارد.

با این حال، با وجود کاهش قابل توجه توکن‌های در گردش، عملکرد قیمت Shiba Inu تغییر خاصی را تجربه نکرده است. در حال حاضر، SHIB با قیمت 0.000001 دلار و بدون تغییر قیمت نسبت 24 ساعت گذشته معامله می‌شود. علاوه بر این SHIB نتوانسته از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) عبور کند.

عوامل متعددی می تواند در عدم حرکت قیمت Shiba Inu متاثر از این توکن‌سوزی گسترده نقش داشته باشد. احساسات گسترده‌تر بازار، در کنار نوسان مداوم سایر رمزارزهای اصلی مانند بیت‌کوین و اتریوم، ممکن است تأثیر توکن‌سوزی بر قیمت SHIB را کاهش دهد. علاوه بر این، توجه به این نکته حائز اهمیت است که سوزاندن توکن تنها یکی از عوامل موثر بر ارزش بازار یک ارز دیجیتال است و سایر عناصر مانند پذیرش، سودمندی و فعالیت شبکه می‌تواند نقش مهم‌تری به ویژه در چشم‌انداز بلندمدت در تعیین مسیر قیمت توکن ایفا کنند.