اخبار ارزهای دیجیتال

Clearpool شبکه‌ی Polygon را برای پلتفرم وام‌دهی سازمانی خود انتخاب می‌کند

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) کیلیرپول پلتفرم اعتباری سازمانی خود را به طور انحصاری در شبکه ابزار پیمایش اتریوم، Polygon مستقر خواهد کرد.

راب آلکورن، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار Clearpool در ایمیلی گفت:

“از زمانی که پروتکل بدون نیاز به مجوز را در Polygon در ماه ژوئن راه اندازی کردیم، از نزدیک با تیم Polygon کار می‌کنیم.” “ما یک رابطه قوی داریم و به همکاری برای ارائه محصولات DeFi سازمانی ادامه می‌دهیم.”

Clearpool Prime به عنوان یک بازار سرمایه در رده‌ی سازمانی عمل می‌کند، جایی که وام‌گیرندگان می‌توانند استخرهای اعتباری ایجاد کنند و ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌توانند برای کسب بازده سرمایه‌گذاری کنند. CoinDesk پیش‌تر گزارش داده بود که این پلتفرم قرار است در سه ماهه‌ی اول سال جاری شروع به کار کند.

جیکوب کرانبیشلر، یکی از هم‌بنیان‌گذار و مدیر عامل Clearpool در بیانیه‌ای گفت:

“انتظار مشاهده‌ی طیف گسترده‌ای از پروفایل‌های وام‌گیرندگان: از شرکت‌های تجاری سنتی گرفته تا انواع مختلف بازیگران بومی رمزارزها را داریم.” “Prime همچنین برای فین‌تک‌هایی که راه‌حل‌های وام‌دهی در دنیای TradFi (مالی سنتی) مانند وام در بازارهای نوظهور ارائه می‌کنند، جذاب است.”

بر اساس بیانیه مطبوعاتی پروتکل، روز دوشنبه، پروتکل همچنین فرآیند ورود و ثبت‌نام در لیست سفید را برای وام‌گیرندگان و وام‌دهندگان سازمانی باز کرد، که برای تطبیق و احراز کامل شرایط باید بررسی‌های شناخت مشتری (KYC) را پشت سر بگذارند.

حرکت Clearpool برای Polygon بسیار مهم است زیرا بیشتر فعالیت‌های وام‌گیری و وام‌دهی در شبکه اتریوم روی پروتکل‌های رقیب مانند Maple و TrueFi  اتفاق می‌افتد.

Polygon یک زنجیره‌ی جانبی برای اتریوم است که تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تر را با انتقال دسته‌ای روی بلاک‌چین اثبات سهام اختصاصی خود ارائه می‌کند و در عین حال برای امنیت به شبکه اتریوم متکی است. Clearpool اخیراً مشارکت قابل توجهی با اینستاگرام و استارباکس به دست آورده است.

راه اندازی Clearpool Prime روند رو به رشد پروتکل‌های وام‌دهی غیرمتمرکز را نشان می‌دهد که پس از آن که انفجار کریپتو در سال گذشته بسیاری از مشاغل آن را از بین برد، سرمایه‌ی سازمانی را با محصولات سازگار با TradFi تامین می‌کند. داده‌های DefiLlama نشان می‌دهد که دفتر وام Clearpool از 108 میلیون دلار از نوامبر به زیر 10 میلیون دلار رسیده است.

کالین باتلر، رئیس جهانی سرمایه سازمانی Polygon، در پادکست Money Reimagined این هفته‌ی CoinDesk پیش‌بینی کرد که سال 2023 یک سال محوری برای تامین مالی غیرمتمرکز سازمانی خواهد بود.

داده‌های CoinDesk نشان می‌دهد که MATIC، توکن بومی Polygon، در بین 10 ارز دیجیتال برتر امسال با 68% افزایش قیمت از اول ژانویه، یکی از بهترین عملکردها را برای خود ثبت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *