اخبار ارزهای دیجیتال

پولکادات ($DOT) و کاردانو ($ADA)؛ پیشتازان فعالیت توسعه کریپتو

پولکادات ($DOT)، که در جامعه‌ی کریپتویی به “بلاک‌چینِ بلاک‌چین‌ها” مشهور است، با فعالیت‌ در راستای توسعه‌ی بیشتر، همچنان جایگاه خود را به عنوان شبکه‌ی کریپتویی پیشرو حفظ کرده است. در جایگاه‌های بعدی این رده‌بندی، شبکه پیش تولید کوساما و پلتفرم قرارداد هوشمند کاردانو ($ADA) قرار گرفته‌اند.

داده‌های شرکت تحلیلی Santiment حاکی از آن است که فعالیت‌های توسعه‌ی پولکادات، به همراه شبکه‌ی پیش‌تولید کوساما، در طی 30 روز گذشته برتری قابل ملاحظه‌ای نسبت به هر شبکه‌ی دیگر در اکوسیستم ارزهای دیجیتال داشته است.

10 فعالیت توسعه دارایی‌های #کریپتویی برتر بر اساس Commitهای قابل توجه در #github در 30 روز گذشته:

1) #Polkadot $DOT

2) #Kusama $KSM

3) #Cardano $ADA

4) #InternetComputer $ICP

5) #Decentraland $MANA

6) #Ethereum $ETH

7) #Cosmos $ATOM

8) #Status $SNT

9) #VegaProtocol $VEGA

10) #Filecoin $FIL

-Santiment (@Santimentfeed)

22 فوریه 2023

کاردانو ($ADA) در جایگاه سوم این رتبه‌بندی و بالاتر از Internet Computer ($ICP)، Decentraland ($MANA)، Ethereum ($ETH) و Cosmos ($ATOM) قرار گرفت. Status ($SNT)، Vega Protocol ($VEGA) و FileCoin ($FIL) نیز به 10 مورد برتر راه یافتند.

به گزارش CryptoGlobe، پولکادات در جریان سقوط بازار کریپتو در سال گذشته، شاهد افزایش 300 درصدی تعداد کاربران فعال خود بود و خرید پولکادات همچنان یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری باقی ماند. بلاک‌چین رله، بلاک‌چین اصلی پولکادات، از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کند؛ اما سایر بلاک‌چین‌های متصل به آن قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را دارند.

باید انتظار این را داشت که اکوسیستم پولکادات با رشد بیش از پیش بتواند با دیگر شبکه‌های قرارداد هوشمند مثل اتریوم و BNB به رقابت بپردازد. پولکادات که در سال 2020 فعالیت خود را آغاز کرد به لطف ویژگی‌های فنی‌ای که دارد به سمت دستیابی به اهداف خود حرکت می‌کند.

$DOT ارز بومی شبکه‌ی پولکادات است که به عنوان توکن حاکمیتی این شبکه نیز شناخته می‌شود. CryptoCompare می‌گوید دارندگان $DOT می‌توانند توکن‌های خود را برای رای دادن در مورد ارتقای شبکه به اشتراک بگذارند و به تصمیم‌گیری درباره آینده‌ی پولکادات با مشارکت فعال در مدیریت آن کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *