همانطور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای پرنوسان مالی است و آنچه که در نهایت موفقیت شما را تضمین می‌کند؛ به‌روز ماندن در این بازار است.
در این تحلیل تکنیکال ۵ ارز از بازار را بررسی کرده که شرایط فعلی آن‌ها برای تحلیل تکنیکال مناسب بوده و در وضعیت فعلی امیدوارکننده به نظر می‌رسند. ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر شما در معامله ارز دیجیتال کمک کنیم.
ما در واچ لیست هر هفته به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان پنج ارزی را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند داشت، بررسی کرد و زیر نظر داشت. در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به چارت رجوع کرده و این ارزها را با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. چهار رمزارز از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت نوبیتکس

کرو دائو توکن (CRV/USDT)

قیمت کرو دائو توکن در تایم فریم روزانه بر روی ناحیهٔ حمایت استاتیک خود قرار گرفته است؛ با توجه به شکل‌گیری الگوی کف دوقلو، احتمال شکست مقاومت خط روند نزولی در این تایم فریم وجود دارد. با نقض این مقاومت، تثبیت و پولبک قیمت به این خط نیز مسیر حرکت بعدی آن به سمت اهداف بالاتری همانند ۰.۷۴ دلار و در ادامه تا ۰.۸۵ دلار، تأیید خواهد شد.

نمودار قیمت کرو دائو توکن در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کرو دائو توکن در تایم فریم روزانه

اتریوم‌‌کلاسیک (ETC/USDT)

قیمت اتریوم کلاسیک نیز در تایم فریم روزانه، در نزدیکی مقاومت خط روند نزولی خود و بر روی ناحیهٔ حمایتی مستحکمی قرار گرفته است. تشکیل واگرایی مثبت بر روی اندیکاتور MACD مکدی در این تایم فریم، احتمال نقض این مقاومت و حرکت قیمت به سمت اهداف بالاتری همچون ۱۷.۱ و ۱۷.۹ دلار را افزایش می‌دهد.

نمودار قیمت ارز اتریوم کلاسیک در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز اتریوم کلاسیک در تایم فریم روزانه

بیسیک اتنشن توکن (BAT/USDT)

نکتهٔ جالب‌توجه در رابطه با بیسیک اتنشن توکن، نقض مقاومت خط روند نزولی زودتر از دو ارز قبلی است. قیمت بعد از برخورد به ناحیهٔ حمایتی و تشکیل واگرایی بر روی اندیکاتور مکدی، این خط روند را شکسته است. هرگونه پولبک به این خط روند، فرصت مناسبی برای ورود به معاملات در بازار این توکن فراهم خواهد کرد. ۰.۲۲۶ و ۰.۲۴۷ دلار، اولین مقاومت‌ها و ایستگاه‌های بعدی قیمت در مسیر بازیابی قیمت خواهند بود.

نمودار قیمت ارز بیسیک اتنشن توکن در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز بیسیک اتنشن توکن در تایم فریم روزانه

آوه (AAVE/USDT)

توکن آوه نیز مشابه بیسیک اتنشن توکن، بعد از برخورد به ناحیهٔ حمایتی و واکنش مناسب به آن در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی را در قیمت خود با قدرت نقض کرده است. هرگونه پولبک به این خط و اصلاح قیمتی، فرصت مناسبی برای ورود به بازار این توکن خواهد بود. سطوح ۸۶ و ۹۵ دلار، ایستگاه‌های بعدی قیمت در این مسیر خواهند بود.

نمودار قیمت توکن آوه در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن آوه در تایم فریم روزانه

استورج (STORJ/USDT)

قیمت توکن استورج در تایم فریم چهارساعته به کف کانال فیبوناچی ترسیمی برخورد کرده است. هرگونه اصلاح قیمتی در این ارز، با توجه به شکست خط روند نزولی در اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) و واگرایی مثبت در اندیکاتور منفی، فرصت مناسبی برای بررسی ورود به بازار معاملاتی این توکن خواهد بود. ۰.۴۵ و ۰.۴۷ دلار، ایستگاه‌های احتمالی بعدی در مسیر بازیابی قیمت‌ها خواهند بود. 

نمودار قیمت توکن استورج در تایم فریم چهارساعته
نمودار قیمت توکن استورج در تایم فریم چهارساعته