اخبار ارزهای دیجیتال

درآمد استخراجی بیت کوین ظرف مدت یک ماه با ۵۰ درصد افزایش به ۲۳ میلیون دلار رسید

از آنجایی که بیت کوین در موقعیت مناسبی برای بازیابی پایدار قرار دارد، صنعت استخراج بیت کوین شاهد رشد 50 درصدی درآمدی بر حسب دلار آمریکا بود.

همانطور که بیت کوین روند صعودی (گاوی) نسبی دارد، کشمکش برای بقای یک ساله‌ی فضاهای کسب و کاری استخراجی بالاخره شروع به ثمربخشی کرده است. در اولین ماه سال 2023، جامعه استخراج بیت کوین افزایش 50 درصدی درآمد را از طریق پاداش استخراج و کارمزد تراکنش تجربه کرده است.

در 28 دسامبر 2022، درآمد استخراج بیت کوین برای اولین بار از اکتبر 2020 به 13.6 میلیون دلار کاهش یافت. این امر، همراه با افزایش قیمت انرژی در بحبوحه‌ی تنش‌های ژئوپلیتیک، فشار مالی فوق العاده ای را بر شرکت‌های استخراج تحمیل کرد و برخی را مجبور به تعطیلی کرد.

از آنجایی که بیت کوین در موقعیت مناسبی برای بازیابی پایدارتر قرار دارد، صنعت استخراج شاهد رشد 50 درصدی درآمد بر حسب دلار آمریکا بود.

درآمد استخراج بیت کوین از 15.3 میلیون دلار در 1 ژانویه به نزدیک به 23 میلیون دلاررسید؛ آن هم فقط در یک  بازه زمانی 30 روزه!

همانطور که ماینرهای بیشتری به قدرت می‌پیوندند و شبکه غیرمتمرکز بیت کوین را ایمن می‌کنند، نرخ هش همچنان به بالاترین حد خود می‌رسد. در زمان نگارش این مقاله، نرخ هش بیت کوین در حدود 300 اگزاهش در ثانیه بود.

اما کماکان یکی از بزرگترین انتقادات به بیت کوین، نیاز به انرژی بالا برای اجرای مکانیسم اجماع اثبات کار است. مصرف انرژی‌ای که طبق گزارش کوین‌ تلگراف در اکتبر سال ۲۰۲۲، چیزی در حدود ۴۱ درصد نسبت به قبل افزایش داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید